AÇIKLAMA

Sakhalin Bodrum

Sakhalin Restoran, Restorantör Boris Zarkov ve şef Vladimir Mukhin tarafından yaratılan efsanevi White Rabbit Family markasının Türkiye’deki ilk restoranıdır. 2021 yılında Yalıkavak Marina içerisinde açılan Sakhalin Bodrum, gerek ambiyans ve manzara, gerek menüsündeki lezzetler açısından sizi farklı bir dünyaya yolculuğa çıkaracak.

Yalıkavak Marina içerisinde bulunan Sakhalin Bodrum’un kapısından içeri girer girmez sizi eşsiz bir manzara ve profesyonel bir ekip karışılıyor. Restoranı Irina Glik ve Geometry Design stüdyosu lüks ve zarif, iki seviyeli ve 240 misafir ağırlayabilen bir alan yaratmışlar. Uçsuz bucaksız deniz manzarasını ister denize sıfır oturma alanlarında ister teras katındaki yüksek görüş açılı alanlarda oturarak seyredebilirsiniz. Sakhalin Bodrum’da gün batımını seyretmek ayrı bir güzel olduğunun da altını çizelim.

Sakhalin Bodrum’un mutfağı yerel ürünlerin, Akdeniz ve Asya yemekleri ve pişirme teknikleriyle buluşmasıyla oluşan MediterrAsian mutfağının üzerine kuruludur. Restoranın kalbinde konukların beğenilerine göre deniz ürünlerini seçebilecekleri buzul ve akvaryumdan oluşan bir “Raw Bar” yer alıyor.

Menülerinde Raw Bar; Ceviche, Tartar, Carpaccio, Havyar, İstiridye ve Deniz Tarağı, Kral Yengeç ve Kırmızı Karides gibi lezzetler bulunuyor. Raw Bar menüsü bu kadarla bitmiyor elbette Sashimi, Tataki gibi uzak doğu lezzetlerinin Sakhalin yorumlarını da bulabilirsiniz. Raw Bar menüsünün dışında soğuk ve sıcak başlangıçlar, Salatalar, Sushi, Spicy Sushi, Rolls gibi aperitifler de bulunuyor.

Ana yemeklerde ise elbette balık ve deniz ürünleri baş aktör. Lakin deniz ürünleriyle arası iyi olmayan fakat Sakhalin Bodrum’u deneyimlemek isteyenler için de menüde lezzetli yemekler mevcut. Kuzu Pirzola, Makarna çeşitleri, Teriyaki soslu Fırınlanmış Tavuk gibi lezzetli yemekler de sizi Sakhalin Bodrum’da olduğunuzu hissetiricek lezzette. Unutmadan ekleyelim, menülerinde vejeteryanlar için de lezzetler bulunuyor.

Yemek siparişi verirken işinize yarayacak bir dipnot ekleyim; tabağınızdaki balığın gramajını da ve yan garnitürünü de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bir nevi kendi damak tadınıza uygun bir tabak hazırlatıyorsunuz, bu çok güzel bir ayrıntı değil mi?

Tatlı olarak da sunumuyla ve elbette lezzetiyle sizi etkileyecek Sakhalin Bodrum’un imza tabaklarından Tiramisu, elbette Ahududulu Pavlova öne çıkanlardan. Ama siz Sakhalin Bodrum’un tüm menüsüne ve fiyatlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Fiyat demişken Sakhalin Bodrum’da bir akşam yemeği bizce sandığınız kadar uçuk rakamlar değil. Elbette bu kalitenin, bu profesyonel hizmetin bir karşılığı var, ama özel bir gece, bir kutlama yemeği için kesinlikle ulaşılabilir fiyatlarda.

Zaten Bodrum’a tatile geliyorsunuz, tatilinizin her günü özel değil mi? Tatilinizi unutulmaz kılmak için özel bir restoran gidip benzersiz bir deneyim yaşayın…

Sakhalin Bodrum mayıs ayında açılıyor ve ekim ayında kapanıyor. Akşam servisine ise saat 18:00 gibi başlıyorlar. Eğer Sakhalin Bodrum’u deneyimlemek istiyorsanız en az üç gün önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Zira bu şık restoranda yer bulmak pek de kolay olmayabilir!

DEĞERLENDİRME

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Puanınız
Görsel Ekle

ÇALIŞMA SAATLERİ

AÇIK UTC + 3
  • Pazartesi 18:00 - 00:00
  • Salı 18:00 - 00:00
  • Çarşamba 18:00 - 00:00
  • Perşembe 18:00 - 00:00
  • Cuma 18:00 - 00:00
  • Cumartesi 18:00 - 00:00
  • Pazar 18:00 - 00:00