Bodrum balık restoranları 1

MÜDAVİMİ OLACAĞINIZ BODRUM BALIK RESTORANLARI

Bodrum’un her mahallesinde bir balık restoranı mutlaka vardır, hatta bazı popüler lokasyonlarda yan yana dizilmiş birkaç tane balık restoranı görebilirsiniz. Balık restoranı denince biz Türkler’in aklına ilk gelen şey rakı olur, sonuçta rakısız balık mı yenir!

Çok şanslıyız ki coğrafi konumumuzdan dolayı Bodrum balık restoranlarında her zaman balığı taze yiyebiliyoruz, buna tüm Bodrum balık restoranları da özen gösterir. Mezeleri hem çeşitlilik, hem de lezzetleriyle insana yedikçe yedirir, bazen balık siparişi vermeyi bile unuturuz. Bir balık restoranında meze her şeydir, bazı Bodrum balık restoranları da mezeleriyle öne çıkıyor.

Aynı zamanda her balık restoranı şu detaylara mutlaka çok dikkat etmeli; kalamar tavanın dışı çıtır çıtır olmalı mesela. Kalamarın yanında gelen patates kızartması da çıtır çıtır olmalı, çoğu Bodrum balık restoranı kendi yorumlarıyla öyle lezzetli yaparlar ki tadına doyulmaz. 

İyi bir balık restoranının her daim birası buz gibi olmalı, ılık bir birayı kimse içmez! Dolabında her çeşit rakı bulunmalı balık restoranının; kimi Efe Rakı içer, kimi Yeni Rakı, kimi Ala içer, kimi Gold ya da rakıların efendisi Kulüp Rakı. 

Unutmadan bir balık restoranının çalışanları güler yüzlü olmalı, herkes sevmeyebilir ama sanki bir arkadaşını ağırlıyormuş gibi sıcak davranmalı misafirlerine. Son olarak bir balık restoranının adabındandır; müşteri mutlaka iyi bahşiş bırakmalı masaya. Ve en önemlisi restorandan ayrılırken aynı sıcaklıkla teşekkür etmeli servis yapan arkadaşlara… 

BODRUM’DA BALIK NEREDE YENİR?

Bodrum balık restoranı cenneti adeta. Yüzlerce balık restoranı Bodrum yarımadasına dağılmış durumda. Birçoğuda kaliteli bir hizmet veriyor, ama hepsini bu yazıya sığdırmak imkansız. Bodrum’da balık nerede yenir sorusu aklınızda varsa atın kafanızdan. Hemen hemen tüm Bodrum balık restoranlarının özen gösterdikleri bir konu var ki o da balıkların tazeliği. Asıl soru; mezelerinin lezzeti, çeşitliliği olmalı bizce.

Alttaki Bodrum balık restoranlarını neden seçtik? Kimini manzarası, kimini konumu, kimini mezelerinin lezzeti, kimini masa düzeni, kimini güler yüzlü personeli, kimini ise menüsünde bulunan bir yemeği için ekledik. Bu yazıya eklememiz gereken daha onlarca balık restoranı var Bodrum’da, bunu bilmelisiniz!

Ayrıca size bir öneri; Bodrum balık restoranları yazımızı okumadan önce Bodrum’da Ne Yenir yazımızı okuyarak Bodrum’a özgü balık, meze ve lezzetli otlar hakkında daha fazla bilgi edinin.


TORBA BALIK RESTORANLARI

Torba Mahallesi daha çok yazlıkçıların ve lüks otellerin bulunduğu bir beldedir Bodrum’da. Bu sebeptendir ki çok fazla restoran ve eğlence mekanı yoktur. Gonca Balık Torba’nın en popüler balık restoranı diyebiliriz. Gonca Balık dışında restoranlar olsa da henüz bu yazımıza ekleyebileceğimiz başka bir balık restoranı keşfedemedik.

Goca Balık Zeki
Torba’da bulunan Goca Balık Zeki tadına doyulmaz bir mekan.

