BODRUM BARLAR SOKAĞI VE EN İYİ BODRUM BARLARI

BODRUM BARLAR SOKAĞI VE EN İYİ BODRUM BARLARI

Bodrum’a tatile gelen hemen hemen herkesin aklında şu sorular vardır; “Bodrum barları arasından hangisine gitmeliyim? Sevdiğim müziği hangi Bodrum barında dinleyebilirim, canlı müzik dinleyebileceğim barlar hangileri, Bodrum barlarının fiyat ortalaması nedir?” vs… İşte bu yazımız Bodrum barları hakkında aklınızdaki bu sorulara ve daha fazlasına cevap vermek için hazırlandı.

Her turist duymuştur Bodrum Barlar Sokağı’nın ismini. Gerçi böyle bir sokak ismi yok, asıl ismi Cumhuriyet Caddesi olan Bodrum Barlar Sokağı birbirinden güzel bara ev sahipliği yapıyor ama Bodrum Barlar Sokağı’nın dışında da kaliteli barlar var. İşte bu güzel Bodrum barlarını size en ince ayrıntısına kadar anlatmak istedik, keyifli okumalar…

Yazımızı okumaya başlamadan şunu söyleyelim; Dünya genelinde yaşanan COVID-19 pandemisi yüzünden barların açılış ve kapanış saatleri değişiklik gösterebilir. Bu sebepten gitmek istediğiniz barı önceden arayıp kontrol etmek veya yer ayırtmak doğru bir seçenek olacaktır.


Bodrum Barlar sokağı - Mandalin
Mandalin, ambiansı ve konumunun güzelliğiyle öne çıkıyor.

Mandalin – Çarşı

Bodrum Barlar Sokağı’nın hatta Bodrum’un en iyi mekanlarından olan Mandalin, yaz – kış açık bir mekan. Mekan saat 22:00’da açılıyor ve 04:00’a kadar hizmet veriyor. Yaz sezonunda hemen hemen her gün, kışın ise belirli günlerde canlı müzik yapan Mandalin’de, Türkçe pop müziğinin önde gelen isimlerini dinlemek mümkün. Yıl içinde yaklaşık 250 etkinliğe ev sahipliği yapan mekanda bir konser izlemek isterseniz mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. 

Konserler genellikle 23:30 gibi başlayıp, mekan kapanma saati olan 04:00’a kadar devam ediyor. Zaman zaman etkinliklerden giriş ücreti alınsa da genelikle ücret alınmıyor. Efes grubunun tüm biralarını bulabilirsiniz mekanda, geniş bir viski menüsü olan Mandalin’de deniz kenarında yudumlayabileceğiniz kokteylleri ve şarapları da tadabilirsiniz.

Mandalin’de aperatif yiyecek maalesef yok, çerez ve cips ise tabi ki servis ediliyor. Mekan, ambiansı ve konumunun güzelliğiyle Bodrum barları arasında öne çıkıyor. Bodrum tatilinizde mutlaka bir gün Mandalin’de canlı konser izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Mandalin Fiyat Ortalaması
Bira:
30 – 40 TL arası
Kokteyl: 50 – 70 TL arası
Viski: 50 – 70 TL  arası


Bodrum Barları Sokağı - Kule Rock City
Kule Rock City, rock müzik sevenlerin popüler mekanı.

Kule Rock City – Çarşı

Bodrum Barlar Sokağı’nın bir diğer popüler mekanı Kule Rock City. Yaz-kış açık olan mekan 18:00’da açılıyor ve eğlence 05:00’a kadar devam ediyor. 18:00’dan 23:00’a kadar da ‘happy hour’ saatleri var, bir içki içene ikincisi bedava…

Mekanda canlı müzik sadece kışın 15 günde bir oluyor. Yazın ise canlı DJ performansıyla kaliteli rock müziği her gün dinleyebilirsiniz. Dj performansı 22:00 gibi başlayıp mekan kapanana kadar devam ediyor. Yaz sezonunda çok kalabalık olan Kule Rock City’de rock müzik eşliğinde eğlenmek istiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırın.

Gene Efes grubunun tüm biralarını ve Mey grubunun tüm viskilerini tadabilirsiniz. Birbirinden güzel kokteyller de servis eden mekandan özel bir kokteyl ismi istiyorsanız ‘AMF’ isimli kokteyli önerebiliriz. ‘AMF’ fazla sert olmayan, tatlı-ekşi bir tekila kokteyli, seveceğinizi düşünüyoruz.

