AÇIKLAMA

Fonda Gümüşlük

Gümüşlük’e ayrı bir heyecan ve dinamizm katan bir mekan Fonda Gümüşlük konseptleri kahve tatlı üzerine kurulu, fakat kahvaltıları da bir o kadar geniş ve beğeniliyor.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı’ndan sahile doğra indiğinizde hemen sol çaprazınızda kalıyor Fonda Gümüşlük. Denize sıfır masalarıyla yaklaşık 60-70 kişlik bir misafir kapasitesiyle hizmet veriyorlar.

Türk kahvesi, espresso bazlı kahveler, filtre kahve, masaya gelen özel demleme kahveler içebilirsiniz Fonda Gümüşlük’te. Kahve çekirdekleri özel olarak getirtiyorlar. Etiyopya, Kenya, Brezilya gibi ülkelerden özel kahve çekirdekleri getirtip, taze olarak öğütüp, servis ediyorlar. Fonda Gümüşlük’ün spesiyal kahveleri de bulunuyor, Örneğin Lotus Latte’yi denemenizi öneririz.

Tatlı menülerinde ise; Brownie, Cheesecake, Sen Sebestian, Waffle türü tatlılar bulunuyor. Kendi spesiyal tatlılarından ise beyaz karamelli, bitter çikolatalı ve üzerine lotus ile servis edilen Amber mekanın sevilen tatlılarından. Bir diğer sevilen spesiyal tatlısı ise Bodrum mandalinasından yapılan Fonda Spesiyal.

Fonda Gümüşlük dondurma üretiminde de bir marka olma yolunda ilerliyorlar. Kendi yaptıkları dondurmalarının imalatını izlemek isterseniz mutfak bölümüne geçebilirsiniz. Haftada iki gün dondurma imalatı oluyor. Haftada yaklaşık 160 kilo dondurma sattıklarını söylüyorlar.

Fonda Gümüşlük’ün bir diğer popüler olmasının sebebi ise kahvaltıları. Kahvaltı masalarına gösterdikleri özenden kahvaltılarının da lezzetli olduğunu belli ediyor. Serpme Kahvaltı, Omlet, Sahanda Yumurta, Sucuklu Yumurta gibi lezzetler de bulunuyor menülerinde. Yöresel ürünlerden hazırlanmış serpme kahvaltılarında; üç çeşit Reçel, üç çeşit Peynir, üç çeşit Zeytin, Sahanda Yumurta, Milas Böreği, sınırsız Çay ve Patates Kızartması bulunuyor.

Akşamları ise inanılmaz bir kalabalık birikiyor Fonda Gümüşlük’ün önünde. Restoranlardan ve barlardan çıkanlar Fonda Gümüşlük’te tatlılarını, dondurmalarını yiyip, kahvelerini içtikten sonra ayrılıyor Gümüşlük’ten.

DEĞERLENDİRME

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Puanınız
Görsel Ekle

ÇALIŞMA SAATLERİ

AÇIK UTC + 3
  • Pazartesi 07:00 - 01:00
  • Salı 07:00 - 01:00
  • Çarşamba 07:00 - 01:00
  • Perşembe 07:00 - 01:00
  • Cuma 07:00 - 01:00
  • Cumartesi 07:00 - 01:00
  • Pazar 07:00 - 01:00