/* ———— Footer End - */
Giriş Yap
bodrum bardakçı 1

BARDAKÇI GEZİ REHBERİ

Bodrum merkez ile Gümbet arasındaki koy olan Bardakçı için Bodrum’un en güzel koylarından biri demek yanlış olmaz. Şehir merkezine çok yakın olmasına karşın doğal güzelliğini koruyan Bardakçı Bodrum’un simgelerinden olan yel değirmenlerine de ev sahipliği yapması sebebiyle ilçenin önemli noktalarından biri aynı zamanda. Yıllar önce karadan yol olmadığı için teknelerle gidilebilen Bardakçı’ya bugün tabi ki karadan da ulaşım var. Bodrum’a gelmişken enfes Bodrum ve Gümbet manzarasını izleyip tarihi yel değirmenlerini görmeden gitmeyin diyor ve Bodrum Bardakçı hakkında detaylı bilgi vereceğimiz yazımıza başlıyoruz.Bardakçı Nerede?

Bodrum merkeze çok yakın olduğunu söylemiştik. Merkez sahil yolunda keyifli bir yürüyüş yaparak 15-20 dakikada ulaşabilmek mümkün. Ancak şunu da belirtelim, sahil yolu bitince karşınıza uzun ve dik bir yokuş çıkacak ve buraya varmak için bu yokuşu tırmanmanız gerekecek. Bardakçı’ya Gümbet’ten gidecekseniz barlar sokağını bitirip yine uzun ve dik bir yokuş tırmanarak aşağı yukarı aynı sürede varabilirsiniz.

Tabi, Bodrum otogarından dolmuşları da kalkıyor, bu dolmuşlarla merkezden varmaksa maksimum 10 dakika sürüyor. Bu arada bu dolmuşlar tepeye çıkmıyor, sahil kısmına gidiyor. Yani yel değirmenlerini görmek isterseniz dolmuştan inip tepeye çıkmak için yine dik bir yokuş tırmanmanız gerekiyor.  Bu arada belediye meydanının karşısına geçip marina yönüne biraz yürüyerek Bardakçı’ya kalkan teknelere de binebilir, böylece kısa ama zevkli bir deniz yolculuğu ile de koya ulaşabilirsiniz.


Bardakçı’da Nerede Kalınır?

Hem sahilinde hem de tepesinde birçok otel var. Otellerin çoğu 4-5 yıldızlı ve genellikle her şey dahil konsepti ile hizmet veriyorlar. Hem yerli hem de yabancı turistlerin tercih ettiği bu oteller arasında Azka Otel, Salmakis Beach Resort&Spa, koyda bulunan ve yalnızca yetişkinlere açık olan Voyage Bodrum ve Değirmenburnu Residence sayılabilir. Elbette Bardakçı’da bunlardan çok daha fazla otel var, diğer Bodrum Bardakçı otellerine bu linkten göz atarak bu otelleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.


Bodrum Bardakçı
Yel değirmenlerini görmeden Bodrum’dan ayrılmayın.

Bardakçı Gezilecek Yerler

Bir kısmı Eskiçeşme mahallesine, bir kısmı Gümbet’e bağlı olan Bardakçı küçük bir lokasyon ve pek fazla gezilecek yeri olduğunu söylemek imkansız. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Bodrum’un simgelerinden biri olan yel değirmenleri Bardakçı tepesinde yer alıyor. Tepeye çıkarak tarihi yel değirmenlerini görebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Tepenin bir tarafı Bodrum merkeze diğer tarafıysa Gümbet’e bakıyor, yani buranın tepesinin manzarası inanılmaz güzel.

Ancak geçtiğimiz yıllarda yolun kenarına çekilen teller manzarayı izleme açısından biraz olumsuzluk yaratıyor, bu da aklınızda bulunsun.  Burası aynı zamanda Gümbet barlar sokağına da çok yakın, yani buradaki otellerden birinde konaklarsanız 5-10 dakikalık kısa bir yürüyüşle Gümbet barlar sokağına gidebilirsiniz.


Bardakçı’da Ne Yenir?

Hem Bodrum merkeze hem de Gümbet’e çok yakın olması yeme-içme konusunda alternatiflerin geniş olmasını sağlıyor. Bodrum’un en iyi restoranlarından biri olan Marina Yacht Club, Red Dragon Chinese Restaurant buraya birkaç yüz metre uzaklıktalar. Buralara da birkaç dakikalık yürüyüşle kolayca ulaşabilirsiniz. Tabi, Bodrum merkeze 15 dakika kadar yürüyüp merkezdeki sayısız restorandan birinde de yemek yemeyi tercih edebilirsiniz. Bodrum’da Ne Yenir yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bodrum Bardakçı hakkındaki yazımızın sonuna geldik ama Bodrum’u keşfetmeye devam etmek istiyorsanız Bodrum’un merkezini anlatan Bodrum Merkez yazımızı çok seveceğinizi düşünüyoruz.

Yazımızı bitirmeden sizi Bodrum Travel Tips isimli Facebook grubumuza davet ediyoruz. Bu topluluğun amacı Bodrum tatili deneyimlerinizi paylaşmanız veya diğer kullanıcılardan Bodrum ile ilgili tavsiyeler istemeniz. Bodrum’a hem yurt dışından hem de yurt içinden gelen misafirlere yardımcı olun, tavsiyeler verin, mekan önerin, gezilecek yerler hakkında bilgi verin.

Umuyoruz Bodrum’da harika zaman geçirirsiniz. Mutlu bir tatil dileriz…Gümbet 2 Önceki Yazı
Gümbet Gezi Rehberi
bitez 3 Sonraki Yazı
Bitez Gezi Rehberi

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!