Mekanda aperatif yiyecek maalesef yok ama cips, mısır gibi çerezler elbette servis ediliyor. Rock müzik sevenlerin keyif alacağını düşündüğümüz Kule Rock City, Bodrum Barlar Sokağı’nın en keyifli mekanlarından biri.

Kule Rock City Fiyat Ortalaması
Bira:
25 – 30 TL arası
Kokteyl: 40 – 50 TL arası
Viski: 40 – 70 TL  arası


Karpuz Bodrum
Tekilacılar Sokağı’nın popüler mekanlarından Karpuz.

Karpuz – Çarşı

Bodrum Tekilacılar Sokağı’nın en uğrak mekanlarından Karpuz, yaz-kış açık. Akşam saat 22:00’da açılan mekan, gece 04:00’a kadar hizmet veriyor. Sade ama güzel bir konsepte sahip barda haftanın üç günü canlı müzik, diğer günler ise DJ performansı keyfini yaşabilirsiniz. Genellikle Türkçe pop ve Türkçe rock müzik çalan mekanda herhangi bir giriş ücreti alınmıyor. Yazın çok kalabalık olan barda sahneye yakın masa istiyorsanız rezervasyon yaptırmalısınız.

Eğer Karpuz’a giderseniz Cezve veya Karpuz kokteyllerini denemenizi tavsiye ederiz. Tatlı ve yoğun olan bu kokteyller sert değil. Mekanda Efes, Bomonti, Miller ve Corona dışında bira maalesef satılmıyor.

Karpuz Fiyat Ortalaması
Bira:
25 TL arası
Kokteyl: 45 TL arası
Viski: 50 TL  arası


Bodrum Barlar Sokağı- Yok Deve
Yok Deve yaz aylarında çok kalabalık oluyor.

Yok Deve – Çarşı

Bodrum Barlar Sokağı’nın bir diğer barı Yok Deve, Bodrum’un popüler mekanlarından biri. Sabah 10:00’da açılan mekan gece 05:00’a kadar hizmet veriyor. Yaz-kış açık olan mekan, Türkçe rock müzik dinlemek için ideal mekanlardan. Her gün canlı müzik olan mekanda Can&Aylin  pazartesi, çarşamba ve cuma, Neco ise salı ve perşembeleri sahne alıyor. 21:00 – 22:00 gibi başlayan programda Türkçe rock müzik eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar hoş vakit geçireceğinizden şüpheniz olmasın.

Mekan yaz aylarında çok kalabalık, özelikle cumartesi günleri mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Unutmadan söyleyelim saat 21:00’a kadar Yok Deve’de “happy hour” zamanı. Bu saate kadar tüm içkileri %50 indirimli içebilirsiniz. Her türlü yabancı birayı tadabileceğiniz mekanda ayrıca aperatif atıştırmalıklar da mevcut. Hamburger, cips, bira tabağı ve pizza gibi yiyecekler servis ediliyor. Mekanın tavsiye kokteyli ise ‘Deve Sidiği’. Bira içine birkaç karışımla yapılan kokteyli özellikle tatmanızı tavsiye ederiz.

Yok Deve Fiyat Ortalaması
Bira:
30 – 40 TL arası
Viski: 60 – 100 TL arası


Marina Yacht Club
Bodrum denince akla gelen ilk mekanlardan Marina Yacht Club.

Marina Yacht Club – Milta Bodrum Marina

Bodrum limanı ve Bodrum Kalesine bakan eşsiz manzarasıyla Marina Yacht Club, Bodrum’un en popüler mekanlarından. Yaz-kış açık olan mekanda 365 gün canlı müzik performansı izlemeniz mümkün. Yabancı pop ve Türkçe pop müzik performanslarını dinleyebileceğiniz mekanda birbirinden farklı başarılı isimler sahne alıyor. 

Bodrum’un en kaliteli mekanlarından Marina Yacht Club’ta restoran ve bar bölümü de var. Manzarasıyla özel bu mekan, restoranıyla da çok özel bir yer ama şimdilik biz asıl konumuza bar kısmına geçelim. Bar bölümü 19:00 gibi hareketlenmeye başlıyor ve gece 02:00’a kadar eğlence devam ediyor. Kışın hafta sonları, yazın ise her gün mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız, çünkü yer bulmakta zorluk çekebilirsiniz. 

