• Просмотрено - 118

Описание

Melengeç Gümüşlük

Sadece Gümüşlük’ün değil Bodrum’un en popüler balık restoranlarından biridir Melengeç Gümüşlük. Dekorasyonuna yaptığı ufak dokunuşlar, yarattıkları ambiyansla Gümüşlük balık restoranlarının arasında öne çıkıyor.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı’ndan sahile doğru indiğinizde sağınızda kalan balık restoranların en sonunda yer alıyor. Sıra sıra balık restoranları dizilir, yüz metrelik kısa bir sahil sonra Melengeç Gümüşlük karşılar sizi.

Herkesin ilgisini çeken ambiyansından söz edelim önce Melengeç Gümüşlük’ün. Gümüşlük balık restoranlarının bohem, doğal bir ortamı bulunur, Melengeç Gümüşlük bu doğallığa birkaç dokunuş ekliyor. Masa aralarının daha ferah olmasına da özen gösteriyorlar.

Denizin içine iki tane bar masası koyulmuş. Yemeğinizi ayaklarınız denizin içindeyken yiyorsunuz.

Bu ayrıcalıklı masalarda oturmak çok keyifli. Sırf bu masalarda oturmak için aylar öncesinden rezervasyon yapan yerli ve yabancı misafirleri oluyor.

Diğer bir özel masaları da küçük bir sandalın içinde. Yemek masalarını da bir sandalı içine yerleştirmişler. Bu sandallı masa sanki denizde yüzüyormuş gibi bir hava yaratıyor. Bir sandalın içinde bulunan bu masaları da çok beğeniliyor ve aylar öncesinde rezervasyon yaptırılıyor.

Mekanı çevreleyen kurumuş ağaçlar, mekanın üzerine kapladıkları doğa ağaç dalları ve tüm sandalyeler beyaza boyanmış, sanki cennetten bir köşe. Mekanı ziyarete gittiğimiz mart ayında hummalı bir çalışma vardı. Çünkü her yıl sezon öncesi tüm dekorasyonun üzerinden geçip yeniliyorlar.

Melengeç Gümüşlük’ün özel bir balık restoranı olmasının tek sebebi ambiyansı ve dekorasyonu değil. Mekanın ortaklarından Şerif Bey; “sunduğumuz lezzetlerin damak zevkine hitap etmesine özen gösterip, her ayrıntısına aşırı özen gösteriyoruz. Misafirlerimiz buraya sadece karınlarını doyurmaya değil, özel bir restoranda, özel lezzetler tatmak istiyor, biz de bunu sunabilmek için elimizden geleni yapıyoruz” diyor.

Tüm mezelerinin günlük olmasına özen gösteriyorlar. Yerel otlardan, yerel balıklardan mevsimi olan mezeler, yemekler hazırlıyorlar. Karides Mantı, Kalamar Köfte, Karides Salata bizim de çok beğendiğimiz öne çıkan mezelerden, mutlaka tatmanızı tavsiye ediyoruz. Bölgenin yerel karidesini kullanmaya özen gösteriyorlar. Ege karidesinin lezzeti farklı olur tadına doyamayacaksınız.

Lakin mekanda yüze yakın meze bulunuyor, bazen balık yemeyi bile unutuyorsunuz. Masanıza ne sipariş vereceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa, meze tepsisi masanıza gelecektir, seçim yapabilirsiniz. Ya da servis yapan arkadaşların size tavsiye vermesine izin verin. Bu tavsiyemizi balık seçerken de uygulayın. Mevsimi olan balıkları önereceklerdik servis yapan arkadaşlar size.

Bir balık restoranında rakı ya da bira içilir ama Melengeç Gümüşlük’ün geniş bir şarap menüsü de bulunuyor. Ya da bu Gümüşlük’ün bu güzel manzarasında kokteyl de içebilirsiniz.

Kısaca tatlılara da değinmek gerekirse; mekanın özel tatlısı dondurmayla servis edilen Vanilyalı İncir Tatlısı, Peynir Tatlısı, Kadayıf Tatlısı, İrmik Helvası bu özel gecede damakta unutulmaz bir tat bırakacak.

Gelelim merak ettiğiniz konuya; fiyatlara; Gümüşlük bu özel balık restoranın fiyatları diğer balık restoranlarının biraz üzerinde. Size özel bir ambiyans, özel lezzetler sunulduğu Gümüşlük Melengeç’in fiyatları biraz pahalı olabilir ama kesinlikle bunu hak ediyorlar.

Melengeç Gümüşlük sadece yaz sezonunda hizmet veriyor. 1 Nisan’da açılıyorlar, 10 Kasım’da da sezonu kapatıyorlar. Açık olduğu dönemlerde gece 03:00’a kadar da hizmet veriyorlar.

Melengeç Gümüşlük’e gitmeyi planlıyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Hatta boş masa bulamam endişesiyle haftalar, aylar öncesinden rezervasyon yaptıran müşterileri var. Özellikle denizin içindeki özel masalarda. İşinizi garantiye almak istiyorsanız, tatilinizi planlarken rezervasyonunuzu da yaptırın!

Melengeç Gümüşlük Rezervasyon: 0252 394 48 58 — 0544 782 48 58

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Качество
Вкус
Сервис
Цены
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Сейчас он открыт UTC + 3
  • Понедельник 12:00 - 05:00
  • Вторник 12:00 - 05:00
  • Среда 12:00 - 05:00
  • Четверг 12:00 - 05:00
  • Пятница 12:00 - 05:00
  • Суббота 12:00 - 05:00
  • Воскресенье 12:00 - 05:00