Описание

Dirmil Köy Kahvaltısı

Yalıkavak merkeze çok yakın olan Gökçebel Mahallesi’nde yer alıyor Dirmil Köy Kahvaltısı. Kendi oturdukları köy evinin bahçesinde yıllardır hizmet veren Dirmil Köy Kahvaltısı, Bodrum’un en eski kahvaltı mekanlarından.

Adından da anlaşılacağı gibi tam bir köy kahvaltısı sunuyorlar sizlere. Yıllardır masa sayılarını bile değiştirmiyorlar. Çünkü büyümek, daha çok misafir ağırlamak gibi bir düşünceleri yok. “Daha çok masa, daha çok iş gücünü gerektirir ve beraberinde de hizmetimizin kalitesini düşürür” diyor Mehmet Ali Bey.

Köy evlerinin bahçesinde hizmet veren mekandan gösterişli bir ortam beklemeyin. Lakin temiz, samimi, ağaçların altında lezzetli ürünlerden oluşan zengin bir kahvaltı bekleyebilirsiniz.

Sadece yaz sezonunda açık olan mekan, sabah 10:00’da hizmet vermeye başlıyor ve saat 14:00’a kadar bu hizmet devam ediyor. 10 Mayıs’ta yaz sezonunu açıyorlar, 25 Eylül’de de yaz sezonunu bitiriyorlar. Kış sezonunda ise sadece pazar günleri kahvaltı servisi veriyorlar.

 

Dirmil Köy Kahvaltısı’nın Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Zeytin çeşitleri, altı çeşit Reçel, Peynir Tabağı, Menemen, domates ve salatalıktan oluşan Yeşillik Tabağı, Peynirli Su Böreği, Kabak Böreği, Gözleme, Yaprak Sarma, Kabak Çiçeği Dolması, kendi yaptıkları Tam Buğday Ekmeği ve Yumurta. Elbete kahvaltı masanızın baş ucunda bir demlik çay. Anlayacağınız Dirmil Köy Kahvaltısı’nın serpme kahvaltısı çok zengin. Bu çeşitliliğe, bu tazeliğe ve bu lezzete kıyasla serpme kahvaltıları, Bodrum kahvaltı mekanlarının arasında en hesaplısı…

Çoğu Bodrum kahvaltı mekanında olan Pişi ve Patates Kızartması Dirmil Köy Kahvaltısı’nın menüsünde bulunmuyor. Bunun yerine Gözleme ve Menemen dahil edilmiş serpme kahvaltıya. Gözleme; ıspanak, pazı, maydanoz, taze soğan ve peynirli yapılıyor. Bahçenin hemen arkasındaki taş ocağın önünde iki abla oturuyor. Bu iki tatlı abla, Gözleme ve Böreklerinizi sıcak yemeniz için siz sipariş verir vermez hemen hazırlıyorlar.

Serpme kahvaltınızda yumurtanızı; sahanda, rafadan, haşlama ve omlet olarak sipariş verebilirsiniz. Bu geniş seçeneklerin diğer kahvaltı mekanlarında olmadığını söyleyelim! Yumurtaların da köy evlerinin arka tarafındaki kendi tavuk kümeslerinden geldiğinin altını çizelim. Ekmeklerinde kullandıkları unu ise Mehmet Ali Bey kendi öğütüyor.

Serpme kahvaltının dışında Sucuk, Sucuklu Yumurta, Sıkma Portakal Suyu ve Türk Kahvesi, bu tatlı mekanda ekstra olarak tadabileceğiniz lezzetlerden. Son olarak mekanın Acı Biber Reçeli’ni özellikle tatmanızı tavsiye ediyoruz. Daha önce Bodrum Edition’da yediğimiz Limon Reçeli’nin tadını unutamamıştık. Unutamayacağımız tatlar arasına Dirmil Köy Kahvaltısı’nın acı Biber Reçeli’ni de ekledik. Bu arada gerçek bir köy kahvaltısı tatmak istiyorsanız gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Unutmadan Dirmil Köy Kahvaltısı kredi kartı ile ödeme kabul etmiyor, sadece nakit ödeme kabul ediyorlar.

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Теперь Закрыто UTC + 3
  • Понедельник 10:00 - 14:00
  • Вторник 10:00 - 14:00
  • Среда 10:00 - 14:00
  • Четверг 10:00 - 14:00
  • Пятница 10:00 - 14:00
  • Суббота 10:00 - 14:00
  • Воскресенье 10:00 - 14:00