Bodrum'da Müzik Nerede Dinlenir? 1

BODRUM’DA MÜZİK NEREDE DİNLENİR?

Bodrum’a tatile gelenlerin sıkça karşılaştığı sorun “Bodrum’da Müzik Nerede Dinlenir?”. Sevdiğiniz müzik ne tür olursa olsun yazımızın size cevap vereceğini umuyoruz. Bodrum’a ilk defa geliyorsanız önce Bodrum Gezi Rehberi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. “Yok ben sabırsız biriyim” diyorsanız, şimdi o farenin imlecini aşağıya doğru yavaşça kaydırın. İşte Bodrum’da Müzik Nerede Dinlenir Rehberi ve Bodrum Canlı Müzik Mekanları.


Bodrum Gece Hayatı
Körfez Bar’da aklınıza gelebilecek tüm rock şarkılarını duyabilirsiniz.

Bodrum’da Rock Müzik Nerede Dinlenir?

Körfez Bar

Eğer bir rockersen Bodrum’da çok eğleneceğiniz kesin! İyi müzik dinleyip kendiniz gibi rock severlerle takılmak için gidebileceğiniz ilk yer Körfez Bar. Barlar Sokağı’ndaki Körfez Bar 25 senedir, belki de daha uzun süredir aynı yerde hatta aynı elemanlar ile yoluna devam ediyor.  Kapısında sevimli insan Erol abinin insanları karşıladığı Körfez Bar’da aklına gelebilecek tüm rock şarkılarını duyabilirsiniz.

Bodrum'da Müzik Nerede Dinlenir?
Kule Rock City tartışmasız rock müziğinin önde gelen mekanlarından.

Kule Rock City

Bodrum’da müzik nerede dinlenir sorusuna çoğu Bodrumlu’nun cevabı  Kule Rock City olacaktır elbette, yine Bodrum Barlar Sokağı mekanlarından Kule Rock City de yerli rock şarkıları da çalınıyor ve yaz geceleri inanılmaz kalabalık oluyor. Yani hem müzik dinleyip hem de sosyalleşmek istiyorsanız Kule’ye gidebilirsiniz. Mekanın atmosferi önünden geçerken bile sizi içeri çekecektir. Barlar sokağının en iyilerinden diyebileceğimiz Kule Rock City tartışmasız rock müziğinin önde gelen mekanı.


Bodrum Gece Hayatı
Jazz Cafe, Gümüşlük’ün en özel mekanlardan.

Bodrum’da Jazz Müzik Denilince!

Jazz Cafe

Bodrum’da caz müzik denilince akla gelen ilk mekan Gümüşlük’teki Jazz Cafe. Jazz Cafe için bir Bodrum klasiği diyebiliriz zira ilk Jazz Cafe neredeyse 35 yıl önce Bodrum merkezde açılmıştı ve Gümüşlük’teki Jazz Cafe’nin sahipleri de 35 yıl önce ilk Jazz Cafe’yi açanlar. Gümüşlük sahilindeki Jazz Cafe’de caz dinlerken bir şeyler atıştırabilir, gündüz denize de girebilirsin bu arada. Jazz Cafe’de zaman zaman Neşet Ruacan, Serdar Şensezgin gibi önemli sanatçıların canlı performanslar da sergilediğini söyleyelim.

Bodrum Gece Hayatı
Mavi Bar salaş ve samimi ortamı ile çok keyifli.

Mavi Bar

Bodrum merkezde caz dinlemek içinse Barlar Sokağı’nın en sonundaki Mavi Bar’a gidebilirsiniz. 20 seneden uzun süredir caz ağırlıklı canlı müzik yapan Mavi Bar salaş ve samimi ortamı ile çok keyifli. Özellikle canlı müzik olan geceler küçük mekânda yer bulamayabilirsin, bu da aklında olsun. Ayrıca Mavi’de Vedat Sakman’ı dinleme şansı da yakalayabilirsiniz.