GONCA BALIK

Torba sahilinde bulunan Gonca Balık denize sıfır konumda hizmet veriyor. Rahat ve samimi bir ortamı olan Gonca Balık’ın ambiyansı ve manzarası da çok hoş. Menülerinde öne çıkan lezzetlerden bahsetmek gerekirse; taze mevsim balıklarının yanında Beybi Kalamar ve Izgara Ahtapot misafirlerin en beğendiği sıcak başlangıçlardan.

Deniz ürünlü Közlenmiş Patlıcan Dolma, yine deniz ürünlü, eski kaşarlı, Ege Otlu Lezzet Topu ve Izgara Karidesli Börek tadına doyamayacağınız spesiyallerinden. 50 çeşit mezeleri bulunan Gonca Balık’da bir balık restoranı ziyafeti çekeceğinize hiç şüpheniz olmasın. Konakladığınız otel uzak olsa da size tavsiyemiz bir gün mutlaka Gonca Balık’da rakı-balık keyfi yapın.

Gonca Balık Nerede : googlemaps
Gonca Balık Rezervasyon : 0252 367 17 96


TÜRKBÜKÜ BALIK RESTORANLARI

Türkbükü Bodrum’un en pahalı mahallerinden biri olarak bilinir. Lakin yıllar ilerledikçe artık Türbükü’nün yerini Yalıkavak almaya başladı. Türkbükü’nde çok iyi hizmet veren birkaç tane balık restoranları bulunuyor. Bizim en başarılı bulduğumuz Türkbükü balık restoranı Atılay Balık, lakin diğer balık restoranlarını da ilerleyen zamanlarda deneyimleyeceğiz…

Bodrum Balık Restoranları
Türkbükü ismini duyunca Atılay Balık’ın fiyatlarının çok pahalı olduğunu düşünmeyin, fiyatlar Bodrum geneliyle aynı diyebiliriz.

ATILAY BALIK

Türkbükü’nde yirmi yıldır hizmet veriyor Atılay Balık. Lüks bir hizmet anlayışını servislerinde, sunumlarında hissedebilirsiniz ama fiyatları düşündüğünüz kadar lüks değil bunu belirtelim. Zevkli masa düzenleri, masa aralıklarının daha ferah olması ve özenli servisi beğendiğimiz detaylardan. 

Atılay Balık’ın patentli yemeği Levrek Lokum, tüm misafirlerinin masaya oturur oturmaz sipariş verdiği lezzetlerden. Bunun dışında fırında kurutulmuş kapya biberden hazırlanmış özel Acısız Atom da öne çıkan lezzetlerden. Kendi hazırladıkları ev yapımı Enginar Sapı Turşusu ve Lahana Turşusu’nu da mutluka tadın.

Atılay Balık’ın özel Buharda Karides’i ile tereyağında Sarımsaklı Kuzu Göbeği Mantarı da sizi bu restoranın müdavimi yapacak. Günlük hazırlanan otuz farklı meze çeşidi ve yemekten sonra mutlaka tatmanızı tavsiye ettiğimiz tahinli Helva Sarma, Atılay Balık’ı çok özel bir balık restoranı yapıyor.

Atılay Balık Nerede : googlemaps
Atılay Balık Rezervasyon : 0252 377 50 95


BİTEZ BALIK RESTORANLARI

Bodrum’un diğer beldelerine göre Bitez’de balık restoranı daha az, bunun çeşitli sebepleri var elbette. Bunun yanında iyi hizmet veren balık restoranları da va tabii ki. Pescador ve Bitez Balıkçısı ilk akla gelen Bitez balık restoranları.

Bitez Balıkçısı
Bitez Balıkçısı, Bitez’deki balıkçı restoranı açığını kapatmış.

BİTEZ BALIKÇISI

Bitez Balıkçısı denize sıfır konumda yer alıyor. Bitez’de balık restoranı eksikliği olduğunu düşündükleri için böyle bir mekan açmışlar, ustalarının çok iyi olduğunun altını çiziyorlar bu arada. 

