MEKAN EKLE
  • Bildiriminiz Yok.

Bildirimleriniz : 0 listler

Giriş Yap
bodrum butik otel 1

Bodrum Butik Otel Tavsiyeleri

Bodrum butik otel önerilerimizi sıralamadan önce bir butik otel nasıl olmalı, ne aramalıyız önerdiğimiz otellerde diye kendimize sorduk. Bir bodrum butik otel her şeyden önce güzel bir dekorasyona sahip olmalı, hatta kendine özgü bir konsept tasarımı olmalı. Butik lafı sizi yanıltmasın, bir butik otel lüks olmalı ama bu lüks aşırıya da kaçmamalı. 

Butik otellerde şatafatlı açık büfe kahvaltılar da olmaz ama öyle bir kahvaltı menüsü vardır ki tatilinizin üzerinden yıllar geçse de otelin adından sonra aklınıza ilk kahvaltısı gelir; yani çok özel ve lezzetli bir kahvaltı menüsü olmalı. Butik oteller kalabalık da olmaz, oda sayısı en fazla yirmi bilemedin otuz olmalı, daha az insan daha az gürültü! Aktivite de aramayın butik otellerde, en fazla yoga ve masaj terapisi!

Biz de Bodrum butik otel önerilerimizi hazırlarken bu hususlara dikkat ederek size otel tavsiyeleri verdik. Şunu biliyoruz ki Bodrum butik otellerini tercih eden insan biraz huzur, biraz konfor ve sakin bir tatil arıyordur. İşte size konforuyla, sakinliğiyle Bodrum Butik Otel Tavsiyelerimiz…


Bodrum Butik Otelleri
Bodrum merkezine çok yakın olan Ha Lâ Bodrum’un sadece dört odası var.

Ha Lâ Bodrum

Bodrum Marina’ya çok yakın konumdaki Ha Lâ Bodrum, Bodrum butik otel tavsiyelerimiz içinde en özel olanlarından, çünkü Bodrum merkezde iki dönümlük limon bahçesinin içinde ve 500 yıllık bir Osmanlı kulesiyle hizmet veriyor. Sekiz nesildir aynı ailenin olan taş bina, yedi yıl önce otel olarak hizmet vermeye başlamış. Ha Lâ Bodrum’un 4 odası var, merkezde olmasına karşın odalarda çift cam kullanılmış, böylece misafirlerin gürültüden etkilenmemesi amaçlanmış. Tüm odaların tasarımı birbirinden farklı. Otelde kendinizi otel müşterisi değil de arkadaşınızın evinde misafir gibi hissedeceksiniz. Ha Lâ Bodrum’un en büyük avantajıysa birkaç adımda marinada, birkaç adımda Bodrum Barlar Sokağı’nda olmanız, yani Bodrum’un merkezindesiniz.

Ha Lâ Bodrum
Ha Lâ Bodrum Otel 500 yıllık bir taş bina.
Ha Lâ Bodrum
Odalarının tasarımı özel bir yerde olduğunuz hissi veriyor.

Oda-kahvaltı konseptiyle hizmet veren Ha Lâ Bodrum’un serpme kahvaltısında lokal üreticilerden alınan taze ürünler servis ediliyor. Ayrıca kendi yaptıkları hamur işlerini de sunuyorlar.  Yıl boyu açık olan Ha La Bodrum’un içinde bir de kokteyl bar var; Katip Kokteyl Bar. Bu barda otelin işletmecisi Ayça Hanım’ın özel reçeteleriyle hazırladığı eşsiz kokteyller sunuluyor. Kendi bahçelerinden topladıkları ürünlerle yaptıkları bu kokteylleri başka hiçbir yerde tadamayacağınızı da ekleyelim.

Bodrum butik otel tavsiyelerimiz arasında en popüler olanlarından Ha Lâ Bodrum’da, yaz sezonunda yer bulmakta sıkıntı çekebilirsiniz, erken rezervasyon yapmakta fayda var. En uygun rezervasyon seçeneklerine de bu linkten ulaşabilirsiniz —->  Ha Lâ Bodrum


Sarpedor Boutique Hotel
Sarpedor Boutique Hotel, Bodrum’un en güzel koylarına sahip Torba mahallesinde hizmet veriyor.

