Sign In

DESCIRIPTION

Castelino Akyarlar – Belkız ile Ali PULAT evlendikleri ve ilk evleri olan bu eski ev BODRUM AKYARLAR da KOCA EV olarak geçen eski tarihi binanın yanındaki küçük evdir.
Bu evin arka bahçesine yapılmış olan otelimize Ali PULAT vefat edince BELKIZ Pulat tarafından ALiBEY Otel ismi verilmiş, BELKIZ PULAT bu otelde yaptığı misafirperverliği, temizliği ve yemekleri ile gazetelere konu olmuş, çok güzel takdirler kazanmıştır.
Daha sonra Belkız PULAT’ın vefatı ile çocukları MUSTAFA ve İBRAHİM PULAT anne ve babasının isimlerini yaşatmak için otele onların isimlerini vermiştir. Tabi ki bir farkla, babalarının gençliğinde annelerine BELKIZ yerine BALKIZ’ım diye seslenişlerini unutmayarak ve işte Ali ve Belkız; Castelino Akyarlar.
Bodrum yarımadasının en güzel koylarından Akyarlar’da, denizin hemen dibinde güzel bahçeli, güzel “tavernalı” son derece rahat bir otel.
O kadar dibinde ki, deniz tarafından gelirseniz ayağınızı suya sokmadan girmek neredeyde imkansız. Ev sahibi İbrahim Pulat artık pek bulunmayan centilmenlerden. Bir “one man show” şeklinde yürütüyor işi. Her yerde eli var. Rahatsız etmeyen bir titizlik söz konusu. Otelin geçmişi hayli eskilere dayanıyor. Annesi ve babası yıllar önce kurmuşlar, oteli. Ancak ailenin buradaki varlığı bir asırdır sürüyor. Otelin hemen yanında duran tarihi bina İbrahim Pulat’ın doğduğu ve büyüdüğü binadır. Büyük dede yörenin ileri gelenlerindenmiş. Restore edildiği vakit, Bodrum’un en şahane binası olacağı kesin. Deniz hakikaten çok güzel. Karşı taraf İstanköy (Kos) Adası. “Kayıkla bile gidilir.” Dedirtecek kadar yakın. Otel yaz- kış açık. Tavernasının eğlenceli olduğu söyleniyor.

Add Review

Your email is safe with us.
Kalite
Konum
Servis
Fiyat
5.0 Your Score
Add Photos