Описание

Nevale Bodrum

Nevale Bodrum’un konsepti “Ye, İç, Takıl”.

Namını ekşi mayalı ekmekleriyle duysak da mekan arkadaşlarınızla bir buluşma noktası, lezzetli atıştırmalıklar yiyebileceğiniz hoş, küçük bir kafe.

Bitez Köy İçi’ne biraz uzak olsa da sakin ve keyifli bir yer. Lezzetli ekmekler, Menemen, spesiyalleri Simit Salatası, İspanyol Omlet, Burger, Sebzeli Dürüm, Mantar Kokoreç, Yumurta çeşitleri, Tost çeşitleri bulunuyor. Nevale Tost’u mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

İçeceklerden ise Espresso, Americano, Filtre Kahve gibi kahve türleri ve çay gibi sıcak içicekler de bulunuyor menülerinde. Bunların dışında müdavimlerinin yeme alışkanlıkları veya diyetine uygun atıştırmalıklar da hazırlıyorlar. Unutmadan, her güne özel de farklı bir tatlı yapıyorlar misafirlerine.

Nevale Bodrum ekşi mayalı ekmekleriyle popüler olmaya başladığından bahsetmiştik. İlaçsız tarım yapılan bir üreticiden aldıkları un ile yapılan ekmeklerinin uzun ve soğuk bir fermantasyon süreci bulunuyor. “Guluten hassasiyeti bulunan kişilerin dahi rahatlıkla yiyebileceği ekmekler üretiyoruz” diyor Nevale Bodrum’un sahibi Yüce Bey. Nevale Bodrum’un bu lezzetli ekmeklerini bir hafta boyunca bozulmadan tüketebilirsiniz. Klasik ekmekleri Karakılçık Tam Buğday Ekmeği, salı ve cuma günleri Siyez ve Çavdar Ekmeği, çarşamba günleri Focaccia Ekmeği, cuma günleriyse Bage Ekmeği yapılıyor Nevale Bodrum’da.

Küçük bir kafe olan Nevale Bodrum’un bir köşesinde çoçuk kitapları bölümü var. Bu bölüm Torba’da bulunan Babun Çocuk Kitapçısı’nın katkılarıyla oluşturulmuş bir alan. Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de çizgi roman, fantastik roman tarzında kitaplar da bulunuyor. Burada bulunan tüm kitapları Babun Çocuk Kitapçısı’nın sahibi Oya Hanım seçiyor. Nevale Bodrum’a geldiğinizde buradan beğendiğiniz kitabı alıp okuyabilir ya da satın alabilirsiniz.

Yaz/kış açık olan Nevale Bodrum pazar günleri kapalı oluyor. Sabah saat 09:00’da açılan mekan 18:00 gibi de kapanıyor.

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Теперь Закрыто UTC + 3
  • Понедельник 09:00 - 18:00
  • Вторник 09:00 - 18:00
  • Среда 09:00 - 18:00
  • Четверг 09:00 - 18:00
  • Пятница 09:00 - 18:00
  • Суббота 09:00 - 18:00
  • Воскресенье Закрыто