Описание

KEBAP VE SOKAK LEZZETLERİ BİR ARADA

71 DERECE

Sizin canınız lezzetli bir kebap istemiş olabilir ama eşiniz “balık yiyelim” diyordur, ya da çocuklar ‘hamburger yiyelim’ diye somurtuyorlardır. 71 Derece böyle tartışmaları ortadan kaldıran bir restoran.

Lezzetli kebap menülerinin yanında; Türkiye’nin en lezzetli sokak yemeklerini de barındırıyorlar ve menülerinde çok iddialılar! Köfte, Hamburger, Kokoreç, Sosisli, Sucuk, Lahmacun gibi birçok sokak lezzetini tadabilirsiniz. Ve tabii ki konumuz olan Ocakbaşı lezzetlerini…

İki şubesi bulunuyor 71 Derece’nin; Turgutreis D-Marin Marina içinde ve Konacık’ta. 71 Derece ismini; etin ızgarada pişip, dinlenip, en sulu, en lezzetli haliyle tabağımıza geldiği ısı derecesinden alıyor. Turgutreis şubesi deniz kenarında ve güzel bir deniz manzarası var. Ayrıca Turgutreis şubesinde balık da yiyebilirsiniz ama Konacık şubesinin menüsünde balık bulunmuyor.

Güneydoğu bölgemizden birçok kebap çeşidini tadabilirsiniz. Adana Kebap, Urfa Kebap, Fırın Beyti, Oruk Kebabı, Fıstıklı Kebap aklımıza ilk gelenlerden. Kebap yemeklerinin dışında Steak menüleri de bulunuyor ve elbette geniş bir fırın ürünleri menüsü. Merak edenler olacaktır; 71 Derece’nin lahmacunu da Gaziantep yöresinden, yani soğanlı değil sarımsaklı yapılıyor.

71 Derece’nin menüsü çok hoşumuza gitti. Çok başarılı oldukları kebap menülerini, daha da başarılı bir şekilde sokak lezzetleriyle taçlandırmışlar. Konumuz kebap ama, Kokoreç, kendi yaptıkları günlük ekmeklerle servis edilen Hamburger çeşitleri ve Steak menülerinde de insanın aklı kalmıyor değil. Kebap menülerinde ise Patlıcanlı Kebap lezzetiyle öne çıkanlardan, tatmanızı öneririz. Unutmadan ekleyelim, 71 Derece’de her çeşit alkollü içecek bulunuyor.

Tatlı olarak meşhur Antep Katmeri ve Brownie menülerinde gözümüze çarpanlardan. Katmer Tatlısı için Gaziantep’ten işi ustası bir usta geliyor. Elbette tatlının içine koyulan kaymak ve fıstık Gaziantep’ten getirtiliyor.

71 Derece, konsepti ve ürün çeşitliliğiyle Bodrum’da popüler bir mekan. Bu yüzden yaz sezonunda alttaki telefon numaralarından rezervasyon yaptırmanız daha sağlıklı olur. Bodrum Kebap Restoranları; 5 Özel Kebap Restoranı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Rezervasyon: Turgutreis – 0252 382 71 99 – Konacık – 0252 319 71 73
Açılış ve Kapanış Saatleri : Yaz-kış açık. 10:00 – 01:00 saatleri arasında hizmet veriyor.
Alkol : Her türlü alkollü içecek var.
Otopark : Otopark bulunuyor.
Paket Servisi : Sipariş tutarına göre, paket servisi var.
Konum – Turgutreis : googlemaps
Konum – Konacık : googlemaps

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Качество
Вкус
Сервис
Цены
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Сейчас он открыт UTC + 3
  • Понедельник 10:00 - 01:00
  • Вторник 10:00 - 01:00
  • Среда 10:00 - 01:00
  • Четверг 10:00 - 01:00
  • Пятница 10:00 - 01:00
  • Суббота 10:00 - 01:00
  • Воскресенье 10:00 - 01:00