Описание

Asmalı Çardak Türkbükü

Yalıkavak’ın popüler kahvaltı mekanı Asmalı Çardak, Türkbükü’nde yeni bir şube açtı geçtiğimiz sene. Kahvaltı içeriği hemen hemen aynı olsa da mekan konsepti biraz farklı.

Yalıkavak Asmalı Çardak yeşillikler içinde bir mekan, Asmalı Çardak Türkbükü ise denize sıfır bir konumda hizmet veriyor. Asmalı Çardak’ın meşhur kahvaltısının yanında iskelesinde bulunan şezlonglarını da kullanabiliyor misafirler. Yani eşsiz bir kahvaltıdan sonra saat 15:30’a kadar güneşlenmek için, hiçbir ücret ödemeden iskeledeki şezlonglarını da kullanabilirsiniz.

Manzarası Türkbükü’nün denizine bakıyor. Asmalı Çardak Türkbükü’nün dillere pelesenk olmuş kahvaltısına Türkbükü’nün o güzel deniz manzarası eşlik ediyor.

Asmalı Çardak Türkbükü’nde 15 çeşit kahvaltı bulunuyor. Meşhur Otlu Börekler, Pişi, Sarımsak Soslu Patates Tabağı, Kabak Çiçeği Dolması ya da Sarma, dört çeşit ev yapımı Reçel, Zeytin çeşitleri, Peyin Tabağı, domates ve salatalıktan oluşan bir Yeşillik Tabağı, Bal ve Kaymak, Sahanda Yumurta. Ve elbette sınırsız Çay…

Menemen, Sucuklu Yumurta, Sahanda Sucuk, Kavurmalı Yumurta, Gözleme, Portakal Suyu, Limonata gibi ekstra yiyecekler de bulunuyor elbette menülerinde. Lakin Menemen’i özellikle denemenizi tavsiye ederiz. İki çeşit peynir ile süslenen Menemen’i lezzetli bulduk, Menemen sevenlerin beğeneceğini düşünüyoruz.

Hizmet ve ürünlerin tazeliği konusunda da Yalıkavak Asmalı Çardak’dan daha iyi olduğunu söylemeliyiz. Börekler masaya sıcak ve çıtır geldi, Pişi tam olması gerektiği gibi sıcak ve yumuşacık, Sarımsak Soslu Patates ise görüntüde ben ‘masanın yancısıyım’ dese de lezzeti ‘önce beni yemelisiniz’ diyordu. Menemen ise masaya geldikten üç dakika sonra bitti!

Kahvaltıdaki ürünleri tek tek anlatmak yerine şunu söyleyelim; Bodrum’da gezdiğimiz kahvaltı mekanlarının arasında hem manzarası hem lezzetiyle en iyilerden biri diyebiliriz Asmalı Çardak Türkbükü için.

Servis için de bir şey söylemek gerekirse; genç ve dinamik bir ekip yönetiyor mekanı. Bu genç ekibin hızlı ve seviyeli samimiyeti bizi mutlu etti. Mekanın işletmecisi Berk Bey, tüm misafirleriyle tek tek ilgilenmeye özen gösteriyor, genç yaşına rağmen başarılı bir işletmeci performansı sergiliyor…

Bodrum’da serpme kahvaltı fiyatları her sezon değişiklik gösterdiği için buraya yazmıyoruz, ama şunu bilmelisiniz ki Bodrum kahvaltı fiyatları ortalamasıyla hemen hemen aynı. Mekan Türkbükü’nde olduğu için fiyatların çok yukarılarda olduğunu düşünmeyin, Yalıkavak şubesiyle aralarında çok küçük bir fark bulunuyor…

Mekanın misafir ağırlama kapasitesi yaklaşık 50 kişi, bu sebepten rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Sadece yaz sezonunda açık oluyor Asmalı Çardak Türkbükü. Mayıs sonu gibi açılıyor, Eylül sonuna kadar hizmet vermeye devam ediyor. Sabah 09:00 gibi hizmete başlayan mekan 15:30 gibi kahvaltı servisi sona eriyor. Kahvaltı servisinden sonra mekan konsept değiştirip hizmet vermeye devam ediyor…

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Теперь Закрыто UTC + 3
  • Понедельник 08:30 - 15:30
  • Вторник 08:30 - 15:30
  • Среда 08:30 - 15:30
  • Пятница 08:30 - 15:30
  • Суббота 08:30 - 15:30
  • Воскресенье 08:30 - 15:30