AÇIKLAMA

Quzine Kahvaltı Evi

Gündoğan Mahallesi’nde bulunan Quzine Kahvaltı Evi misafirperver ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla sevdiğimiz bir yer. Yaz/kış açık olan mekan sabah 09:00’da hizmet vermeye başlıyor, 17:00’a kadar da kahvaltı servisi devam ediyor. Uyaralım sakın rezervasyonsuz gitmeyin, zira Quzine Kahvaltı Evi popüler bir yer, yaz sezonunda yer bulmak zor olabilir.

Ferah ve rahat bir bahçede hizmet veren Quzine Kahvaltı Evi’nin huzurlu bir bahçe ortamı var. Masa araları oldukça geniş, aynı zamanda modern bir köy bahçesindeymişsiniz gibi keyifli bir mekan.

Kahvaltı masamıza oturur oturmaz, masaya gelen detoks suyu da çok şık bir ikram. Bu detoks suyunun içinde; Maydanoz, olgunlaşmamış Bodrum Mandalin’i, Biberiye ve Salatalık bulunuyor.

Quzine Kahvaltı Evi’nin bulunduğu sokağa çarşamba günleri Gündoğan halk pazarı kuruluyor. Eğer çarşamba günü gidecek olursanız aracınızı pazarın girişine park edip 100-150 merte yürümek zorunda kalacaksınız, uyaralım.

 

Quzine Kahvaltı Evi’nin Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Quzine Kahvaltı Evi’nin serpme kahvaltısı fazlasıyla doyurucu. Güler yüzüyle servis yapan arkadaşlar bize “serpme kahvaltımızdaki herhangi bir ürün yeterli gelmezse tekrar isteyebilirsiniz” diye ekleyerek bizi kahvaltıyla baş başa bıraktı. Mekanın serpme kahvaltılarındaki tüm ürünler sınırsız, bitince rica ediyorsunuz tekrar getiriyorlar.

Hem gözü, hem karnınızı doyuran serpme kahvaltıda neler var: Quzine Kahvaltı Evi’nin sahibi Mustafa Bey’in annesinin kendi elleriyle yaptığı doğal dört çeşit reçel. Çıtır Kabak Reçeli, Turunç Kabuğu Reçeli, Mürdüm Eriği Reçeli ve Portakal Reçeli’nin yapımında hiçbir katkı maddesi kullanılmadığını özellikle belirttiler. Sanırım bu yüzden reçellerin kıvamı biraz akışkan.

Masanızın baş ucunda bir demlik çay. Çay kahvaltınız boyunca sıcak, çünkü demliğin altında basit ve küçük bir ocak sistemi bulunuyor.

Lezzetli bir Peynir Tabağı, Domates ve Salatalıktan oluşan bir tabak, Hellim Peyniri Kızartması, iki çeşit Zeytin Tabağı. Zeytinler kendi bahçeleriden…

Dolma Tabağı, bu tabakta iki çeşit dolma bulunuyor; iki adet Sarma ve bir adet Kabak Çiçeği Dolması. Kışın kabak Çiçeği Dolması yerine Lahana Dolması servis ediliyor, mevsiminde ürünler kullanmak için.

Çörek Otlu Kuru Çökelek Tabağı, Tereyağı, Baharatlı Patates Kızartması, iki çeşit Börek, Pişi, Acılı Ezme, tadına bayıldığımız Maraş Çemeni ve mutlaka yemenizi tavsiye ettiğimiz Çökelekli Yumurta.

Çökelekli Yumurta Quzine Kahvaltı Evi’nin özel lezzetlerinden. Maraş Çemeni’ni de özel olarak getirtiyorlarmış, kahvaltı masalarında böyle özel lezzetler olmasını seviyoruz. Peynir Tabağı gayet doyurucu ve lezzetliydi, normalde pek yüz vermediğimiz Peynir Tabağı’nı silip süpürdük.

Kahvaltılarında yöresel ürünler kullanmaya özen gösteren Quzine Kahvaltı Evi’nde ekstra olarak Kavurmalı Yumurta, Menemen, Sucuklu Yumurta, Pastırmalı Yumurta, Patatesli Yumurta, Omlet ve Mandalina Suyu bulunuyor. Eğer midenizde serpme kahvaltıdan yer kalırsa Menemen ve Kavurmalı Yumurtayı da özellikle tavsiye ediyoruz.

Mandalin Suyu Quzine Kahvaltı Evi’nin özel lezzetlerinden. Özel olarak sıkılan Mandalin Suyu, katkısız bir şekilde şişeleniyor, ve sadece yaz aylarında içebilirsiniz. Ağustos sonuna doğru biten bu özel lezzeti doğrusu bizde tadamadık, gittiğimizde bitmişti.

DEĞERLENDİRME

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Puanınız
Görsel Ekle

ÇALIŞMA SAATLERİ

KAPALI UTC + 3
  • Pazartesi 09:00 - 23:00
  • Salı 09:00 - 23:00
  • Çarşamba 09:00 - 23:00
  • Perşembe 09:00 - 23:00
  • Cuma 09:00 - 23:00
  • Cumartesi 09:00 - 23:00
  • Pazar 09:00 - 23:00