Giriş Yap
bodrum hediye 1

En Güzel Bodrum Hediyesi için 10 Adres

Tatile gittiğimiz yerlerde hediye ya da hatıra almayı herkes sever. Ama bazen ne alacağımızı bilemeyiz veya çok gereksiz şeyler alırız, baktık olmadı magnet alır otelimizin yolunu tutarız. Sizi Bodrum’da hediye nereden alınır derdinden kurtarmaya çalışacağız. Sevdiklerinize hediye almak veya kendinize bir Bodrum hatırası almak için çok özel yerlere yönlendireceğiz. Bodrum hediyelik eşya dükkanlarını ve özel mağazaları sizin için inceledik. 

Her zevke göre birkaç adres vermeye çalışacağız ama magnet almak isteyenler için bir önerimiz olmayacak, o arkadaşları özgür bırakıyoruz, Bodrum’un her köşesinde Bodrum’u simgeleyen magnet bulabilirsiniz. Bodrum deyince akla ilk gelenlerden Bodrum Sandaleti ve Bodrum Su Kabağı Lambası için de size birer adres vereceğiz elbette. 

Bodrum’a daha önce gelenler, hediye alınabilecek belli başlı yerleri bilir. Ama biz yine de bu yerlerden kısaca bahsetmek zorundayız ilk defa Bodrum’a tatile gelenler için. Şimdi hem Bodrum’un keyfini çıkarmak hem de güzel hatıralarla, hediyelerle eve dönmek için yazımızı okumaya devam edin. Verdiğimiz önerilerin yanındaki numaralar bir derecelendirme değildir, bunu özellikle belirtelim, tüm önerilerimiz birbirinden özel adreslerdir.


Idylle Design Store Bodrum
Kendinizi veya sevdiklerinizi Idylle Design Store’un şık tasarımlarıyla şımartın.

1. IDYLLE DESIGN STORE

İlk önerimiz Yalıkavak’tan Idylle Design Store. Birbirinden şık tasarımların olduğu Idylle Design Store, Yalıkavak Marina’nın çaprazında yer alıyor. Beş yıldır hizmet veren Idylle Design Store’un sahibi İdil Deveci Hanım aslen sosyoloji mezunu, bu mesleği sevdiği için moda tasarımı okumuş ve bu güzel mağazayı açmış beş yıl önce.

İdil Hanım mağazasında kendi tasarımlarının yanısıra kendi konseptine uyan farklı tasarımcılarların ürünlerini de bulunduruyor. Tüm ürünlerinin naturel ve el yapımı, yani özel üretim ürünler olmasına özen gösteriyor.

Peki Idylle Design Store’dan ne tür hediyeler satın alabilirsiniz? Takı, saç aksesuarları, çok şık hasır, bez ve örgü çantalar, ev aksesuarları, seramik tasarımlar, alabileceğiniz ürünlerden bazıları. Sadece bu kadar değil, Idylle Design Store’un yelpazesi çok geniş; çok şık yastıklar, zaman zaman özel tablolar, birbirinden şık plaj kıyafetleri ve yoga kıyafetleri de bulabilirsiniz. Ürün çeşitliliği çok olsa da Idylle Design Store’u ziyaret ettiğinizde şunu anlayacaksınız; tüm ürünler özenle seçilmiş.

Idylle Design Store
Her hafta yeni tasarımlar mağazadaki yerini alıyor.
Idylle Design Store
Hasır çantalar, en çok beğenilen ürünleri.
Idylle Design Store
Plaj kıyafetleri tüm dikkatleri üzerinize çekecek.

Mağazadaki tüm ürünler el yapımı, bu yüzden her birinden bir adet bulunuyor. Beğendiğiniz ürünün farklı bir rengini veya modelini isterseniz kişiye özel olarak yeniden tasarlayabiliyorlar. Idylle Design Store, ürünlerini sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya güvenli bir şekilde gönderiyor. 

Idylle Design Store’u daha önce ziyaret etmiş olabilirsiniz, size tavsiyemiz her yolunuz düştüğünde uğrayın! Çünkü her hafta yeni tasarımlar mağazadaki yerini alıyor. Idylle Design Store’un bu şık tasarımlarını görüp çok pahalı bir fiyat politikası olduğunu düşünmeyin, fiyatları makul düzeyde diyebiliriz.