Bodrum Gece Hayatı
Stella Jazz Club,  jazz müzik sevenlerinin yeni mekanı.

Stella Jazz Club

Bodrum merkezden biraz uzaklaşacak uzaklaşacak olursak, Kızılağaç’ta yeşillikler için Stella Jazz Club,  jazz müzik sevenlerinin yeni mekanı. Canlı performanslarla muhteşem bir ortamda güzel müzikler dinleyebilirsiniz, ama gitmeden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bodrum’da müzik nerede dinlenir sorusuna, eğer jazz müzik seviyorsanız Stella Jazz Club’da dinleyebilirsiniz şeklinde cevap verebiliriz.


Bodrum Gece Hayatı
Tekilacılar sokağının en gözde mekanı olan Karpuz.

Bodrum’da Türkçe Pop Müzik Nerede Dnlenir?

Karpuz

Türkçe pop müzik dinlemek istiyorsanız Tekilacılar sokağı olarak bilinen sokaktaki Karpuz’a gitmenizi öneriyoruz. Bodrum’un en hararetli eğlencelerinin yaşandığı tekilacılar sokağında Karpuz hem Bodrumlular hem de tatilcilerin uğrak mekanı. Kaliteli hizmeti ve samimi ortamıyla keyifle vakit geçirebileceğiniz bir mekan. Tekilacılar sokağının en gözde mekanı olan Karpuz’da sadece yaz sezonunda değil kış sezonunda da canlı müzik performansları izleyebilirsiniz.

People Bodrum

Türkbükü Kuum Otel’in içinde açılan People türkçe canlı müzik performanslarıyla adından çokça söz ettiriyor. Selami Şahin, Deniz Seki, Linet, Mehmet Erdem gibi popüler isimlerin canlı performanslarını izlemeniz mümkün. 10 metre uzunluğundaki barıyla İstanbul eğlence mekanları havasına Bodrum’a taşıyan People’da yaz sezonunda her daim ağzına kadar dolu desek yeridir.

Bodrum'da Müzik Nerede Dinlenir? 2
Veli Bar müzik dinleyip eğlenmek için harika bir yer.

Veli Bar

Bodrum’da müzik nerede dinlenir denince hemen herkesin aklına ilk 1977 yılından beri Bodrum’un özellikle canlı müzik konusunda en sevilen mekânlarından biri olan Veli Bar gelecektir. Bodrum’da müzik dinleyip eğlenmek için harika bir yer olan Veli Bar, Bodrum Barlar Sokağının en eskilerinden. Veli Bar’da artık klasikleşmiş olan ikizler Can ile Ceyhun’un yanı sıra Bate Bahadır Aksoy, Berkay gibi ünlü müzisyenleri de canlı olarak izleyebilirsiniz. Bu arada tahmin edebileceğin üzere Veli Bar genellikle çok kalabalık oluyor, bu nedenle eğer Veli Bar’da müzik dinlemek istiyorsanız tavsiyemiz rezervasyon yaptırmanız. 

Sahne İstanbul – Türkbükü

İstanbul’dan bir başka transfer de Sahne İstanbul-Türkbükü. Bodrum canlı müzik mekanlarından Sahne İstanbul Türkbükü, Türkçe pop müzik konserleriyle adından sıkça söz ettiren mekan, tipik İstanbul gece kulubü havasında dizayn edilmiş. Hakan Altun, Demet Akalın, Tan Taşçı ve Bülent Ersoy gibi popüler isimleri Sahne İstanbul-Türkbükü’nde dinleme şansı bulabilirsiniz. Söylemeye gerek yok ama hatırlatalım; mutlaka rezervasyon yapmalısınız.