Sarpedor Boutique Hotel

Sarpedor Boutique Hotel, 50 odası ile Torba Koyu’nda sezonluk olarak hizmet veriyor Bodrum butik otel tavsiyelerimiz arasında. Oda-kahvaltı, tam pansiyon ya da her şey dahil konseptlerinin tercih edilebildiği otel listemizde en lüks Bodrum butik otellerinden olduğunu söyleyebiliriz. Sarpedor Boutique Hotel’de spa, hamam, şık bir plaj ve her ihtiyaca göre zevkle tasarlanmış odaları bulunuyor. Muhteşem manzaralı, kendine ait plajı ve iskelesini de herkesin seveceğini düşünüyoruz.

Oldukça büyük bir havuza da ev sahipliği yapan otelde açık büfe Türk kahvaltısı sunuluyor. Otelin ayrıca iki restoranı bulunuyor, restoranlardan ilkinde akşam ve öğle yemekleri sunulurken, Snack beach restoranda öğlen atıştırmalıkları servis ediliyor, bu restoran plaja yakın bir yerde konumlanıyor. Ana restoranlarında açık büfe hizmet vermiyorlar, sadece alakart tarzı hizmet veriyorlar.

Sarpedor Boutique Hotel
Sarpedor Boutique Hotel’in 50 odası bulunuyor.
Sarpedor Boutique Hotel
Odalarının konforu ve eşsiz deniz manzarası çok şık.

Sarpedor Boutique Hotel, Bodrum merkeze uzak olabilir ama Bodrum’un en güzel koylarından birine sahip Torba’da sessiz sakin bir tatil yapmak daha cezbedici. Eğer Bodrum merkeze biraz gezmeye gidecekseniz otel yetkililerinden özel transfer talep edebilirsiniz. Arabayla Torba’dan Bodrum’a 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Evlilik hazırlığındaki çiftler için unutmadan belirtelim; Sarpedor Boutique Hotel, 100-125 kişilik düğünler de düzenliyor. Evlilik hazırlığında olan çiftler için gözden kaçırılmaması gereken bir otel. Ayrıca Bodrum’da Düğün ve Bodrum Düğün Mekanları yazımız da evlilik hazırlığındaki çiftler için kaçırılmaması gereken yazılarımızdan.

Bodrum butik otelleri tavsiyeleri yazımızda en çok oda sayısına sahip Sarpedor Boutique Hotel için en uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz —->  Sarpedor Boutique Hotel 


Yalıkavak Beach Otel
Yalıkavak Beach Otel’in suitleri 1 oda, 1 salondan oluşuyor.

YALIKAVAK MARİNA BOUTIQUE HOTEL

2003 yılında açılan ve Türkiye’nin en modern marinalarından biri olan Yalıkavak Marina’nın içindeki Yalıkavak Marina Boutique Hotel, dünyanın en büyük ve lüks yatlarını ağırlayan bir marinaya yakışır şekilde tasarlanmış. Butik otel ve beach otel olarak iki kısımdan oluşan otelin butik oteli 18 odalı, beach oteli ise 15 odalı. Butik otelin odaları 25 metrekare ve bahçe içinde, beach otelin odalarıysa 61 metrekarelik denize açılan 1 oda, 1 salondan oluşan suitler. Otelin suitlerinin en önemli özelliğiyse Yalıkavak’ın muhteşem günbatımı manzarasının izlenebilmesi. Bodrum butik otel tavsiyelerimiz arasında manzarası en güzel olanlardan.

Yaz-kış açık olan otel, oda-kahvaltı konsepti ile hizmet veriyor ve kahvaltı marinanın içindeki bir restorandan geliyor. Klasik serpme kahvaltıda ev yapımı reçeller, sahanda yumurta, peynir çeşitleri gibi her serpme kahvaltıda bulunan yiyecekler servis ediliyor.

Otelin en büyük avantajı, merkezi bir konumda olması ve tabii ki Bodrum’un en büyük marinasına birkaç adım uzaklıkta olması. Etrafı keşfetmek, biraz yürüyüş yapmak için Yalıkavak merkeze dilediğiniz zaman birkaç dakikada gidebilirsiniz, çünkü her yer yürüme mesafesi uzaklığında. Yeri gelmişken Yalıkavak Gezi Rehberi yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

En uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz —-> Yalıkavak Marina Boutique Hotel

En uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz —->  Yalıkavak Marina Beach Hotel


Bodrum Butik Otel
Denize birkaç adım uzaklıkta, özenle dekore edilmiş odalar Flamm Bodrum Hotel’in öne çıkan özelliklerinden.

