AÇIKLAMA

Zeytun Balık Restaurant

Sıkı müdavimleri olan bin balık restoranıdır Zeytun Balık. Hem yaz hem de kış sezonunda her gün hizmet veriyorlar. Kışları açık alanda yakılan soba ortama hoş bir hava katıyor. Yazları ise hem açık alanları hem de teras katındaki masaları mekanın öne çıkan artıları.

Deniz kenarı masalarından çok teras katındaki masaları daha çok seviyoruz. Çünkü buranın manzarası bizce daha güzel. Ayrıca kalabalıktan da bir nebze uzak kalıyorsunuz.

Mezeleri ve balıkları anlatmadan önce Zeytun Balık’ın sabahaları kahvaltı servisi olduğunun altını çizmek gerekir. Serpme kahvaltıları da zengin ve yöresel lezzetlerden oluşan dolu dolu bir kahvaltı. El yapımı reçeller, ızgara hellem peyniri, börek, pişi, peynir ve zeytin çeşitleri, tereyağı, bal, ve menemen kahvaltıda olan lezzetlerden. Deniz kenarında bir kahvaltı yapmak istiyorsanız Zeytun Balık’ı not edin.

Asıl konumuza dönersek, Zeytun Balık’ın 40 çeşit mezesi bulunuyor. Misafirlerine günlük taze mezeler sunmaya özen gösteriyorlar. 40 çeşit mezeyi tek tek saymayacağız, lakin masanıza özellikle istemeniz gerken birkaç meze ismi söyleyelim. Köpoğlu, Beşamel Soslu Karides, Enginar Izgara, Cevizli Patlıcan, Kalamar Dolma aklımızda yer eden mezelerden.

Zeytun Balık’ın sıcak mezelerden ise Ahtapot Izgara’sını çok beğeniyoruz. Zeytun Balık’ın asıl fenomen mezesi ise Köz Patlıcan. Güveçte, üzerine peynir dökülerek servis edilen meze mekanın misafirleri arasında en beğenilen mezelerden, siz de mutlaka tatmalısınız…

Balık olarak genelde Levrek ve Çipura tercih edilse de size önerimiz servis yapan arkadaşlarımızdan tavsiye isteyin. Sezonun en lezzetli balıklarını tatmanızı tavsiye edeceklerdir. Sinarit, Fangri, Trança, Barbun, Dil balığı bölgenin lezzetli balıklarındandır, bir değişiklik yapın bu balıkları da tadın.  Kemik Üstü Dülger, Fener Kavurma, İskorpit Buğulama gibi lezzetler de mekanın tavsiye balık yemeklerinden. Bir not düşelim Zeytun Balık deniz ürünleriyle arası iyi olmayanlar için menülerine et ve köfte çeşitlerini de eklemişler.

Son olarak tatlı olarak Cevizli Kabak Tatlısı, Fırında Helva Zeytun Balık’ta yiyebileceğiniz tatlılardan. Yurt dışından gelen tatilcilere Fırında Helva tatlısını öneririz.

DEĞERLENDİRME

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Puanınız
Görsel Ekle

ÇALIŞMA SAATLERİ

AÇIK UTC + 3
  • Pazartesi 08:30 - 01:00
  • Salı 08:30 - 01:00
  • Çarşamba 08:30 - 01:00
  • Perşembe 08:30 - 01:00
  • Cuma 08:30 - 01:00
  • Cumartesi 08:30 - 01:00
  • Pazar 08:30 - 01:00