AÇIKLAMA

Nazmi Restaurant

Nazmi Restaurant’ı Gümüşlük’ün diğer popüler balık restoranları kadar bilmeyenler olabilir. Lakin Nazmi Restaurant Gümüşlük’ün en eski balık restoranlarından biridir. 1968 yılından beri Gümüşlük’te hizmet veriyorlar. Buna ilaveten kaliteleriyle, vizyonlarıyla, lezzetleriyle kesinlikle gözden kaçırılmaması gereken bir mekan Nazmi Restaurant.

Gümüşlük Belediye Kafe’nin hemen solunda yer alan Nazmi Restaurant, denize sıfır konumuyla ve Tavşan Adası manzarasıyla öne çıkıyor. Yaz/kış açık olan restoranın hem denize sıfır oturma alanları hem de geniş kapalı alanları bulunuyor. Kış sezonunda şömineli kapalı alanlarının keyifli bir ortamı olduğunu belirtelim.

Klasik Bodrum mezelerini kendilerine özgü yorumlarıyla servis ediyorlar. Tüm mezelerinin yapımına ekstra özen gösteriyorlar. Örnek vermek gerekirse; Balık restoranlarının popüler mezesi Şevketi Bostan’ı deniz ürünleriyle sunuyorlar. Mantarlı ve karidesli veya cheddar peynirli, ahtapotlu olarak sunulan Deniz ürünleri Mantar’ı bir de Nazmi Restaurant’da deneyin.

Bir örnek daha verelim; diğer balık restoranlarına ayrı olarak Atom mezesini patlıcanlı olarak servis ediyor Nazmi Restaurant. Kalamar, Tereyağlı Karides ve özellikle Ahtapot Izgara’yı da daha lezzetli yaptıklarını söylemeliyiz.

Kabak Çiçeği Dolmasını da farklı yapıyorlar; deniz ürünleriyle hazırlanan bu lezzetli meze, kaşar peyniri ile lezzetlendirilip kızartılıyor. Fraklı bir sunum anlayışını çoğu mezelerde göreceksiniz. Mezelerden Kabak Çiçeği Dolması’nı ve Pancarlı Cacık’ı da tatmanızı tavsiye ediyoruz. Pancarlı Cacık, menüde ‘Pembe Sultan’ ismiyle bulunuyor.

Bu özenli mezelerden yer kalır da balık söylemek isterseniz her zamanki söylediğimiz gibi servis yapan arkadaşların tavsiyelerine kulak verin. Günlük taze olarak bulundurdukları balıklardan size öneriler vereceklerdir.

Deniz ürünleriyle arası iyi olmayanlar için menülerinde et yemekleri de bulunuyor Nazmi Restaurant’da. Ayrıca menülerinde Spagetti de bulunuyor. Spagetti sevenlere de Deniz Ürünlü Spagetti’yi kesinlikle öneririz.

Yemek menülerine son vermeden; Fish&Chips veya kılçıksız balık isteyenlere, kendi hazırladıkları Balık Finger gibi lezzetler de tadabilirler Nazmi Restaurant’da. Balık reyonundan seçtiğiniz balığın kuyruk kısmını veya bir kısmını bu yemeklerle servis edilmesini isteyebilirsiniz.

Tatlı olarak da Kardak Helvası bulunuyor menülerinde. Aklınızda Fırında Helva gelecek ama tam olarak değil. Üstten ateşle pişen bu tatlı, cevizli olarak servis ediliyor. Açıkcası bu farklı sunumu biz de tatmak için sabırsızlanıyoruz. Buna ilaveten dondurmayla servis edilen Katmer tatlısı bulunuyor menülerinde.

Son olarak deniz kenarında bir kahvaltı yapmak isterseniz, Nazmi Restaurant’ın sabah kahvaltı servisi de bulunuyor. Serpme kahvaltılarının çeşitliliği sizi fazlasıyla mutlu edeceğini düşünüyoruz. Yerel üreticiden Reçeller, Peynir, Zeytin çeşitleri, Ev Yapımı Patates Kızartması, Sucuk, Çingene Salatası gibi ürünlerin bulunduğu zengin bir kahvaltıları bulunuyor. Elbette Sucuklu Yumurta, Sahanda Yumurta ve Menemen gibi lezzetleri de tadabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Puanınız
Görsel Ekle

ÇALIŞMA SAATLERİ

AÇIK UTC + 3
  • Pazartesi 10:00 - 02:00
  • Salı 10:00 - 02:00
  • Çarşamba 10:00 - 02:00
  • Perşembe 10:00 - 02:00
  • Cuma 10:00 - 02:00
  • Cumartesi 10:00 - 02:00
  • Pazar 10:00 - 02:00