Bodrum’a gelip de özel bir şeyler satın almak isterseniz mutlaka Idylle Design Store’a uğramanızı tavsiye ederiz. Sadece ismi popüler olmuş markaların yerine Idylle Design Store’dan el yapımı bu özel tasarımlardan kendinize veya sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.

web: www.idylle.co
instagram: www.instagram.com/idylle.co
Telefon: +90 533 457 44 77
Harita: googlemaps


Çamur Bodrum
Bodrum Çarşı Mahallesi’ndeki Çamur Bodrum’u ziyaret etmeniz için 30 farklı sebebiniz var.

2. ÇAMUR BODRUM

30 farklı tasarımcının ürünlerinin sergilendiği Çamur Bodrum, adından anlaşıldığı gibi el yapımı seramik ürünler satıyor. Tabak, vazo, küçük heykeller, duvar panoları, saksılar ve çok beğendiğimiz küçük kupalardan satın alabilirsiniz Çamur Bodrum’dan. Bu saydıklarımız bizim aklımıza gelenler, zaman zaman otellere farklı sipariş ürünler de yapıyorlar; yağdanlık, demlik vs. gibi.

30 farklı tasarımcının arasında Çamur Bodrum’un sahibi Meral Giritli Hanım da var. Meral Hanım, “Türkiye’nin her yerine ve yurtdışına da sipariş gönderiyoruz” diyor. Bodrum Çarşı mahallesinde bulunan atölyenin bir kısmında da ürünlerini sergiliyorlar. Eğer oteliniz Bodrum merkeze uzaksa beğendiğiniz ürünü otelinize de sipariş verebilirsiniz.

bodrum hediye 2
Bu şık tasarımları görünce ihtiyacınız olmasa bile satın almak için kendinize bir sebep bulacaksınız.
bodrum hediye 3
Tasarımlarda bol bol Bodrum esintileri kullanılmış.

Eğer bu yazdıklarımız sizde merak uyandırmadıysa o zaman Çamur Bodrum’un instagram hesabında kısa bir gezinti yapın deriz. Hem kendinize, hem sevdiklerinize birbirinden özel bu tasarım seramik ürünlerden satın almanız için Çamur Bodrum’un iletişim bilgilerini aşağıda görebilirsiniz. Şunu da ayrıca belirtelim, Çamur Bodrum’un fiyat ortalaması gayet uygun.

instagram: instagram.com/camurbodrum
Telefon: +90 507 340 62 88
Harita: googlemaps


dcc.ceramics
dcc.ceramics’in ürünlerine doğallık hakim, hiçbir tasarım pürüzsüz değil.
dcc.ceramics
Doğal görünüm dcc.ceramics ürünlerine ayrı bir güzellik katmış.

3. DCC.CERAMICS

dcc.ceramics’in sahibi ve bu doğal güzellikteki çalışmaların yaratıcısı Duygu Ceren Ceyhun. Duygu Hanım’ın el yapımı seramik işlerinden birini instagram’da görünce hemen hesabını stalklamıştık. Yaptığı el yapımı seramik küçük kupalar, kül tablaları, tabaklar, duvar seramikleri, nazar boncuğu, vazolar, saksılar, hepsi birbirinden güzel, biz çok beğendik. Duygu Hanım’ın instagram adresini şöyle bir gezecek olursanız tasarımlarını görünce bize hak vereceksiniz.

Kendine özgü bir tasarım dili var Duygu Hanım’ın. Yaptığı hiçbir iş pürüzsüz değil, kendi doğallığına bırakıyor, asla bir kalıpla yapmıyor ve bir tornaya sokup işin detaylarını düzelteyim demiyor, bu da işlerine özgün bir hava katıyor. Yapılan bir ürünü sipariş verecekseniz, bir kalıpla yapılmadığı için asla birebir aynı olmayacak, ürün sizin için yeniden yapılacak bunu söyleyelim.