Bitez Balıkçısı’nın menüsü, meze ve ara sıcak ağırlıklı. Mekanın tercih edilen yöresel lezzetleri arasında Ege otları ile yapılan mezeler ve Kabak Çiçeği Dolması sayılabilir.

Ara sıcaklardaysa Kalamar Dolması, Balık Kokoreç ve Kadayıflı Karides, restoranın sevilen tatlarından. Bitez Balıkçısı’nın en beğenilen ana yemekleriyse Tuzda Balık ve ıspanaklı tereyağlı Levrek Fileto. 

Bu arada Bitez Balıkçısı salata konusunda da geniş seçenekler sunuyor ve restoranın özellikle kendi spesiyalleri olan salataları ile diyet salataları çok seviliyor. Tatlıdaysa Sufle ve mevsime göre Cevizli Kabak Tatlısı alternatiflerini sunan Bitez Balıkçısı, yaz-kış açık ve ailecek gidilebilecek bir mekan.

Bitez Balıkçısı Nerede : googlemaps
Bitez Balık Rezervasyon : 0252 363 95 43


BODRUM MERKEZ BALIK RESTORANLARI

Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde yan yana sıralanmış birçok balık restoranı bulunuyor. Hepsi de servis, lezzet ve çeşitlilik konusunda çok iyi. Körfez Restaurant, Savoy Balık, Gemibaşı Restaurant, Yelken Balık, Zahmetsiz Balık Evi, Memedof ve Komodor Meze Evi öne çıkan Bodrum Merkez balık restoranlarıdır.

Kimi restoran salaş/rahat bir ambiyansla hizmet verirken, kimi restoran da kusursuz masa düzenleri, özenli tabak sunumlarıyla öne çıkıyor. Tabii bu da ufak tefek fiyat farklılıkları yaratıyor. Hangi konseptte rahat edeceğinize siz karar verin.

Yelken Balık Bodrum
Neyzen Tevfik Caddesi üzerindeki Yelken Balık’ın şık masaları sizi mekana davet ediyor.
Yelken Balık Bodrum
Yelken Balık’ın masalarına oturur oturmaz şölen başlıyor.

YELKEN BALIK

Bodrum merkez’de, Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan Yelken Balık, Bodrum’un en iyi balık restoranlarından biridir bizim için. Balıkların tazeliğine, mezelerine, sunumuna ve misafir ağırlamaya aşırı özen gösteriyor.

Meze çeşitliliği de diğer Bodrum balık restoranlarından biraz ayrılıyor. Avakadolu Karides, Levrek Lokum gibi farklı mezeler, farklı meze yorumları, kalitelerinin daha yukarıya çıkarıyor. Mezeler aynı olsa da yorum ve lezzet farklı…

Tüm Bodrum balık restoranları gibi Yelken Balık da sundukların balıkların tazeliğine ve mevsiminde balık kullanmaya özen gösteriyor. Balık yemeklerindeki sunumları da özel bir balık restoranınında olduğunuzu tekrar hatırlatıyor sizlere. Ayrıca sıfır kılçık olarak sundukları balık yemekleri size daha rahat bir yemek keyfi sunuyor.

Yelken Balık’ta bizim en sevdiğimiz ayrıntılardan biri de masalarınındaki servis düzeni ve sunumlarındaki özen. Sadece Bodrum balık restoranı deneyimi yaşamak için değil, romantik bir akşam yemeği için de tercih edebilirsiniz Yelken Balık’ı. Unutmadan yaz dönemi için mutlaka rezervasyon yaptırın.

Yelken Balık Nerede : googlemaps
Yelken Balık Rezervasyon : 0252 313 48 01

Körfez Restaurant
Bodrum’un en eski balık restoranı Körfez Restaurant yıllardır çizgisini hiç bozmadan hizmet veriyor.

