Описание

Zai Yaşam

Zai Yaşam denmesinin yegane sebebi insanların gün boyu zaman geçirebilecekler bir alan olması. Çok geniş, yeşillikler içinde bir alana yayılan Zai Yaşam’da farklı yaşam konseptlerine hitap eden alanlar bulunuyor. Kütüphane, kafe, biri Akdeniz ve İtalyan mutfağından, diğeri ise Japon mutfağından lezzetler sunan iki adet restoran, 400 kişilik kapasiteyi sahip etkinlik/konser alanı gibi çeşitli yaşam alanları bulunuyor.

Yeşillikler içindeki Zai Yaşam’da konsept, huzurlu bir ortamda vakit geçirmek isteyenler için tasarlanmış. Zai Yaşam’a 15 yaşından küçükler ve 15 kilo üstü evcil hayvanlar alınmıyor. Bu kuralın asıl amacı Zai Yaşam’daki huzur ve dingin yaşamı bozmamak. Aslında bu kural tüm canlılar için geçerli, ortamın sakinliğini, huzurun bozacak her türlü eyleme karşı önlem alıyorlar.

Bu büyük mekanı gezerken, her köşe başında birçok etkileyici heykel ile karşılaşacaksınız. Ünlü ressamların tabloları ve heykeltıraşların heykelleri başta olmak üzere Büyükkuşoğlu Koleksiyonu’ndan seçilen eserlerin ziyaretçiler tarafından görülebildiği mekânın her köşesine sanatın incelikli ruhu sizi etkileyecek.

Şık, sakin bir kafe bölümü, kahvaltı bölümü, öğle-akşam yemekleri için iki farklı konsepte restoran bulunuyor. İtalyan ve akdeniz mutfaklarından lezzetler sunan restoran öğlen 12:00 gibi servise başlıyor. Saat 16:00’da açılan diğer restoranda ise Japon mutfağından lezzetler sunuluyor.

Zai Yaşam’da servis edilen kahvaltı klasik Bodrum kahvaltısından farklı. Kahvaltı konsepti biraz daha modern, Avrupai bir kahvaltı konsepti. Fransız ve Avusturya tarzı bir kahvaltı konsepti diye tanımlayabiliriz.

Tüm yıl boyunca açık olan Zai Yaşam, yılın sadece iki ayı restoranlar hizmete kapanıyor. Çok büyük bir alana yayılan Zai Yaşam yeşillikler içinde bir bir yer olduğun bahsetmiştik. Bu sebepten yılın iki ayı bu yeşillikli alanın bakımı ve renovasyonunun yapılması için sadece kütüphane ve kafe alanı hizmet vermeye devam ediyor.

Tüm yıl boyunca birçok etkinlik oluyor Zai Yaşam’da. Ağırlıklı olarak caz konserleri, yazarların imza günleri, sergiler, workshop etkinlikleri oluyor.

Zai Yaşam’daki konserler genellikle jazz, akustik veya etnik müzik alanında oluyor. Bu konserlerin bazıları zaman zaman ücretsiz olduğunun da altını çizelim. Zai Yaşam’ın konser ve etkinliklerinden haberdar olmak isterseniz Instagram hesaplarını ve web sitelerini takip edebilirsiniz.

Sabah 09:00 gibi açılan Zai Yaşam gece 00:00’a kadar hizmet veriyor. Konserlerin de etkisiyle yaz sezonunda kapanış saatleri biraz daha geç olabiliyor. Ayrıca Zai Yaşam’ın pazartesi günleri kapalı olduğunu da hatırlatalım.

Добавить Отзыв

Ваша электронная почта у нас в безопасности.
Качество
Вкус
Сервис
Цены
3.0 Ваш Счет
Добавление Фотографий

Рабочее Время

Сейчас он открыт UTC + 3
  • Понедельник Закрыто
  • Вторник 09:00 - 00:00
  • Среда 09:00 - 00:00
  • Четверг 09:00 - 00:00
  • Пятница 09:00 - 00:00
  • Суббота 09:00 - 00:00
  • Воскресенье 09:00 - 00:00