Описание

Papillon Bodrum

Bitez sahiline beş dakikalık bir yürüme mesafesinde yer alan Papillon Bodrum, mandalin bahçesi içerisinde sakin ve serin bir mekan. 1900’lü yıllardan kalma bir bağ evini modern bir balık restoranına dönüştürmüşler.

Modern bir balık restoranı laf olsun diye söylemiyoruz. Mekanın kapısından içeri girer girmez ambiyans ve dekorasyonu huzur dolu, özel bir yere geldiğinizi hissettiriyor. Genelde Bodrum’daki tüm balık restoranları denize sıfır bir konumda hizmet verirken Papillion Bodrum’un hem denize bu kadar yakın hem de üç buçuk dönümlük bir mandalina bahçesinde hizmet vermesi bizce çok büyük bir avantaj, neden mi? Çünkü sahildeki tüm restoranlar ister istemez bir karmaşanın içerisinde hizmet veriyor, Papillon Bodrum ise sakin ve huzurlu ortamıyla diğerlerinden ayrılıyor.

Diğer balık restoranlarından farklı olmasınan tek sebebi bu değil elbette, hizmet anlayışı, menüsü, yemek sunumları bir ‘Fine Dining’ restoran havası veriyor, ama değil! Tabaklar tablo gibi lakin doyurucu ve size benzersiz bir balık restoranı deneyimi yaşatıyor. İyi bir balık restoranı deneyimi yaşarken, farklı yorumlarla, farklı lezzet deneyimi yaşıyorsunuz.

Yemeklerinde kullandıkları tüm deniz ürünleri Bodrum ve çevresindeki balıkçılardan temin ediliyor. Bir balık pazarından değil, direkt olarak balıkçılardan temin ederek, onlara da destek olmaya çalışıyorlar. Ve elbette günlük ve taze olmasına özen gösteriyorlar.

Balık Çorbası, Deniz Ürünülü İçli Köfte, Somon Tartar, Sübye, Orkinos Steak, Fener Balığı Kavurma, Greek Salata, Izgara Kalamar, Ahtapot Izgara, Mozarella Caprese menüde sunumuyla gözümüze takılan lezzetler. Özellikle Balık Çorbasını ve Sübye’yi denemenizi tavsiye ederiz.

Deniz ürünleriyle arası iyi olmayanlar üzülmesin bu özel restoran sizler için menülerine birkaç çeşit yemek koymayı ihmal etmemiş. Menülerinde çok fazla olmasa da et yemekleri bulabilirsiniz. Bonfile Lokum tabağı iştah açıyor özellikle.

Bu şık restoranda tatlı olarak Kadayıflı Bal Kabağı Tatlısı, Baklava Yufkasında Meyve sunuluyor sizlere. Kış döneminde ise tatlı menülerinde Sufle ve İrmik Tatlısı oluyor.

Tüm alkollü içecekler bulunuyor menülerinde. Bir balık restoranında genellikle rakı tercih edilir, lakin Papillon Bodrum’un misafirleri daha çok şarap tercih ediyor. Bunun sebebi mekanın ambiyansı ve yemeklerinin şık sunumu olsa gerek.

Papillon Bodrum yaz/kış hizmet veriyor. Şık bir şekilde dekore edilmiş kapalı alanı aynı anda 45 misafir ağırlayabiliyor. Mandalina ağaçlarıyla bezenmiş bahçesinde ise 150-200 kişi ağırlama kapasitesine sahip, fakat 70 kişilik bir masa düzeni oluşturmuşlar. Masa aralarını o kadar geniş tutmuşlar ki bir masanın diğer bir masayı rahatsız etmesinin önüne geçilmişler.

Yaz döneminde akşam 18:00 gibi hizmete başlayan Papillon Bodrum gece 01:00’a kadar hizmet vermeye devam ediyor. Kış döneminde ise öğlen 12:00 gibi yemek servisi başlıyor, ve gece 01:00’a kadar hizmet devam ediyor.

Yemek yemeyi seven, yediği yemeğin lezzetine önem gösteren ve gittiği mekanın özel bir yer olmasını isteyenler Papillon Bodrum’a bayılacaklar. Bunun yanında partnerinizi özel bir yere götürmek, romantik bir yemek yemek istiyorsanız adresiniz Papillon Bodrum olmalı.

Son olarak; hizmet anlayışı ve sunumları lüks bir restoran havası verse de fiyat politikaları Bodrum balık restoranlarıyla hemen hemen aynı. Yemeklerinde kullandıkları ürünlerin kalitesine özen gösteriyorlar, bu da ufak da olsa bir fiyat farkı yaratıyor. Her ziyaret ettiğimiz restorandan iki kişilik bir yemeğin ortalama fiyatını sorarız, bizce fiyat ortalamaları gayet makul düzeyde.

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Теперь Закрыто UTC + 3
  • Понедельник 12:00 - 01:00
  • Вторник 12:00 - 01:00
  • Среда 12:00 - 01:00
  • Четверг 12:00 - 01:00
  • Пятница 12:00 - 01:00
  • Суббота 12:00 - 01:00
  • Воскресенье 12:00 - 01:00