KÖRFEZ RESTAURANT

Bodrum’un en eski restoranı olan Körfez Restaurant, Belediye Meydanı’ndan marinaya doğru giden Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde. Bu köklü restoranın menüsünde ağırlıklı olarak Ege ve özellikle Girit mutfağından lezzetli balık ve et yemekleri bulunuyor. Mekanın öne çıkan lezzetlerinden Kalamar Tava, Ahtapotlu Pilav ve Mürekkepli Sübye’yi mutlaka tatmanızı tavsiye ediyoruz.

Körfez Restaurant özellikle yaz aylarında çok kalabalık oluyor. Bu sebeple gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Deniz ürünleriyle arası iyi olmayanlar üzülmesin, mekanın menüsünde lezzetli et yemekleri de bulunuyor. Son olarak Limonlu Parfe ve Mandalin Sorbe çok beğeneceğinizi düşündüğümüz tatlılarından.

Körfez Restaurant Nerede : googlemaps
Körfez Restaurant Rezervasyon : 0252 313 82 48


GÜMÜŞLÜK BALIK RESTORANLARI

Gümüşlük sahili neredeyse boydan boya balık restoranlarıyla doludur. Hemen hemen hepsi de el değiştirmeden yıllardır hizmet veriyor. Yaz akşamlarında sanki bir festival havası vardır Gümüşlük balık restoranlarında. 

Gümüşlük balık restoranlarında yaz sezonu akşamlarında boş sandalye bulamazsınız. Sanki tek bir elden çıkmışcasına dekore edilmiş Gümüşlük balık restoranları birbirine çok benzer. Masalardaki kahkahalar, lezzetli sıcak ve soğuk mezeler bir festival alanına çevirir Gümüşlük sahilini. Açıkcası lezzet açısından da tüm restoranlar birbirine yakındır. Restoranları birbirinden ayıran sadece konumu ve çalışanlarının güleryüzü ya da dekorasyonu.

Melengeç Gümüşlük
Gümüşlük’ün popüler balık restoranı Melengeç Gümüşlük’ün etkileyici bir atmosferi var.

MELENGEÇ GÜMÜŞLÜK

Sadece Gümüşlük’ün değil Bodrum’un en popüler balık restoranlarından biridir Melengeç Gümüşlük. Dekorasyonuna yaptığı ufak dokunuşlar, yarattıkları ambiyansla Gümüşlük balık restoranlarının arasında öne çıkıyor.

Herkesin ilgisini çeken ambiyansından söz edelim önce Melengeç Gümüşlük’ün. Masa aralarının daha ferah olmasına da özen gösteriyorlar. Denizin içine iki tane bar masası koyulmuş. Yemeğinizi ayaklarınız denizin içindeyken yiyorsunuz.

Bu ayrıcalıklı masalarda oturmak çok keyifli. Sırf bu masalarda oturmak için aylar öncesinden rezervasyon yapan yerli ve yabancı misafirleri oluyor.

Diğer bir özel masaları da küçük bir sandalın içinde. Yemek masalarını da bir sandalı içine yerleştirmişler. Bu sandallı masa sanki denizde yüzüyormuş gibi bir hava yaratıyor.

Mekanı çevreleyen kurumuş ağaçlar, mekanın üzerine kapladıkları doğa ağaç dalları ve tüm sandalyeler beyaza boyanmış, sanki cennetten bir köşe.

Melengeç Gümüşlük’ün özel bir balık restoranı olmasının tek sebebi ambiyansı ve dekorasyonu değil. Mekanın ortaklarından Şerif Bey; “sunduğumuz lezzetlerin damak zevkine hitap etmesine özen gösterip, her ayrıntısına aşırı özen gösteriyoruz. Misafirlerimiz buraya sadece karınlarını doyurmaya değil, özel bir restoranda, özel lezzetler tatmak istiyor, biz de bunu sunabilmek için elimizden geleni yapıyoruz” diyor.