Her türlü yerli bira ve yabancı içkiyi tadabileceğiniz gibi, yabancı popüler kokteylleri de deneyebilirsiniz. Ama mekanın özel iki kokteylinden bahsetmeden olmaz; Maserati ve Sindirella. Kokteyl tarzı içkilerden hoşlanıyorsanız mutlaka tatmalısınız. Bar bölümünde aperatif yiyecekler de bulunuyor tabi. Pizza, hamburger, ara sıcak tabağı gibi seçeneklerle Marina Yacht Club hem göze hem kulağa hem midenize hitap ediyor desek yanlış olmaz.

Marina Yacht Club Fiyat Ortalaması
Bira:
30 – 45 TL arası
Viski: 35 – 90 TL arası


Bodrum Barları - Mavi Bar
Mavi Bar’da saat 22:00’a kadar ‘happy hour’ var!

Mavi Bar – Kumbahçe

Yaz-kış açık olan Mavi Bar, Bodrum’un en gözde ve en eski barlarından. Samimi, sıcak ortamı ve müziği ile müdavimlerinin tercih sebebi. Canlı müzik her gün var Mavi Bar’da. Hafta sonları ise iki grup arka arkaya çıkıyor. Arabesk hariç her tür müziği dinleyebileceğiniz mekan daha çok jazz bar olarak anılıyor. Canlı müzik 23:00’da başlıyor ve gece 04:00’a kadar da devam ediyor. Hafta sonu gidecekseniz mutlaka rezervasyon yaptırın. Yaz sezonunda ise her gün yaptırmanızda fayda var!

Her tür birayı tadabileceğiniz mekanda barmen Mustafa’nın özel kokteylini de denemeyi ihmal etmeyin. ‘Mustafa’nın ruh hali’ isimli kokteylin sabit bir içeriği yok, dediği gibi o zamanki ruh hali neyse ona göre bir kokteyl yapıyor.

Belli bir saate kadar aperatif servisi var. Patates cipsi ve bira tabağı sipariş verebilirsiniz ama 23:00’dan sonra bu servis kapanıyor. Ayrıca her gün saat 22:00’a kadar ‘happy hour’ var. ‘Ne içersen ikincisi Mavi Bar’dan’. Eğer güzel müzik, güzel ortam, güzel sohbet istiyorsanız ve bangır bangır müzikten de hoşlanmıyorsanız adresiniz Mavi Bar olmalı.

Mavi Bar Fiyat Ortalaması
Bira:
25 – 35 TL arası
Viski: 50 – 70 TL arası


Bodrum Barları - Körfez Bar
Bodrum’un efsane mekanlarından Körfez Bar.

Körfez Bar – Çarşı

Bodrum Barlar Sokağı’nda bulunan Körfez bar kışın cuma – cumartesi günleri açık. Saat 14:00’da açılan bar 05:00’a kadar hizmet veriyor. Yazın ise sabah 10:00’dan gece 05:00’a kadar her gün açık. Körfez Bar’da canlı müzik yok ama ‘müziğin en kalitelisi bizde’ diyorlar. Ağırlıklı olarak yabancı rock müziği çalan mekanda 60, 70, 80 ve 90’lı yılların popüler parçalarını dinleyebilirsiniz. Her pazar günü ‘oldies – goldies’ günü yapıyorlar, dinleyeceğiniz müzikler sizi geçmişe götürecek. 

Dinamik ve güleryüzlü bir ekibi olan Körfez Bar’da özel günler dışında rezervasyon yaptırmanıza gerek yok. Geniş bir bira ve viski yelpazesi bulunan barın özel kokteyli ise ‘Sandoz’. Bodrum mandalinasıyla yapılan bu özel kokteyli mutlaka tatmalısınız. Biz ‘Sandoz’u tadın diyoruz ama Bodrum mandalinasıyla yapılan bir çok özel kokteylleri var, aklınızda bulunsun. 25 yıldır açık olan Bodrum’un efsane mekanlarından Körfez Bar’da aperatif konusunda da sıkıntı çekmeyeceksiniz. 

Körfez Bar Fiyat Ortalaması
Bira:
25 – 35 TL arası
Viski: 45 – 65 TL arası


Bodrum Barları Sokağı - Gekko
Bodrum’un en geniş viski yelpazesine sahip mekanlarından biri Gekko.