Flamm Bodrum Hotel

Bodrum Göltürkbükü’ndeki Flamm Bodrum Hotel, 150 yıllık 14 adet taş eviyle hizmet veriyor. Taş evler 150 yıllık ama odalara girdiğinizde modern ve sade bir şıklıkla karşılaşıyorsunuz. Odalarının şıklığı, özel plajı, keyifle vakit geçireceğiniz bahçesi de  Flamm Bodrum Hotel’i tercih etmeniz için yeterli sebeplerden.

Flamm Bodrum Hotel’in tüm otel odalarının ayrı girişi var ve 5000 metrekarelik bir alanda yalnızca 16 odayla hizmet veriyor. Otelin akşam yemekleri de sabah kahvaltıları da en iyi diyebileceğiniz restoranlarla yarışacak düzeyde. Beach kısmı misafirlerin en beğendikleri bölüm. Flamm Bodrum Hotel’in 200 metre uzunluğundaki beach bölümü, pastanın üzerindeki çilek! Dışarıdan da misafir kabul edilen Flamm Beach’e zaman zaman çok yoğun ilgi oluyor. Bodrum’un  muhteşem güzelliğindeki denizi, otelin pürüzsüz kum plajıyla iyi bir ikili oluşturuyor.

Flamm Bodrum Hotel
Flamm Bodrum Hotel beach kısmı da çok seviliyor.
Flamm Bodrum Hotel
Otel 500 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor.

Flamm Bodrum Hotel’in her alanında gözünüze çarpan sade ve şık tasarımı, Bodrum butik otel tavsiyeleri yazımızda yer almasına en büyük etken. Sizin de keyifle bir tatil yapacağınızı düşündüğümüz Flamm Bodrum Hotel, hijyen konusunda da gerekli özeni gösteriyor.

En uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz —-> Flamm Bodrum Hotel


4reasons Hotel + Bistro
4reasons Hotel + Bistro’nun odalarını otelin sahibi Ali Bey dekore etmiş.

4reasons Hotel + Bistro

Bodrum’un en iyi butik otelleri hangisi sorusunu kime sorarsanız sorun mutlaka içinde 4reasons Hotel + Bistro olacaktır. Yalıkavak’ta merkezden biraz uzak yeşillikler içinde sesiz sakin bir otel 4reasons Hotel. Otelin odalarının konforu, genişliği ve temizliği, kaliteli bir yerde konaklayacağınızı hemen belli ediyor. Bodrum butik otel tavsiyelerimiz içinde huzurlu ve sakin bir tatil isteyenlerin tercih edeceği 4reasons Hotel + Bistro manzarasıyla da akılları çeliyor.

Dört farklı konaklama seçeneği bulunuyor 4reasons Hotel’de; Passionate, Junior Suit, Casual, Functional odaları her ihtiyaca cevap verebilmek için farklı konseptlerle dizayn edilmiş. 20 odası bulunan otelde bütün odalar birbirinden şık, size sadece ihtiyacınız olan konforu belirlemek kalıyor. Otel odalarının tasarımı da otelin sahibi Ali Bey’e ait. Ali Bey mimarlığa olan ilgisini sahibi olduğu otel odalarına şık bir şekilde yansıtmış.

Büyük bir açık havuzu bulunan 4reasons Hotel’in Yalıkavak merkeze uzaklığı yürüyerek 15 dakika kadar. Bu sessiz, sakin butik oteldeki yüzme havuzu size yeterli gelmezse ve bir beach keyfi yaşamak isterseniz sizi Bodrum’un En İyi Beach Club’ları yazımızı okumaya davet ediyoruz. Bu yazımızda otele yakın bir beach club mutlaka bulacaksınız.

4reasons Hotel + Bistro
Sessiz, sakin, huzurlu otel isteyenler için biçilmiş kaftan.
4reasons Hotel + Bistro
Otelin barında ödülllü bir barmen bulunuyor.

