Сейчас он открыт
  • Просмотрено - 120

Описание

Gümbet’de İsmet İnönü Caddesi’nin sonuna doğru, Gümbet Barlar Sokağı’na gelmeden solunuzda kalan mütevazi bir mekan Yılmaz Döner. Restoranın sahibi aynı zamanda döner ustası Yılmaz Bey, yıllardır aynı yerde hizmet verdiklerini söylüyor.

Yılmaz Döner’in menüsünde sadece et döner bulunuyor. Gelecek sezon menüsünü geliştirmek gibi planları var, menüsüne ızgara çeşitlerini de koyacağını belirtmemizi istedi. Yılmaz Döner’in özelliği; dönerlerinde yüzde yüz dana eti kullanmaları. Dönerin marinasyonunda her restoranın bazı farklılıkları olur. Yılmaz Usta da “marinasyonumuz dönerimizi lezzetli yapan en büyük etkenlerden biri” diyor.

Eğer bir döner, odun ateşinde pişiyorsa, toksanız bile yemelisiniz. Döner, odun ateşinde yavaş yavaş piştiği için daha bir lezzetli olur. Yılmaz Döner’de döner, odun ateşinde pişiyor.

Yılmaz Usta da döner için en iyi aperitif soğan deyince, artık yavaştan kabullenmeye başlıyoruz, soğan, dönerin en iyi eşlikçisidir. “Lakin gündüz vakti ağızda bir soğan kokusu hiç hoş olmaz Yılmaz Usta” dedik. Yılmaz Usta “beyaz soğanı hafif tavada pişiriyoruz, bu kokusunu alıyor zaten” diyor ve ekliyor; “biz dönerin yanında garnitür olarak domates ve patatesin yenmesini doğru bulmuyoruz, etin lezzetini alır götürür bunlar.” Mecburen döneri soğan ile yemeyi deneyeceğiz, siz de deneyip fikirlerinizi bu yazının altındaki yorumlar bölümüne yazmayı ihmal etmeyin.

Yılmaz Döner, dönerin yanında ikram ettikleri patatesler için ayrı bir parantez açıyor. “Patateslerimiz dondurulmuş değil, kendimiz günlük, taze patates kullanıyoruz, bu da misafirlerimizi memnun ediyor” diyor.

Yılmaz Döner’de de dönerinizi Tombik Ekmek, Dürüm, Sandviç Ekmek, Pilav Üstü, Porsiyon ve İskender olarak yiyebilirsiniz. Yılmaz Usta da dönerin yanına en iyi gidecek içecek nedir sorumuza ayran ve şalgam suyu diye cevap verdi.

Yılmaz Döner’de döner saat 12:30 gibi servise hazır oluyor, akşam saat 22:00-23:00 gibi döner bitiyor. Döneri taze taze yemeniz için günde iki defa döner takıyor Yılmaz Döner. Paket servisi de bulunan Yılmaz Döner’in açık alanda 20-30 kişilik bir oturma alanı bulunuyor.

Telefon : 0536 244 42 70
Açılış ve Kapanış Saatleri : Restoran yaz-kış açık. Sabah saat 12:00’da hizmet vermeye başlayan Yılmaz Döner, akşam saat 23:00’da kapanıyor.
Paket Servisi : Paket servis var.
Alkol : Alkollü içecek satışı bulunmuyor.
Konum : googlemaps

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Качество
Вкус
Сервис
Цены
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Сейчас он открыт UTC + 3
  • Понедельник Открыт весь день
  • Вторник Открыт весь день
  • Среда Открыт весь день
  • Четверг Открыт весь день
  • Пятница Открыт весь день
  • Суббота Открыт весь день
  • Воскресенье Открыт весь день