Описание

Etrim Halı Bodrum

Bodrum’a yaklaşık 24 kilometre uzaklıktaki Mumcular Mahellesinde yer alan Etrim Halı’ya uğramazsanız bizce büyük bir hata yaparsınız. Etrim Halı’da Etrim Köyü ve çevre köylerin kadınlarının el dokuması halılarını mutlaka görmelisiniz.

Türkiye’nin hemen hemen birçok köyünden halı getiriyorlar Etrim Halı’ya. Bunların hepsi köy kadınlarının evlerine kurdukları halı tezgahlarında dokunuyor ve tüm halılarda doğal koyun yünü kullanılıyor. Ayrıca kullandıkları boyalar da doğal kök boyası.

Etrim Halı’da sadece halı değil, yastık, kilim, yolluk, kırlent, masa örtüsü de satın alabilirsiniz. Elbette bu saydığımız ürünler de Etrim ve çevre köylerdeki kadınların el işçiliğiyle ortaya çıkan ürünler. Ürünlerin çoğu yerel motiflerden oluşsa da modern motifler de bulabilirsiniz Etrim mağazalarında.

Mağaza demişken, Etrim Halı’nın Mumcular’da da bir mağazası bulunuyor ama Etrim Köyü’ndeki showroom’larında daha çok sayıda model görebilirsiniz. Etrim Köyü popüler bir yer diyebiliriz, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist Etrim Köyü’nü ve Etrim halılarını görmek için burayı ziyaret ediyor. Öyle ki sadece halıları ve köyü ziyaret etmek için bile Bodrum’a gelen turist kafileleri oluyor.

Özel araçla köye gelmek isteyenler için aşağıya google maps linkini ekledik ama köye çevre beldelerden dolmuşlar da geliyor hatırlatalım. Diğer yandan Etrim Halı’ya gelmek gözünüzü korkutuyorsa Etrim Halı’nın misafirperver bir ekibi var, aşağıda yazdığımız telefon numaralarından Etrim Halı’yı aradığınızda sizi konakladığınız otelden özel bir araçla aldırıyorlar.

Etrim Halı’nın bir de restoranı var; Etrim Doğa Restoran. Bu restoranda yerel bir köy kahvaltısı yapabilir, köyü gezebilir, halı dokuyan köy kadınlarıyla sohbet edebilirsiniz. Alışverişiniz bittikten sonra Etrim Halı ekibi özel araçlarıyla sizi kaldığınız otele geri götürecektir.

Çoğunuzun kafasında şu soru olabilir; “Büyük bir halı alırsam nasıl götüreceğiz”. Hangi ülkede yaşıyor olursanız olun Etrim Halı beğendiğiniz modeli kapınıza kadar gönderiyor. Sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya satış yapan Etrim halı 15-20 gün içerisinde siparişinizi evinize ulaştırıyor.

Fiyatlar konusunda da size biraz ipucu verelim; bu güzel el dokuması halıları hiçbir yerde bu fiyatlara almanız mümkün değil. Etrim Halı’dan 600 TL’ye de halı alabilirsiniz, 5.000 TL’ye de, sizin ne istediğinize bağlı ama kesinlikle özel bir şey alacaksınız bunu unutmayın.

web : www.kilimhome.com
instagram : www.instagram.com/etrimhali
Telefon : +90 0532 602 67 69
Konum : googlemaps

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Качество
Вкус
Сервис
Цены
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Теперь Закрыто UTC + 3
  • Понедельник 08:30 - 20:00
  • Вторник 08:30 - 20:00
  • Среда 08:30 - 20:00
  • Четверг 08:30 - 20:00
  • Пятница 08:30 - 20:00
  • Суббота 08:30 - 20:00
  • Воскресенье 08:30 - 20:00