4reasons Hotel’de iki ayrı restoran var; biri açık alanda havuz yanında, diğer ise kapalı alanda yer alıyor. Yıllardır birlikte çalıştıkları Esra Akın şef size dünyanın farklı kültürlerinden yemekler tattıracak olsa da çoğunlukla tüm Akdeniz yemeklerini tatma şansına sahipsiniz. Esra Hanım ayrıca hobi olarak el yapımı seramik tabak, kase vs. gibi işler yapıyor. Hobi olarak yapsa da tasarımları çok şık ve göz kamaştırıyor. Siz de dilerseniz otelin hemen yanında bulunan atölyesinde, Esra Hanım’ı çalışırken izleyebilirsiniz.

4reasons Hotel + Bistro sadece 12 yaş üstü misafirleri ağırlıyor. Kafa dinleyip, tatil yapmaya gelen çoğu insanın bu konseptle çalışan otelleri tercih ettiği de bir gerçek. Ayrıca otelin bahçesinde haftada iki defa yoga eğitimi verildiğini de belirtelim, bunun yanında özel masaj terapileri  yaptırabileceğiniz hizmetleri de bulunuyor.

Son olarak otelin adında da geçen Bistro’suna gelelim. 4reasons Hotel + Bistro’nun barmeni Kaan bey yaptığı işte ödüllü biri; Dünya miksoloji yarışmasında üçüncülüğü olan bir barmen. Şunu anlıyoruz ki otelin adına bistro kelimesini boşuna eklememişler.

En uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz —->  4reasons Hotel + Bistro


Petra Butik Otel
Petra Butik Otel’in özenle dekore edilmiş 12 odası var, odalırının üçü taş ev.

Petra Butik Otel

Bodrum’un en keyifli mahallelerinden biri Kumbahçe’dir.  Yan yana dizilmiş kafe ve restoranlar, önünüzde Bodrum mavisi denizi, küçük ama sakin bir kum plajı ve Bodrum Kalesi manzarası. Petra Butik Otel de işte tam bu güzelliğin ortasında yüzünü denize dönmüş manzarayı seyrediyor.

12 odalı Petra Butik Otel’in bu manzaraya bakan sadece üç odası var maalesef, rezervasyon yaparken bu odaları tercih edin, özellikle akşamları tadına doyulmaz! Tüm odaların konforu bir butik otele yakışır şekilde konforlu sade ve şık tasarıma sahip. Farklı büyüklükteki 12 odalarından biri ultra lüks bir oda, bu odanın kendine özel deniz manzaralı bir terası var ki tatiliniz boyunca bu terasta oturmak isteyebilirsiniz.

Petra Butik Otel
Bu özel terasa sahip sadece bir oda var.
Petra Butik Otel
Petra Butik Otel’in önünde kendilerine ait bir beach var.

Petra Butik Otel’in olduğu bina eskiden Bodrum Kilise’sinin papazının eviymiş, bu yüzden halk arasında papazın evi olarak da bilinir bu bina. Petra Butik Otel’in odalarının üçü taş ev konseptli, duvarlar taş ev konseptiyle, yerler eskitilmiş ahşap, mobilyalar sade bir şekilde tasarlanmış.

Oda, kahvaltı konseptiyle misafirlerini ağırlayan Petra Butik Otel’in giriş katında sokağa ve denize bakan bir kafe&barı var. Kahvaltıları açık büfe servis ediliyor ama bir butik otele yakışır şekilde. Otelin hemen önünde de otele ait bir beach var. Kumbahçe sahili kum plajdır ve sakin bir denizi vardır, hemen belirtelim.

Ayrıca otel tüm misafirlerine tekne turu, Bodrum gezi turu, havaalanından karşılama gibi tüm detayları organize ediyor. Bodrum merkezi gezip keşfetmek istiyorsanız Bodrum Merkez Gezi Rehberi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Petra Butik Otel’in en uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz —-> Petra Butik Otel


Cassa Costa Boutique Hotel
Cassa Costa Boutique denize sıfır konumunda.

CASA COSTA BOUTIQUE HOTEL

Bodrum’un hem en güzel hem de en sakin koylarından biri olan Gündoğan’daki Casa Costa Boutique Hotel de denize sıfır konumda. Mavi bayrak ödüllü plajdaki otelin 20 deluxe, 1 private suite ve 2 penthouse suite olmak üzere toplam 23 odası var. Otelin tüm odaları özel tasarlanmış, tüm odaların Gündoğan koyuna hakim manzarası muhteşem.

