Описание

Bozukbağ Kahvaltıcısı

Bozukbağ Kahvaltıcısı Göltürbükü Mahallesi sınırları içerisinde yer alsa da aslında Göltürbükü’nün merkezinde değil. Torba – Yalıkavak yolu üzerinde, Bülent Ecevit Caddesi üzerinde yer alıyor.

Mekanın ambiyansı modern bir çiftlik evi gibi. Kahvaltı masalarının olduğu bölümden yukarı doğru yürüdüğünüzde; tavuk, ördek, keçi, hindi gibi çiftlik hayvanlarının bulunduğu kümesler göreceksiniz.

Mekan çok büyük bir alana kurulu. Kahvaltı masalarının olduğu bölümün dışında kahvelerinizi için sohbet edebileceğiniz birbiriden bağımsız şık ve rahat oturma alanları var. Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın kahvaltı anlayışı ve hizmet anlayışı biraz farklı. Bu farklılık biraz lüks, diğer mekanlara göre de biraz da pahalı, ama kahvaltı çeşitliliği bu fiyat farklılığını örtüyor diyebiliriz.

 

Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın Serpe Kahvaltısında Neler Var?

Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın serpme kahvaltısı çok zengin. Fiyat politikasını biz de eleştiriyorduk ama karşılığını veriyorlar.

Serpme kahvaltıda; dört çeşit Peynir, bu peynirlerin biri kiremitte kızartılıyor. Közde pişmiş Menemen, yine közde pişmiş Sahanda Yumurta, dört çeşit Reçel, bu reçelleri biri çökelekli, iki farklı Zeytin Tabağı, Bal, Kaymak ve Tereyağ.

Bonkör bir Tahin+Pekmez Tabağı, domates, salatalık ve biberden oluşan bir Yeşillik Tabağı ve çıtır çıtır, sıcak bir ince dilim Patates Kızartması. Bunlara ek olarak fırından yeni çıkmış pide ekmekleri ve bir demlik çay masanızın kenarında yerini alıyor.

Çıtır çıtır ve sıcak, cips tadındaki Patates Kızartması bizi mutlu etti, çok beğendik. Tahin+Pekmez de ekstra bir detay olmuş. Her ne kadar pekmezini az bulduysak da taze ekmeklerle yemesi güzel oldu.

Domates, salatalık gerçekten lezzetli ve yumurtalarının da organik olduğunu belirtiyorlar. Közde pişen Menemen’i de çok beğendik. Menemen’in serpme kahvaltıya dahil olması güzel bir ayrıntı. Menemen tek başına bile karnınızı doyurabilir.

Lakin hemen uyaralım Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın menülerinde börek ve dolma bulunmuyor. Serpme kahvaltılarında bizi tek mutsuz eden ise reçellerdi. Bodrum’un yerel üreticilerden yapılmış reçelleri koysalardı menülerine daha lezzetli olurdu diye düşünüyoruz. Reçeller şehir dışından özel bir üreticiden geliyormuş.

Bir can sıkan ayrıntı ise otopark mevzusu; otoparkları da ücretli. Bu can sıkan otopark ücreti konusunu kendilerine ilettik. Maalesef otoparkın işletmesinin kendilerine ait olmadıklarını belirttiler, ama bu sorunu önümüzdeki dönemlerde kökünden çözmek için bir çıkış yolu arıyorlar.

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Качество
Вкус
Сервис
Цены
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Сейчас он открыт UTC + 3
  • Понедельник 08:00 - 17:00
  • Вторник 08:00 - 17:00
  • Среда 08:00 - 17:00
  • Четверг 08:00 - 17:00
  • Пятница 08:00 - 17:00
  • Суббота 08:00 - 17:00
  • Воскресенье 08:00 - 17:00