AÇIKLAMA

KOZALAK KAHVALTI EVİ

Dağbelen Mahallesi’nde, Bodrum’a tepeden bakan bir alanda yer alıyor Kozalak Bodrum. Tepede bir alanda yer aldığı için hafif bir rüzgar esiyor. Bodrum aşırı sıcak olsa da rüzgar ortamı daha serin bir hale getiriyor.

Yaz/kış açık olan Kozalak Bodrum’da kahvaltı sabah 09:00’da başlıyor, 15:30’a kadar da kahvaltı servisi devam ediyor. Kışın kapalı bölümlerinde soba eşliğinde kahvaltı yapma imkanınız var mekanda. Mekan kış döneminde pazartesi günleri kapalı!

Kahvaltıları doyurucu ve lezzetli. Mekan da çok geniş ve ferah. Kahvaltı masalarının arkasında çocuklar için de küçük bir oyun alanı bulunuyor.

 

Kozalak Bodrum’un Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Serpme kahvaltı masaya geldiğinde masada yer kalmıyor desek yeridir. Serpme kahvaltılarında;  Kayısı Reçeli, Çıtır Bal Kabağı Reçeli ve Acı Biber Reçelinden oluşan üç çeşit reçel bulunuyor. Acı Biber Reçeli ve Çıtır Bal Kabağı bizim favorimiz.

Göz doyuran lezzetli bir Peynir Tabağı, biri ızgara olmak üzere üç çeşit Zeytin, Acuka, hafif acı bir Domates Kurusu Tabağı, iki adet Yaprak Sarma, Çökelek, Tereyağ, Bal, Kaymak, Domates ve Salatalık, Krep, Çokokrem, Patates Kızartması, Sahanda Yumurta, Pişi ve Sigara Böreği bulunuyor serpme kahvaltılarında. Elbette bir termos çay kahvaltı başlamadan masanızın baş ucunda yerini alıyor.

Kavurma, Menemen, Sucuk, yazın taze sıkılmış Portakal Suyu, kışın ise Nar Suyu ekstra olarak sipariş verebileceğiniz lezzetlerden.

Bu doyurucu kahvaltıda zeytinler ve Peynir Tabağı lezzetliydi. Antepten getirttikleri elde ezme Antep salçasından yapılan Acuka kahvaltının en beğendiğimiz lezzetlerindendi. Pişi ve Sigara Böreği de sıcak servis edilmesi beklediğimiz bir ayrıntıydı bizim için.

Ayrıca serpme kahvaltılarında Krep ve Çokokrem olması çocuklu aileleri memnun edecektir. Bizi üzen tek şey Patates Kızartması’nın kıvamıydı, çıtır çıtır bir patates kızartması beklerdik, ama bunun zaman zaman bir aksilik olduğunu öğrendik. Belki siz gittiğiniz zaman sıcak sıcak, çıtır bir Patates Kızartması gelir bile masanıza, bize haber edin mutlaka!

Değerlendirme - 1

3.5Keyifli
Kalite
3.0
Ambiyans
5.0
Servis
3.0
Fiyat
3.0
Tülay Denek

Tülay Denek

3.5

Merhaba telefon ile ulaşamadım size, kahvaltı için fiyat bilgisi alabilir miyim

DEĞERLENDİRME

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Puanınız
Görsel Ekle

ÇALIŞMA SAATLERİ

KAPALI UTC + 3
  • Pazartesi 08:00 - 22:00
  • Salı 08:00 - 22:00
  • Çarşamba 08:00 - 22:00
  • Perşembe 08:00 - 22:00
  • Cuma 08:00 - 22:00
  • Cumartesi 08:00 - 22:00
  • Pazar 08:00 - 22:00