Bodrum Hediye
Duygu Hanım’ın küçük kupa tasarımları en beğendiğimiz ürünlerden.
Bodrum Hediye
Sabah kahvenizi içerken Bodrum tatilinizi hatırlayın!
Bodrum Hediye
Bu güzel tasarımları en kısa zamanda bir mağazanın reyonlarında da görmeyi umuyoruz.

Duygu Hanım’ın atölyesi Torba’da bulunuyor, dilerseniz atölyesini ziyaret edebilirsiniz. Beğendiğiniz tasarımları instagram hesabından mesaj atarak veya mağazasının web sitesinden satın alabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ürünü hem yurtiçi, hem de yurtdışına kargoyla gönderiyor. Fiyatlar konusunda da endişeniz olmasın, bu özel el yapımı tasarımları uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

web: shopier.com/dccceramics
instagram: www.instagram.com/dcc.ceramics


Atölye 1 Artı 1 Bodrum
Birisi size Atölye 1 Artı 1 Bodrum’dan bir hediye aldıysa bilin ki sizi çok seviyordur, çünkü bu tasarımlar çok şık.
Atölye 1 Artı 1 Bodrum
Biz size Atölye 1 Artı 1 Bodrum’a gidin demiyoruz, mutlaka gidin diyoruz!

4. ATÖLYE 1 ARTI 1 BODRUM

Bu sefer sizi Ortakent’e, çok özel bir Bodrum hediyelik eşya dükkanına götürüyoruz: Atölye 1 Artı 1 Bodrum. İki heykeltraş Aycan ve Sezen Güler çifti, tasarımlarıyla hemen dikkatinizi çekecek. Ortakent’te bulunan atölyelerinin bir kısmında tasarımlarını sergiliyorlar. Ayrıca yaz sezonunda Kefi Beach’in yanında da stand açıyorlar.

Atölye 1 Artı 1 Bodrum’daki tüm ürünler Aycan ve Sezen çiftine ait. Ürünler mağazadaki yerini alana kadar tüm tasarım aşamalarını kendileri yapıyorlar. Küçük kupa, bardak, tabak, kase, evinize şıklık katacak dekoratif detaylar tasarlıyorlar. Bunun yanında kolye, küpe, bilezik gibi takılar da satın alabilirsiniz. Yapılan tüm ürünlerlerin çoğu seramik ama ilerleyen zamanlarda porselen ürünler de ekleyeceklerini söylediler ürün yelpazelerine.

Atölye 1 Artı 1 Bodrum
Tüm tasarımlarda Bodrum renkleri kullanmaya özen gösteriyorlar.
Atölye 1 Artı 1 Bodrum
Tatili bitirip evinize dönseniz de bir gözünüz hep Bodrum’da olacak.
Atölye 1 Artı 1 Bodrum
Evinizi Atölye 1 Artı 1 Bodrum’un tasarımlarıyla doldurmanız için birçok sebep var.

“Özgün olmaya çalışıyoruz ve tasarımlarımızda Bodrum renklerini kullanıyoruz ağırlıkla” diyorlar. Ürünler el yapımı olduğu için elbette çoğu üründen bir adet bulunuyor ama beğendiğiniz ürünü sipariş verebiliyorsunuz. Elbette bir tasarım süreci olduğunu da hatırlatalım. Ancak bunu dert etmenize gerek yok, Türkiye’nin tüm illerine sipariş gönderebiliyorlar.

web: shopier.com/1arti1
instagram: www.instagram.com/atolye1arti1
Telefon: +90 535 291 44 88
Harita: googlemaps


Etrim Halı
Etrim Halı’da Türkiye’nin birçok köyünden gelen el dokuması halılar bulunuyor.

5. ETRİM HALI

Bodrum’a yaklaşık 24 kilometre uzaklıktaki Mumcular Mahellesinde yer alan Etrim Halı’ya uğramazsanız bizce büyük bir hata yaparsınız. Etrim Halı’da Etrim Köyü ve çevre köylerin kadınlarının el dokuması halılarını mutlaka görmelisiniz. 

Türkiye’nin hemen hemen birçok köyünden halı getiriyorlar Etrim Halı’ya. Bunların hepsi köy kadınlarının evlerine kurdukları halı tezgahlarında dokunuyor ve tüm halılarda doğal koyun yünü kullanılıyor. Ayrıca kullandıkları boyalar da doğal kök boyası.