Casa Costa Boutique Hotel yalnızca yaz sezonunda, Mayıs başı – Eylül sonu arasında hizmet veriyor. Otelin tüm odaları ferah ve odalarda ekstra olarak espresso makinesi var, ayrıca işletme sahibinin üretimi olan özel kahveler, kapsül kahveler de otelin tüm odalarında misafirlere sunuluyor. 

Casa Costa Boutique Hotel kahvaltı konusunda da çok iddialı, otelin kahvaltısında hiç bir fabrikasyon ürün kullanılmıyor, tamamen yöresel ürünlerden oluşan kahvaltıda Alaçatı’dan zeytinyağı, Kars’tan peynir, ev yapımı reçeller gibi enfes tatlar servis ediliyor. Güleryüzlü ve sıcak bir ekibi olan otel, Bodrum butik otel tavsiyelerimiz arasındaki yerini bu yıl da alıyor.

En uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz —-> Casa Costa Boutique Hotel


Ena Boutique Hotel
Ena Boutique Hotel’in şık bir Bodrum butik oteli.

ENA BOUTIQUE HOTEL

Bodrum merkeze yürüme mesafesinde yer alan Ena Boutique Hotel, panaromik manzarasıyla Bodrum Kalesi ve Bodrum’un masmavi denizine bakıyor. Oda-Kahvaltı konseptiyle hizmet veren otelin açık büfe kahvaltısı şık bir butik otelden beklenecek şekilde servis ediliyor. Sabah 07:00’da başlayan kahvaltı saat 11:00’a kadar devam ediyor.

18 odalı butik otelin on odası deniz ve havuz manzaralı. Onbeş standart, iki suit ve bir adet de deluxe odası bulunuyor Ena Boutique Hotel’in. Deluxe odanın kendine özel Bodrum manzaralı özel bir terası var, suit odalarda ise jakuzi bulunuyor ve kapıları havuz başına açılıyor.

Ena Boutique Hotel
Standart oda
Ena Boutique Hotel
Deluxe oda

Daha çok yabancı misafirlerin tercih ettiği otelin odaları, lüks bir otelden beklenecek kadar şık. Sadece odaları değil tüm otel dekorasyonu şıklığıyla dikkat çekiyor. Otelin çok büyük diyemeyeceğimiz bir havuzu da bulunuyor. Akşam yemekleri için bir restoran bulunmayan otelin havuz başında bulunan snack barda içkinizi içip aperatif bir şeyler atıştırabilirsiniz. Bu aparetif yiyecekler arasında; hamburger, soğuk sandviç, peynir tabağı, salatalar gibi şeyler yemeniz mümkün.

Ena Boutique Hotel, ücret karşılığında havaalanında karşılama hizmeti veriyor ve dilerlerse misafirlerine anlaşmalı oldukları tur firmalarından etkinlikler organize edebiliyorlar.

En uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz —-> Ena Boutique Hotel


Bodrum butik otel tavsiyelerimiz umarız Bodrum tatili planlarken size yardımcı olur. Bodrum’da birçok butik otel var ama biz konumu, dekorasyonu, konforu gibi detayları en sevdiğimiz otelleri derledik. Tavsiye ettiğimiz bu Bodrum butik otellerde konaklarsanız bizi yorumsuz bırakmayın. Ya da tavsiye edeceğiniz Bodrum butik oteller varsa onları da inceleyip listemize eklemek isteriz.

Yazımızı bitirmeden size güneşlenirken keyifle okuyacağınız bir yazı daha önerelim; Mavi Tur Tatili ve Yat Kiralama Firmaları Önerileri. Son olarak bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi ve bu yazımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak bize destek olmayı unutmayın. Size sevdiklerinizle unutamayacağınız bir Bodrum tatili diliyoruz.

bodrum her şey dahil oteller 2 Önceki Yazı
BODRUM HER ŞEY DAHİL OTEL TAVSİYELERİ
bodrum aile otelleri 3 Sonraki Yazı
ÇOCUK DOSTU BODRUM OTELLERİ

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!

5 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap