Описание

Sefte Bahçe Bodrum

Yalıkavak’ta bulunan Sefte Bahçe son yılların parlayan kahvaltı mekanlarından. Gözlerden uzak, ferah bir kahvaltı mekanı arıyorsanız Sefte Bahçe tam aradığınız yer.

Yalıkavak’a tepeden bakan bu ferah, sıcakkanlı mekana yürüyerek gitmek biraz zor, uzun bir yokuş çıkmak zorunda kalırsınız. Yalıkavak merkezden beş dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşabilirsiniz, en iyi seçenek de bu olur bizce! Taksi ile gelecekseniz, şoföre Sefte Bahçe’ye gitmek istediğinizi söylemeniz yeter. Yalıkavak merkezdeki tüm taksiler Sefte Bahçe’yi bilir.

Küçük bir aile işletmesi olan Sefte Bahçe’nin tüm çalışanları bir aile bireyi. Aile Kosova kökenli. Bu yüzdendir ki kahvaltılarında Kosova’dan dokunuşlar bulacaksınız.

Doğayla iç içe konumu, masalarının aralığı herkese bir rahatlık sağlıyor. Dört özel locası var Sefte Bahçe’nin, ama bu localarda oturmak istiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Çünkü çoğu misafirin tercihi bu localarda oturmak yönünde. Bu locaların üstü kapalı ve manzarası daha güzel diğer masalara göre.

Dikkat ettikleri en önemli konuların başında güler yüzlü bir misafirperverlik ve hijyen geliyor. Mekana girer girmez sizi etkileyecek olan misafirperverlik, bizim de çok hoşumuza gitti. Bir kahvaltı mekanına değil de annenizin evine kahvaltıya gitmişsiniz gibi karşılıyorlar sizi, özellikle Fehmiye Anne’nin sıcakkanlı, samimi tavrı insana enerji veriyor.

Sefte Bahçe sadece yaz sezonunda hizmet veriyor. Lakin sohbetimiz sırasında önümüzdeki sezon yaz/kış hizmet vermek gibi bir planları olduğunu belirttiler. Mekan, sabah 09:00’da açılıp 16:00’a kadar hizmet veriyor. Ayrıca Sefte Bahçe’ye rezervasyonsuz gitmemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Sefte Bahçe’nin Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Trakya bölgesinden getirttikleri üç çeşit Peynir, mevsimine göre değişen dört çeşit Reçel, Kosova’dan getirttikleri Kuru Et, kendi bahçelerinde yetiştirdikleri Domates, Salatalık Tabağı, Zeytin Tabağı, Lokum ( Pişinin küçüğü. Kosova dilinde lokum denirmiş. ), Tereyağ, Bal, Kaymak, iki çeşit Börek ( Biri ıspanaklı ve otlu, diğeri kabaklı ), Sahanda Yumurta ya da Haşlama Yumurta ve Patates Kızartması.

Kahvaltı masasına oturur oturmaz önce soğuk yiyecekler geliyor. Ardından kısa bir hazırlık süresinden sonra sıcaklar geliyor. Börekler, Lokum ve Anne Patatesi gibi sıcak yiyecekler servis ediliyor. Ayrıca Patates Kızartması çıtır çıtır, taze ve hafif.

Reçeller mevsime göre değişse de Böğürtlen Reçeli, Kuşburnu Marmeladı, Bal Kabağı Reçeli, Mandalina Reçeli tadabileceğiniz lezzetlerden.

Bunların dışında; Menemen, Sahanda Kosova Sucuğu, Sucuklu Yumurta, Kuru Etli Sucuk, beş çeşit peynirden yapılan Eritme ( Trabzon Mıhlama’sına benzese de çok farklı bir lezzet. ), Yumurtalı Ekmek, Akıtma ( Yani Krep. Çikolata, Bal ve Fındıkla servis ediliyor. ) ve Pankek’i ekstra olarak kahvaltı masanıza sipariş verebilirsiniz. Eritme, Fehmiye Anne’nin spesiyallerinden, mutlaka tatmanızı öneririz.

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Теперь Закрыто UTC + 3
  • Понедельник 09:00 - 16:00
  • Вторник 09:00 - 16:00
  • Среда 09:00 - 16:00
  • Четверг 09:00 - 16:00
  • Пятница 09:00 - 16:00
  • Суббота 09:00 - 16:00
  • Воскресенье 09:00 - 16:00