Tüm mezelerinin günlük olmasına özen gösteriyorlar. Yerel otlardan, yerel balıklardan mevsimi olan mezeler, yemekler hazırlıyorlar. Karides Mantı, Kalamar Köfte, Karides Salata bizim de çok beğendiğimiz öne çıkan mezelerden, mutlaka tatmanızı tavsiye ediyoruz. Bölgenin yerel karidesini kullanmaya özen gösteriyorlar. Ege karidesinin lezzeti farklı olur tadına doyamayacaksınız.

Lakin mekanda yüze yakın meze bulunuyor, bazen balık yemeyi bile unutuyorsunuz. Masanıza ne sipariş vereceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa, meze tepsisi masanıza gelecektir, seçim yapabilirsiniz. Ya da servis yapan arkadaşların size tavsiye vermesine izin verin.

Kısaca tatlılara da değinmek gerekirse; mekanın özel tatlısı dondurmayla servis edilen Vanilyalı İncir Tatlısı, Peynir Tatlısı, Kadayıf Tatlısı, İrmik Helvası bu özel gecede damakta unutulmaz bir tat bırakacak.

Melengeç Gümüşlük sadece yaz sezonunda hizmet veriyor. 1 Nisan’da açılıyorlar, 10 Kasım’da da sezonu kapatıyorlar. Açık olduğu dönemlerde gece 03:00’a kadar da hizmet veriyorlar.

Melengeç Gümüşlük’e gitmeyi planlıyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Hatta boş masa bulamam endişesiyle haftalar, aylar öncesinden rezervasyon yaptıran müşterileri var. Özellikle denizin içindeki özel masalarda. İşinizi garantiye almak istiyorsanız, tatilinizi planlarken rezervasyonunuzu da yaptırın!

Melengeç Gümüşlük Nerede : googlemaps
Melengeç Gümüşlük Rezervasyon : 0252 394 48 58

Fenerci Restaurant
Fenerci Restaurant akşam saatlerinde ambiyansı ve manzarasıyla ayrı bir güzel oluyor.

FENERCİ RESTAURANT

1979 yılından beri hizmet veren Fenerci Restaurant, Tavşan Adası’na yürüme yolunun hemen önünde bulunuyor. Manzarasıyla öne çıkan restoranın menüsünde en çok sipariş alan lezzetler  Kemik Üstü Dülger Balığı Kavurma ile Fener Balığı Kavurma.

Günlük olarak yöresel ürünlerden hazırlanan mezeleri arasında özellikle zeytinyağlı olanları tatmanızı öneririz. Balık seçimi yaparken de servis yapan arkadaşların tavsiyelerini tercih edin. Çünkü mevsimi olan balıkları her daim taze olarak bulundurmaya özen gösteriyor. Popüler bir mekan olan Fenerci Restaurant’da rakı-balık keyfi yapmak istiyorsanız yaz sezonunda mutlaka rezervasyon şart.

Fenerci Restaurant Nerede: googlemaps
Fenerci Restaurant Rezervasyon: 0252 394 30 51


YALIKAVAK BALIK RESTORANLARI

Yalıkavak balık restoranları diğer lokasyonlarda olduğu gibi gibi yan yana değil, biraz dağınık bir şekilde konumlanıyor. Yalıkavak balık restoranları, Bodrum balık restoranları içinde en popülerlerinden desek yanlış olmaz. Eskiyer, Hasan’ın Yeri, Memedof. Sait Balık, Yalı Kıyı Seyfi aklımıza ilk gelen Yalıkavak balık restoranları arasındadır.

Aşağıda Eskiyer ve Yalı Kıyı Seyfi’ye yer verdik lakin diğer restoranların da çok iyi yerler olduğunu biliyoruz. Ancak henüz deneyimleyemedik, kısa zaman sonra diğerlerini de deneyimleyip sayfamızda yer vereceğiz.

Bodrum balık restoranları 2
Eskiyer Restaurant’ın mezelerini paket yapıp evinize götürmek isteyebilirsiniz.
Bodrum balık restoranları 3
Minik minik servis edilen Etli Yaprak Sarma, tatmanız gereken lezzetlerden.