Marina Yacht Club

Adından da anlayabileceğiniz gibi Bodrum Marinası’ndaki Marina Yacht Club Bodrum’un en lüks eğlence mekânlarından ve aynı zamanda en iyi restoranlarından da biri. Kışın da açık olan mekânda Pınar Seli, Fatih Erkoç gibi sanatçıları canlı olarak dinleyebilirsiniz.  Bu popüler mekân da hemen hemen her gece ağzına kadar dolu, dolayısıyla rezervasyonsuz gidersen içeri giremeyebilirsiniz.

Bodrum'da Müzik Nerede Dinlenir?
Yıl boyunca açık olan Mandalin birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Mandalin Bar

Bodrum Barlar Sokağı’ndaki Mandalin Bar canlı müzik dinlemek isteyenlerin buluşma noktası. Yaz ve kış aylarında açık olan Mandalin Bar, Bodrum’un en nevi şahsına münhasır mekânlarından biri ve mekânda Necati Ve Saykolar, Nuri Hamdi Ateş, İmge Mıngıroğlu gibi kendine has sanatçılar sahne alıyor. Ayrıca Hakan Küfündür gibi ünlü Dj’ler de Mandalin’de kabine geçip farklı konseptlerde müzikler çalarak eğlenceyi doruklara taşıyor. Şundan emin olabilirsiniz, eğer Mandalin Bar’a giderseniz kesinlikle çok eğlenecek ve kaliteli müziğe doyacaksınız.

Bodrum canlı müzik
Küba by Sebatian, Bodrum’un lüks olarak tanımlayabileceğimiz eğlence mekânlarından biri.

Küba by Sebastian

1997 yılında açılan ve açıldığı günden beri ilgi odağı olan Küba by Sebastian da Bodrum’un lüks olarak tanımlayabileceğimiz eğlence mekânlarından biri. Marina’ya giden cadde üzerindeki Küba by Sebastian 150 yıllık muhteşem taş binası ile dikkat çekiyor. Yaz aylarında çok kalabalık olan Küba’da popüler müziklerin yanı sıra dans edebileceğiniz müzikler de çalıyor. Kışın da açık olan mekânda klasikleşmiş bir Bodrum eğlencesi yaşamak istiyorsanız Küba by Sebatian’a gidebilirsiniz, ama yazın eğer vakitlice gitmezseniz kalabalıktan dolayı içeri giremeyebilirsiniz.


Bodrum Elektronik Müzik Mekanları

Vakit parti vakti, elektronik müzik dinleyip parti havasına girmek isterseniz Bodrum merkezdeki New Old tam size göre. Elektronik house ağırlıklı müzikleri ve neşeli ortamı ile New Old’da enerjik bir Bodrum gecesi yaşayabilirsiniz.

Barlar Sokağı’ndaki Cafe Del Mar chillout müzik dinlemek için tercih edebileceğiniz diğer bir mekan. Denize sıfır mekânda deniz kenarında yastıklara kurulup chillout müzik eşliğinde içkinizi yudumlayarak yıldızları izleyebilirsiniz.


Yüzen Disko: Club Catamaran

Club Catamaran’da da elektronik müzik çalıyor ancak bu özel diskoya ayrı bir başlık açmak istedik çünkü Club Catamaran Bodrum’un tek yüzen diskosu. Türkiye’nin en büyük yüzen diskosu olarak da bilinen Catamaran Club’te sadece elektronik müzik dinlemekle kalmayıp dansçıların nefes kesen şovlarını da üstelik denizin ortasında izleyebilirsiniz. Catamaran belirli bir saatte Bodrum’dan kalkıp denize açılıyor ve sabaha karşı da Bodrum’a dönüyor. Bu arada “ya sıkılırsam denizin ortasından nasıl döneceğim?” diye düşünmeyin, çünkü Club Catamaran’ın botları var ve Bodrum’a dönmek isteyenleri istedikleri zaman bu botlarla götürüyorlar.