Etrim Halı’da sadece halı değil, yastık, kilim, yolluk, kırlent, masa örtüsü de satın alabilirsiniz. Elbette bu saydığımız ürünler de Etrim ve çevre köylerdeki kadınların el işçiliğiyle ortaya çıkan ürünler. Ürünlerin çoğu yerel motiflerden oluşsa da modern motifler de bulabilirsiniz Etrim mağazalarında.

Mağaza demişken, Etrim Halı’nın Mumcular’da da bir mağazası bulunuyor ama Etrim Köyü’ndeki showroom’larında daha çok sayıda model görebilirsiniz. Etrim Köyü popüler bir yer diyebiliriz, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist Etrim Köyü’nü ve Etrim halılarını görmek için burayı ziyaret ediyor. Öyle ki sadece halıları ve köyü ziyaret etmek için bile Bodrum’a gelen turist kafileleri oluyor.

Etrim Halı
Meraklıları, köyün kadınlarından kısa bir halı dokuma eğitimi alabilir.
Etrim Halı
İşte size evinizin havasını değiştirecek bir oda dolusu Bodrum hatırası seçeneği.

Özel araçla köye gelmek isteyenler için aşağıya google maps linkini ekledik ama köye çevre beldelerden dolmuşlar da geliyor hatırlatalım. Diğer yandan Etrim Halı’ya gelmek gözünüzü korkutuyorsa Etrim Halı’nın misafirperver bir ekibi var, aşağıda yazdığımız telefon numaralarından Etrim Halı’yı aradığınızda sizi konakladığınız otelden özel bir araçla aldırıyorlar. 

Etrim Halı’nın bir de restoranı var; Etrim Doğa Restoran. Bu restoranda yerel bir köy kahvaltısı yapabilir, köyü gezebilir, halı dokuyan köy kadınlarıyla sohbet edebilirsiniz. Alışverişiniz bittikten sonra Etrim Halı ekibi özel araçlarıyla sizi kaldığınız otele geri götürecektir.

Çoğunuzun kafasında şu soru olabilir; “Büyük bir halı alırsam nasıl götüreceğiz”. Hangi ülkede yaşıyor olursanız olun Etrim Halı beğendiğiniz modeli kapınıza kadar gönderiyor. Sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya satış yapan Etrim halı 15-20 gün içerisinde siparişinizi evinize ulaştırıyor. 

Fiyatlar konusunda da size biraz ipucu verelim; bu güzel el dokuması halıları hiçbir yerde bu fiyatlara almanız mümkün değil. Etrim Halı’dan 600 TL’ye de halı alabilirsiniz, 5.000 TL’ye de, sizin ne istediğinize bağlı ama kesinlikle özel bir şey alacaksınız bunu unutmayın.

web: www.kilimhome.com
instagram: www.instagram.com/etrimhali
Telefon: +90 0532 602 67 69
Harita: googlemaps


Sukabak Bodrum Dereköy
Bodrum’da birçok restoranın ve evin bahçesinde veya balkonunda Bodrum su kabağı lambası görebilirsiniz.

6. SUKABAK BODRUM DEREKÖY

Bodrum denince akla ilk gelen Bodrum hediyelik eşyalarından biri de ‘bodrum su kabağı lambası’dır . Bodrum’un çoğu restoranının, yerli halkın bahçesinde veya evlerinde mutlaka su kabağı lambası bulunur. Bodrum’un en eski su kabağı lamba üreticisi de Sukabak Bodrum Dereköy’dür. İki mağazaları var; biri Bodrum merkezde otogarın bitişiğinde, diğeri ve asıl showroom mağazaları olanı Gümüşlük, Dereköy Caddesi üzerinde.

Dereköy’deki mağazaları aynı zamanda atölyeleri, burada dilerseniz Bodrum su kabağı lambasının yapım aşamalarını da izleyebilirsiniz. Eğer mağazalarından birini ziyaret etmek isterseniz Dereköy mağazasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Büyük bir showroom olan Dereköy mağazalarında daha çok sayıda model görebilirsiniz. Unutmadan hatırlatalım, tüm Türkiye’ye satış yapan Sukabak Bodrum Dereköy aynı zamanda yurtdışına da gönderim yapıyor. 