ESKİYER RESTAURANT

Modern bir görünüm ve kaliteli bir servis anlayışıyla Yalıkavak’ta hizmet veriyor Eskiyer Restaurant. Sahipleri bu işin mutfağından, sanırım bu sebeple mezelerine ve menülerine çok özen gösteriyorlar. Tabak sunumları çok şık ve mezelerini de çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Ve tabii ki deniz kıyısında olması ve görkemli bir deniz manzarası en büyük avantajları.

Şevketi Bostan ile minik minik servis edilen Etli Yaprak Sarma her misafirin mutlaka sipariş ettiği mezelerden. Ama tüm mezeleri, özellikle Girit mezeleri ‘benden de bir çatal al’ diye sizi çağırıyor. Izgara Ahtapot, Kalamar Tava ve Tereyağlı Karides’i sevenlere mutlaka burada da tatmalarını tavsiye ediyoruz.

Mezelerde ve menüdeki diğer yemeklerde lezzetler çok dengeli. Türk mezelerinde baharatlar ve sarmısak gibi tatlandırıcılar çok baskın olur ama Eskiyer Restaurant’da mezeler tattığınızda lezzetlerin çok dengeli olduğunu fark edeceksiniz.

Eskiyer Restaurant’ın ortaklarından Murat Bey, Hataylı. Hatay’dan getirttiği Çıtır Kabak Tatlısı, Afyon’dan getirdikleri Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ve Ceviz Dolması Tatlısı restoranın en beğendiğimiz tatlılarından. Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ağır bir tatlı olur diye de düşünmeyin, biz de öyle düşünmüştük ama böyle lezzetlisini daha önce yememiştik.

Eskiyer Yalıkavak Nerede : googlemaps
Eskiyer Yalıkavak Rezervasyon : 0252 313 60 53

Yalı Kıyı Seyfi
Yalıkavak’ın öne çıkan balık restoranlarından Yalı Kıyı Seyfi.

YALI KIYI SEYFİ

Yalıkavak’ın bir diğer öne çıkan balık restoranı Yalı Kıyı Seyfi. Denize sıfır bir yerde konumlanan Yalı Kıyı Seyfi, güzel bir deniz manzarasının yanında daha nezih ve sakin bir mekan. Araçla gelecekler için çok yakın bir otopark olduğunu da belirtelim. 

Pesto Soslu Karides ile Deniz Mahsülleri Spesiyal mutlaka tatmanız gereken lezzetler. Özel bir sos ile yapılan ve içinde kalamar, karides ve ahtapotun bulunduğu Deniz Mahsülleri Spesiyal yemeği, alevli bir saç tava ile masaya servis ediliyor.

Özenli masa düzeni ve titiz servis anlayışıyla öne çıkıyor Yalı Kıyı Seyfi. Geniş meze menüsü de ana yemeğe geçmenizi zorlaştıracak! Özellikle Lakerda ve Çiroz’u mutlaka tatmanızı tavsiye ediyoruz. Tahinli Sufle de misafirlerine özellikle önerdikleri tatlıları Yalı Kıyı Seyfi’nin.

Yalı Kıyı Seyfi Nerede : googlemaps
Yalı Kıyı Seyfi Rezervasyon : 0252 385 41 43


TURGUTREİS BALIK RESTORANLARI

Turgutreis Balık restoranlarının hemen hemen hepsi aynı sokakta neredeyse yan yanadır, aynı Gümüşlük Balık restoranları gibi. Denizden biraz daha içeride Balıkçılar Sokağı olarak bilinen yerdedir Turgutreis balık restoranları.

Daha salaş ve daha rahat bir ortam sunar bu sokaktaki restoranlar, daha çok bir meyhane ortamı sunarlar. Bu sokaktaki popüler balık restoranları; Adabeyi Balık, Turgutreis Balık Restaurantı, Hülya’nın Yeri ve Savarona’dır.

