Описание

Jadem Gümüşlük

2022 yılında Myndos Gümüşlük ismi ile Gümüşlük’e yeni bir soluk getiren restoran, 2023 yılında adını değiştirerek yoluna Jadem Gümüşlük olarak devam edecek.

Gümüşlük’ün en güzel konumuna sahip, anakaradan Tavşan Adası’na doğru uzanan Kral Yolu’nun hemen önünde yer alıyor Jadem Gümüşlük.

2022 yılında açılan Jadem Gümüşlük tahminlerimizden de öte bir ilgi ve beğeni kazandı. 2023 yılında bu beğeniyle yetinmeyip menülerini, dekorasyonunu ve mutfak ekibini yeniledi. Mutfak ekibinin başında başarılı Şef Uğur Filiz yer alıyor artık.

Şef Uğur Filiz daha önce Fethiye’nin popüler otellerinden Perdue Hotel, Ramada Hotel, Cape Bodrum gibi marka mekanlarda şef deneyimi olduğunun altını çizelim bilmeyenler için.

Akdeniz, İspanyol ve Türk mutfağını yorumlayan Şef Uğur Filiz ve ekibi, hazırladıkları tabakları fine dining servis anlayışıyla sizlere sunuyor. Gümüşlük’ün muhteşem gün batımı manzarası eşliğinde eşsiz bir gastronomi deneyimi yaşayacaksınız.

Jadem Gümüşlük 12:00 – 17:00 arası Karides Popcorn gibi atıştırmalıklardan oluşan snack servisi, 17:00 sonrasında ise akşam menülerini servis ediyor.

Akşam menülerinde günlük taze Balık çeşitleri, Istakoz, İstiridye, Deniz Ürünleri Guacamole, Hamachi Crudo, Karides Ceviche gibi çok özel tabaklar servis ediliyor. Türk mutfağından ise Şef Uğur Filiz’in yorumlarıyla meze menüsü bulunuyor. Mütebbel, Fava, Humus gibi lezzetli Türk mezelerini kendilerine has yorumlarıyla sunuyorlar. Daha önce bu mezeleri tatmış olanlar, Şef Uğur Filiz’in yeniden yorumlarına mest olacak…

Balık, Ahtapot, Kalamar, Karides gibi deniz ürünlerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Örnek vermek gerekirse; Ahtapot Izgara birkaç saat fırında, kırmızı şarap eşliğinde pişiriliyor. Pişirildikten sonra zeytinyağında bekletiliyor ve siz sipariş verince meşe odunu közünde pişirilerek, özel soslarıyla size servis ediliyor. Sunumlarında servis edilen tatlı/ekşi özel soslar ise tek başına bir ziyafet!

Jadem Gümüşlük çok özel iki tatlısı bulunuyor; Çikolata Mus ve Jadem Spesiyal. Jadem Spesiyal, çilekli, bademli bir irmik helvası. Kendi yaptıkları dondurma sos, ve üzerine tereyağlı baklava yufkası ile sahanda servis edilen özel bir tatlı.

Jadem Gümüşlük her ne kadar Fransız, İtalyan ve Türkiye’den özel şarap markalarının bulunduğu özel kavlarıyla öne çıksa da yerel narenciyelerle hazırlanan spesiyal kokteylleri de tatmayı ihmal etmeyin. Ayrıca mekanda her türlü alkollü içki bulunuyor.

Jadem Gümüşlük dekorasyonuyla ve menüleriyle özel bir mekan. Lüks bir sunum anlayışıyla hizmet verseler de fiyat politikalarının çok lüks olduğunu düşünmüyoruz.

Mekanın bu lüks hizmet anlayışı ve fine dining tabakları ‘bana hitap etmiyor’ demeyin. Sunumlarına gösterdikleri özeni, yemeklerinde de bulacaksınız. Bir kere deneyimledikten sonra da her fırsatta ziyaret edeceksiniz Jadem Gümüşlük’ü.

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Сейчас он открыт UTC + 3
  • Понедельник 12:00 - 01:00
  • Вторник 12:00 - 01:00
  • Среда 12:00 - 01:00
  • Четверг 12:00 - 01:00
  • Пятница 12:00 - 01:00
  • Суббота 12:00 - 01:00
  • Воскресенье 12:00 - 01:00