Sukabak Bodrum Dereköy
Bahçenize Bodrum havası getirmek ister misiniz?
Sukabak Bodrum Dereköy
Üç tür su kabağı lambası var; abajur, avize ve aplik.

Bilmeyenler için söyleyelim; bu gördüğünüz su kabağı lambaları bildiğiniz su kabağından yapılıyor. Su kabakları önce temizleniyor, altı açılıp içi boşaltılıyor, kurutuluyor, sonra da motifi çiziliyor. Daha sonra delinip boncukları monte ediliyor ve sonra vernik atılıyor. En son adımda da elektrik bağlantıları yapılıyor.

Sukabak Bodrum Dereköy’de üç tür su kabağı lambası bulabilirsiniz; abajur, avize ve aplik. Dilerseniz evinizin oturma odasında, balkonunuzda ya da bahçenizde kullanabilirsiniz bu şık lambaları.

Kişiye öze tasarımlar da yapabilen Sukabak Bodrum Dereköy, yaz sezonunda yerli ve yabancı turistin sık ziyaret ettiği bir mağaza. Dilediğiniz motifi, logoyu işleyebiliyorlar su kabaklarının üzerine, çok fazla özel sipariş aldıklarını belirtelim. Sukabak Bodrum Dereköy mağazasından alacağınız bir su kabağı lambası güzel bir Bodrum hediyesi olacaktır.

web: www.sukabakderekoy.com
instagram: www.instagram.com/sukabakderekoy
Telefon: +90 532 722 68 77
Harita: googlemaps


Bodrum Sandalet
Bodrum sandaletleri Bodrum kadar meşhurdur.

7. SUR SANDALET

Bodrum deyince akla gelen bir diğer şey ise Bodrum Sandaleti’dir. Bodrum Sandaleti deyince de akla tek isim gelir; Ali Güven. Ali Güven usta 1966 yılında Bodrum’a gelmiş yabancı arkeologların ayağında o güne kadar görmediği bir ayakkabı görür ve aşık olur o sandaletlere. Hemen dükkanında yapmaya başlar, saf deriden ve tabanını da köseleden. İnanılmaz bir ilgi görür Ali Güven ustanın yaptığı sandaletler. Türk müzik yapımcısı Ahmet Ertegün’ün Bodrum’a getirdiği dünyaca ünlü misafirleri sayesinde de bir dünya markası olur Bodrum sandaleti ve Ali Güven usta.

Mick Jagger, Donna Karan, Bette Midler gibi dünyaca ünlü yıldızlara Bodrum sandaleti giydirir Ali Güven usta. Ve birçok tarihi Hollywood filminde Bodrum Sandaleti kullanılır. Ali Güven ustanın yanında çalışan öğrencileri zamanla farklı dükkanlar açar. Sur Sandalet de Ali Güven ustanın öğrencilerinin açtığı bir mağazadır.

Yıllardır Bodrum’un Cumhuriyet Caddesi üzerindeki mağazalarında hizmet veriyorlar. Kadın, erkek ve çocuk sandaletleri modellerini bulabilirsiniz mağazada. Dünyanın birçok yerine satış yapan Sur Sandalet, ayrıca internet üzerinden de satış yapıyor. Bodrum sandaletlerini web sitesi üzerinden de satın alabilirsiniz.

Bodrum Sandalet
Size tavsiyemiz, Bodrum’a gelir gelmez ilk işiniz bir Bodrum Sandaleti almak olsun, tatil boyunca rahat edersiniz.
Bodrum Sandalet
İster erkek, ister kadın, ister çocuk her zevke bir Bodrum sandaleti bulmak mümkün.

Bodrum gibi sıcak olan bölgeler için rahatlıkla kullanabileceğiniz Bodrum sandaletleri çok rahat ve kullanışlıdır, ayakları asla terletmez. Tabanları kösele olan Bodrum sandaletleri saf deriden yapılır. Ortalama on yıl rahatlıkla giyebilirsiniz, herhangi bir kopma durumunda da ücretsiz olarak tamir edebileceklerini söylüyor Sur Sandalet yetkilileri.