Gekko – Çarşı

Bodrum’un en prestijli barlarından birisi Gekko. Mekanın konsepti ise ‘Kokteyl & Whisky’. Mekanın sahibi aynı zamanda işletmecisi olan Ertan Engin. Ertan Bey uluslararası bir kokteyl uzmanı olduğu için inanılmaz lezzetli kokteyller sizi bekliyor Gekko’da. 

Saat 21:00 gibi açılıyor mekan ve 05:00’ kadar da house müzik eşliğinde eğlence devam ediyor. Eğlence deyince hoplayıp, zıplayıp dans edeceğiniz bir mekan gelmesin aklınıza. Sakin, samimi bir ortamda birbirinden güzel kokteyller, viskiler tadıp sohbet edebileceğiniz bir mekan Gekko. Mekanda canlı müzik yok ama alanında isim yapmış DJ’ler oluyor DJ kabininde. Barmenleri ise İstanbul’dan transfer ve işinin ehli Barmen Dede. 

Birbirinden değişik kokteylleri tadacağınız mekanda, Ertan Bey’in mutlaka tatmanız gerken kokteyl tavsiyesi ise ‘Hüseyin’. Yakın illerden ve gece diğer mekanlardan bu kokteyli tatmaya gelen müşterilerinin olduğunu belirtiyor Ertan Bey.

‘Ben viski içerim’ derseniz, Bodrum’un en geniş viski yelpazesine sahip mekanlardan biri Gekko. Mekanı bu kadar anlattıktan sonra fiyatlar sizi korkuttu değil mi? Hiç gerek yok, fiyat ortalaması diğer mekanlara göre hemen hemen aynı.

Aperatif bir şeyler ararsanız içkinizin yanında; erik ve bamya turşusu ikram ediliyor. Ayrıca kendi yaptıkları kurutulmuş meyveleri servis ediyorlar mekanda. Hem güzel, sakin müzikler dinleyip hem de kaliteli içkilerlerle samimi bir ortamda sohbet etmek istiyorsanız size Bodrum merkezde Mandalin Sound’un sokağında bulunan Gekko’yu tavsiye ediyoruz.

Gekko Fiyat Ortalaması
Kokteyl:
45 – 50 TL arası
Viski: 50 – 90 TL arası


Bodrum Barları - Katip Bodrum
‘Speakeasy’ konseptiyle keyifli vakit geçireceğiniz Kâtip Bodrum.

Kâtip Bodrum – Eskiçeşme

Kâtip Bodrum, Bodrum’un en iyi butik otellerinden biri olan Ha Lâ Bodrum otelin bahçesinde yer alan bir cocktail bar. Pazartesi hariç her gün 19:00 – 02:00 arasında hizmet veren mekan ‘speakeasy’ konseptiyle hizmet veriyor. Kış sezonunda sadece gelen özel taleplerle 10 kişi ve üzerinde gruplar ve özel etkinlikler veya kendilerinin düzenlediği konsept partiler için açıyorlar. 

Bu nezih mekanda soul, funk, disco, nu disco, 80s/90s rock müzik türlerinin kaliteli örnekleriyle müziğinizi dinleyebilir, aynı zamanda arkadaşlarınızla sohbet edip kaliteli vakit geçirebilirsiniz. 

Kâtip Bodrum’da gastronomi mezunu Ayça Aras’a ait özel kokteyller de tadabilirsiniz. Bunun yanında tabi ki yerli biralar ve scotch ve bourbon viski çeşitleri de menülerinde bulunuyor.

Şarap konusunda da seçici olan mekan sadece yerel Bodrum şaraplarını servis ediyorlar. Asıl keşfetmeniz gereken kokteyllerinden olan ‘Itır Kokteyl’i özellikle tatmanızı tavsiye ederiz. Bahçelerindeki ıtır ve limonlardan yapılan kokteyl; ne çok tatlı, ne çok ekşi, içimi kolay votkalı bir kokteyl.

Aperatif bir şeyler yemek isterseniz, mekan her gün değişen çeşitli mezeler, zeytinyağlılar ve kızarmış lezzetlerle geceyi daha da keyifli kılıyor. 500 yıllık bir Osmanlı kulesinin ihtişamı altındaki özel bahçelerinde mekanın kedileriyle birlikte keyifli vakit geçirmek istiyorsanız gitmeden mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız.