Bodrum Türkü Barları

Bodrum’da Müzik Nerede Dinlenir yazımızda geldik türkü havasına. “Haydi, halaya” kafasındaysanız Gümbet’teki Bodrum Türkü Bar tam size göre. Hemen her akşam canlı müzik olan Bodrum Türkü Bar’ın alanı da çok geniş, yani tam halay çekmelik. Silver Kesici gibi tanınmış türkücülerin de sahne aldığı bu mekânda Türkiye’nin dört bir yanından türküler dinleyebileceğinizi ekleyelim. Bodrum merkezdeki Halay Türkü Bar’da da yine türküleri canlı olarak dinleyip keyifli zaman geçirebilirsiniz.


Bodrum Konser
Bodrum Antik Tiyatro’da konser deneyimini mutlaka yaşayın.

Bodrum Antik Tiyatro

Aslında Bodrum’da müzik nerede dinlenir denince tabi ki Antik Tiyatro’da mutlaka bir konser deneyimi yaşayın deriz. Bodrum’un ev sahipliği yaptığı önemli tarihi mekânlardan biri olan Antik Tiyatro yaz aylarında birçok konsere ev sahipliği yapıyor. Tarihi bir atmosferde ve Bodrum’un muhteşem manzarasına karşı ünlü isimleri izlemek, dinlemek gerçekten eşsiz bir keyif. Geçtiğimiz yıllarda Bodrum Antik Tiyatro konserlerinde sahne alan sanatçılar arasında Candan Erçetin, Levent Yüksel, Funda Arar, Yıldız Tilbe, Kenan Doğulu, Sertab Erener gibi isimler sayılabilir, yani Türkiye’nin en ünlü sanatçıları burada unutulmaz konserler veriyor. Bodrum’a gideceğiniz tarihlerde Antik Tiyatro’da hangi konserlerin olduğunu öğrenmek için etkinlik sayfamızı takip edebilirsiniz.


Bodrum Müzik Festivalleri

Bodrum birçok müzik festivaline de ev sahipliği yapıyor, bu sebepten Bodrum’da müzik nerede dinlenir sorusunun cevabı “Her Yerde” olabilir. Caz, barok, klasik müzik gibi farklı konseptlerde düzenlenen Bodrum müzik festivalleri de müzikle buluşmak için harika birer fırsat. Seyahat tarihlerinizi bu festivallere denk getirerek dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenlerin sergilediği muhteşem performansları izleyebilirsiniz. Bodrum’da yıl boyunca gerçekleştirilen müzik festivalleri hakkında kapsamlı bilgi almak için hemen Bodrum Festivalleri yazımızı mutlaka okumalısınız..


Gümbet Barlar Sokağı

Yazımızın sonunu Gümbet’e ayırdık. Bodrum Barlar sokağı sadece merkezde yok, bir barlar sokağı da Gümbet’de var ve yaz aylarında bu sokak deyim yerindeyse tıklım tıklım dolu oluyor. Yalnızca yerli turistlerin değil başta İngilizler olmak üzere yabancı turistlerin de akın ettiği Gümbet barlar sokağında Bodrum’un en çılgın eğlenceleri yaşanıyor diyebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda açılan Sebastian, Posh gibi lüks kulüpler ile popülerliği tavan yapan Gümbet’teki barlarda hayatının en aksiyon dolu gecelerini yaşayabilirsiniz. Gümbet barlarında Kerimcan Durmaz, Hande Yener gibi isimlerin performanslarını da canlı olarak izlemek mümkün.

Bodrum’da Müzik Nerede Dinlenir rehberimizi hazırlarken çok bilinen tavsiye mekanlarımızı yazdık, sizin de favori mekanınız veya güzel deneyimleriniz varsa yazımız altındaki yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Bodrum’un En İyi Barları yazımızı da okumadan geçmeyin!

Müziksiz Gününüz Geçmesin…

Bodrum'da Müzik Nerede Dinlenir? 3 Sonraki Yazı
BODRUM FESTİVALLERİ

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!