Sevdiklerinize ya da kendinize özel bir Bodrum hediyesi almak istiyorsanız Bodrum sandaleti çok özel bir hediye olacaktır. Aşağıda Sur Sandalet iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

web: www.sursandalet.com
instagram: www.instagram.com/sursandalet
Telefon: +90 252 316 30 21
Harita: googlemaps


vinbodrum
vinbodrum’un winemaker’ı Duygu Hanım misafirlerine heyecanla şaraplarını tanıtıyor.

8. VINBODRUM

Bodrum hediyelik eşya dükkanları dedik ama kaliteli bir Bodrum şarabı da çok güzel bir hediye olur. vinbodrum şarabını tatmadan önce beklentimiz fazla yüksek değildi ama içtikten sonra şunu söyleyebiliriz; hiç abartmıyoruz marka olmuş yerli ve yabancı şaraplar kadar kaliteli bir şarap vinbodrum şarapları. vinbodrum, Bodrum’a altı kilometre uzaklıktaki Kızılağaç’ta bulunuyor. 

Butik bir şarap üreticisi olan vinbodrum’un şaraplarını maalesef marketlerde bulamazsınız. Sadece Konacık’ta bulunan Zeytinlik Bodrum mağazasında ve Rixos Premium Bodrum, Hilton Bodrum, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, Mandarin Oriental Bodrum gibi lüks otellerde tadabilirsiniz. Eğer bu otellerde konaklıyorsanız, servis yapan arkadaşlardan sipariş verebilirsiniz.

Bir aile firması olan vinbodrum’un üretim sorumlusu ve winemaker’ı Duygu Deniz Yürüt. Duygu Hanım, vinbodrum şaraplarını tatmak isteyen herkesi şaraphanelerinde bulunan şarap evine davet ediyor. Şaraphanelerinde hem tadım yapabilir hem de vinbodrum şaraplarını satın alabilirsiniz.

vinbodrum
vinbodrum’a gelen misafirler böyle güzel bir masada ağırlanacak.
bodrum hediye 4
Öyle güzel bir şarap içeceksiniz ki yazımızın altına bir teşekkür yorumunu borç bileceksiniz.

vinbodrum şaraplarında kullanılan üzümler ise sürekli takip ettikleri yerli üzüm bağlarından ve Denizli’den özel bir üzüm bağından geliyor. Üç farklı kırmızı şarapları bulunuyor; şiraz, öküzgözü ve öküzgözü + şiraz kupajı. Ayrıca beyaz ve rose şaraplarını da beğenerek içeceğinizden şüpheniz olmasın.

Üretim sorumlusu Duygu Hanım biyoteknoloji yüksek lisansı yapmış ve fermantasyon üzerine uzmanlaşmış biri. “Butik şarapları denemek için her zaman bir şans vermelisiniz, nasıl ki ev yemeği fabrika yemeğinden genelde daha lezzetlidir, butik şaraplar da sizi şaşırtabilir.” diyor.

vinbodrum şaraplarını mutlaka tatmalısınız ama Duygu Hanım özellikle yabancı turistlere öküzgözü şaraplarını tatmalarını tavsiye ediyor, çünkü yerel üzümlerden üretilen bu şarabı başka bir ülkede tadamazsınız. Bodrum tatili dönüşü sevdiklerinize ya da kendinize vinbodrum’dan şarap alabilirsiniz. 

vinbodrum’un şarapları hakkında detaylı bilgi almak için alttaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim vinbodrum şaraplarının fiyatları da çok uygun…

web: www.vinbodrum.com
Telefon: +90 252 369 2597  +90 533 248 60 01
Harita: googlemaps


Bodrum Hediyelik Eşya
Cumhuriyet Caddesi üzerinde onlarca hediyelik eşya dükkanı bulunuyor.

9. BODRUM ÇARŞI

Bodrum Çarşı dedik ama hemen rotamızı herkesin adını Bodrum Barlar Sokağı olarak bildiği Cumhuriyet Caddesi’ne çeviriyoruz. Kumbahçe’ye kadar uzanan bu sokakta onlarca Bodrum hediyelik eşya dükkanı görebilirsiniz. Bodrum sandaleti, el yapımı kolye ve bilezikler, Bodrum mandalin lokumu, bahçelerinizi renklendirecek süs eşyaları gibi birçok Bodrum hediyelik eşya alternatifi bulabilirsiniz. Ayrıca Bodrum Merkez Gezi Rehberi yazımızı okursanız, verdiğimiz ipuçlarıyla geziniz daha da keyifli hale gelecektir.

Bodrum Cumhuriyet Caddesi’nde yürümek zevklidir, hem Bodrum hediyelik eşya dükkanları, hem irili ufaklı kafeler ve restoranların bulunduğu bu cadde yaz sezonunda çok kalabalık olur ve hemen hemen  Bodrum’a tatile gelen herkes uğrar bu caddeye. Ama size tavsiyemiz ara sokaklara da girmeyi ihmal etmeyin; Tekilacılar Sokağı, Adliye Sokak gibi ara sokaklarda daha onlarca hediye dükkanı sizi bekliyor.

Bodrum merkezine uğrayamayanlar üzülmesin, hediyelik eşya dükkanları farklılık gösterse de Yalıkavak’ta, Gümüşlük’te, Turgutreis’te, Gümbet’te de bu caddenin bir benzerini bulacaksınız ama Bodrum merkezde olduğu gibi çok fazla seçenek yok tabii.

Harita: googlemaps


Gümüşlük El Sanatları Çarşısı
Gümüşlük El Sanatları Çarşısı’nı gezmeden “Bodrum’u gezdik” demeyin.

10. GÜMÜŞLÜK EL SANATLARI ÇARŞISI

Bodrum hediyelik eşya dükkanları deyince akla gelen ilk yerlerden biridir Gümüşlük El Sanatları Çarşısı. Hediye almayacak olsanız dahi mutlaka gezmeniz gereken bir yerdir burası. Yaklaşık 50 – 60 adet küçük hediyelik eşya dükkanın bulunduğu bu çarşıda yerel halkın el işçiliğiyle yaptığı bilezik, kolye, yüzük gibi takılar satılıyor. Bu takıların hiçbiri fabrikasyon değildir bunu özellikle belirtmek istedik, her dükkan kendi tasarımlarını yapıp sergiliyor bu dükkanlarda.

Aynı zamanda el yapımı küçük heykeller, biblolar yapan ve Bodrum sandaleti satan bir dükkan da bulabilirsiniz Gümüşlük El Sanatları Çarşısı’nda. Çarşının sonuna doğru ilerlediğinizde buranın popüler dükkanlarından Cadı’yı göreceksiniz. Diğer dükkanlara nazaran fiyatları biraz daha pahalı olan bu dükkanda özel gümüş takılar da satılıyor. Cadı’nın hemen yanında Etnika Butik mağazası bulunuyor, Etnika Butik’de Bodrum’a özgü kadın elbiseleri, şapkalar satın alabilirsiniz. Bodrum Gümüşlük Gezi Rehberi yazımız da burayı gezerken size rehberlik edecektir.

Harita: googlemaps


Tatile gittiğimiz yerlerden bir hediye almak o tatili taçlandırır. Üzerinden seneler geçse de aldığınız bir kupa, kolye, bilezik hatta bir bardak altlığı bile güzel anılarınızla dolu tatilinizi hatırlatıp sizi mutlu eder. Siz de Bodrum tatilinizi taçlandırmayı unutmayın.

Size çok özel önerilerde bulunmaya çalıştık. Önerdiğimiz adreslerden bir Bodrum hediyesi alacak olursanız yorum bölümüne düşüncelerinizle birlikte bir fotoğraf eklemeyi unutmayın. Eğer sizin de Bodrum hediyelik eşya dükkanı öneriniz varsa lütfen bize yazın. Bu yazımızı beğendiyseniz bize destek olmak için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmayı unutmayın.

Arkadaşlarınızın, dostlarınızın, ailenizin, çocuklarınızın, eşinizin veya sevgilinizin aldığı hediyeler gülümsetsin hep yüzünüzü. Muhteşem bir Bodrum tatili geçirmeniz dileğiyle…

BİZİ TAKİP EDİN

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!