Kâtip Bodrum Fiyat Ortalaması 
Bira:
35 – 40 TL arası
Kokteyl: 60 – 100 TL arası
Viski: 60 – 100 TL arası


Club Gümüşlük
Club Gümüşlük restoran, beach club ve bar olarak hizmet veriyor.

Club Gümüşlük – Gümüşlük

Gümüşlük denince aklan gelen ilk mekanlardan olan Club Gümüşlük saat 9:30 gibi açılıyor ve 04:00’a kadar eğlence devam ediyor. Yaz-kış açık olan mekan birbirinden güzel konserlere de ev sahipliği yapıyor. Yazın konserler için giriş ücreti alınıyor ve konserler genellikle 22:00 gibi başlayıp 24:00 gibi de sona eriyor. Ama eğlence Club Gümüşlük’te bitmiyor tabi. Dj performansı, Türkçe ve yabancı müziğin en popüler parçalarıyla eğlence devam ediyor. Türkçe pop,  Türkçe rock ve özgün müziğin önde gelen isimlerinin sahne aldığı Club Gümüşlük konserlerine gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırın!

Diğer barlar gibi burada da Efes grubu içkilerinin hepsini tadabilirsiniz. En önemlisi zengin bir kokteyl menüsü sizleri bekliyor. ‘Haside’ ve ‘Toma’ kokteyllerini tatmanızı tavsiye ederiz. Sert içkileri sevenlerin çok seveceğini düşünüyoruz bu kokteylleri. Aperatif konusunda da sıkıntı çekmeyeceksiniz Club Gümüşlük’te. Denize sıfır konumu olan Club Gümüşlük restoran, beach club ve bar olarak hizmet veriyor. Sabahları kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri için de tavsiye ederiz bu güzel mekanı.

Club Gümüşlük Fiyat Ortalaması
Bira:
30 – 40 TL arası
Kokteyl: 40 – 55 TL arası
Viski: 50 – 90 TL arası


Bodrum Barlar Sokağı - Veli Bar
Bodrum Barlar Sokağı’nın en eski barı Veli Bar.

Veli Bar – Çarşı

Bodrum Barlar Sokağı’ndaki Veli Bar Bodrum’un en eski barı. Bu özel mekan yaz-kış açık, ama kışın pazar, pazartesi, salı günleri kapalı. Sabah 10:00 gibi açılan mekan gece 04:00’a kadar hizmet veriyor. Saat 24:00 gibi de canlı müzik başlıyor. Veli Bar, Bodrum’un en popüler barlarından biri olduğu için elbette rezervasyon gerekli, rezervasyonsuz gitmeyin yer bulamayabilirsiniz!

Arabesk müzik hariç her türlü Türkçe müziği dinleme şansınız var mekanda. Can-Ceyhun ikilisi ve Bate Bahadır Aksoy sahne alıyor genellikle ama farklı müzik tarzlarıyla farklı grupları da dinleyebilirsiniz zaman zaman. 

Bodrum’daki tüm barlar gibi içebileceğiniz bira çeşidi kısıtlı. Mekanda sadece Efes grubunun tüm biralarını içebilirsiniz. ( Efes, Miller, Corona, Becks, Amsterdam, Leffe, Bud, Erdinger, Bomonti )

Mekanda maalesef aperatif yok ama Veli Bar, Bodrum’un merkezinde olduğu için aperatife ihtiyaç duyacağınızı da sanmıyoruz. 

Geldik hoşunuza gidecek habere; Veli Bar’da sabah 11:00’dan akşam 22:00’a kadar “happy hour” saatleri. Tüm alkollü içkilerde %50 indirim var bu saatlerde. Kaliteli müziği ve çalışanların enerjisinden keyif alacağınız Veli Bar her zaman keyif alacağınız bir mekan.


Yukarıda gördüğünüz tüm barların etkinliklerini Etkinlik sayfamızdan ya da instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz. Biz en iyi Bodrum barları diyoruz ama ‘en iyi Bodrum barı’nı bizim değil sizin söylemeniz daha doğru. Yazımızda eksik bulduğunuz mekanları ya da Bodrum barları deneyimlerinizi bu yazının altındaki yorum bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın…

Sizin en iyi Bodrum barınız hangisi?

Yorumunuzu bırakın