AÇIKLAMA

Eskiyer Yalıkavak Restaurant

Modern bir görünüm ve kaliteli bir servis anlayışıyla Yalıkavak’ta hizmet veriyor Eskiyer Yalıkavak Restaurant. Sahipleri bu işin mutfağından, sanırım bu sebeple mezelerine ve menülerine çok özen gösteriyorlar. Tabak sunumları çok şık ve mezelerini de çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Ve tabii deniz kıyısında olması ve görkemli bir deniz manzarası en büyük avantajları.

Şevketi Bostan ile minik minik servis edilen Etli Yaprak Sarma her misafirin mutlaka sipariş ettiği mezelerden. Ama tüm mezeleri, özellikle Girit mezeleri ‘benden de bir çatal al’ diye sizi çağırıyor. Izgara Ahtapot, Kalamar Tava ve Tereyağlı Karides’i sevenlere mutlaka burada da tatmalarını tavsiye ediyoruz.

Mezelerde ve menüdeki diğer yemeklerde lezzetler çok dengeli. Türk mezelerinde baharatlar ve sarmısak gibi tatlandırıcılar çok baskın olur ama Eskiyer Yalıkvak Restaurant’da mezeler tattığınızda lezzetlerin çok dengeli olduğunu fark edeceksiniz.

Eskiyer Yalıkavak Restaurant’ın ortaklarından Murat Bey, Hataylı. Hatay’dan getirttiği Çıtır Kabak Tatlısı, Afyon’dan getirdikleri Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ve Ceviz Dolması Tatlısı restoranın en beğendiğimiz tatlılarından. Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ağır bir tatlı olur diye de düşünmeyin, biz de öyle düşünmüştük ama böyle lezzetlisini daha önce yememiştik. Bodrum balık restoranlarında çok fazla şarap seçeneği bulamazsınız ama Eskiyer Restaurant’ın şarap ve içki skalası çok geniş.

DEĞERLENDİRME

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Puanınız
Görsel Ekle

ÇALIŞMA SAATLERİ

AÇIK UTC + 3
  • Pazartesi 09:00 - 02:00
  • Salı 09:00 - 02:00
  • Çarşamba 09:00 - 02:00
  • Perşembe 09:00 - 02:00
  • Cuma 09:00 - 02:00
  • Cumartesi 09:00 - 02:00
  • Pazar 09:00 - 02:00