Turgutreis balık restoranları sahil kenarından uzak olmasından dolayı denize kıyısı yoktur, bir deniz manzarası bulunmaz. Biliyoruz Bodrum’a tatile gelen sizler de bir deniz manzarası arıyorsunuz normal olarak. İşte bu sebeple biz de Turgutreis’e çok yakın bir konumda olan Akyarlar Fener Balık ve Kadıkalesi Mahallesi’nde bulunan Yalı Balık’ı önereceğiz sizlere. Turgutreis Gezi Rehberi yazımızda Turgutreis’ten birçok mekan ve gezi tavsiyesi verdik, bu yazımızı da çok beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Kadıkalesi Yalı Balık
Bu güzel manzara eşliğinde lezzetli mezeler yemek istiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırın.
Yalı Balık
Kızarmış ekmeği bol isteyin, çünkü Tereyağlı Karidesi’in suyuna ekmek bandırmak gibisi yoktur.

YALI BALIK

Turgutreis merkeze arabayla sadece 10 dakika, yürüyerek ise 25-30 dakikalık mesafede bulunuyor Yalı Balık. Denize sıfır bir konumda bulunan Yalı Balık’ın hemen önünde güzel bir kum plaj bulunuyor. Yaz döneminde aşırı kalabalık olsa da burayı denize girmek için kullanabilirsiniz. Kadıkalesi’nin denizi rüzgarsız zamanlarda enfes olur!

Mekanda akşamları masalar kum sahile taşıyor. Kadıkalesi’nin popüler mekanı Yalı Balık’ın salaş bir ortamı var ama hizmet ve yemekler on numara! Yalı Balık’ın mezelerinin bizce çok lezzetli. Mezelerin tazeliğinden mi aşçılarının ustalığından mı bilmiyoruz ama Turgutreis balık restoranlarında aynı lezzeti bulamıyoruz.

Yaz döneminde önündeki plaj aşırı kalabalık oluyor, bu sebepten biz akşamları gitmeyi tercih ediyoruz. Akşamları daha sessiz ve daha hoş bir ortamı var. Mekan nisan ayında hizmet vermeye başlıyor ekim sonunda da yaz sezonunu kapatıyorlar. Ekim ayı boyunca gündüzleri de sakin bir ortamı var.

Yalı Balık Nerede : googlemaps
Yalı Balık Rezervasyon : 0252 382 21 83

Akyarlar Fener Restaurant
Akyarlar Fener Restaurant tartışmasız Bodrum’un en iyi balık restoranlarından biridir.

AKYARLAR FENER RESTAURANT

Turgutreis’te denize kıyısı olan balık restoranı yok dersek yanlış olmaz sanırız. Turgutreis merkeze arabayla 15 dakika uzaklıkta Bodrum’un en iyi balık restoranlarından biri var; Fener Restaurant. Muhteşem deniz manzarasına Kos Adası manzarası eşlik ediyor. Havanın açık olduğu zamanlarda neredeyse Kos Adası’nın sahilindeki hareketliliği görebiliyorsunuz.

Akyarlar Fener Restaurant sadece manzarası ve denize sıfır konumuyla değil mezelerinin lezzeti ve çalışanların güler yüzlü olmasıyla da seviliyor. Mezelerinin çeşitliliği ve lezzeti bizim burayı sevmemizdeki en büyük sebeplerden. Mekan bu konuda Turgutreis’teki balık restoranlarından daha iyi kesinlikle.

Mekanın hemen önünde kum bir sahil bulunuyor. Bu sahilde denize girip, güneşlenebilirsiniz. İster gündüz gidin ister akşam, mekanın cekici atmosferi değişmiyor, hep göz alıcı! Yaz sezonunda ne zaman giderseniz gidin rezervasyon yapmayı sakın ihmal etmeyin…

Akyarlar Fener Restaurant Nerede : googlemaps
Akyarlar Fener Restaurant Rezervasyon : 0252 393 63 93


BODRUM BALIK RESTORANLARI FİYATLARI

Aslında Bodrum balık restoranları için bir fiyat vermek doğru değil. Bu sizin ne yiyip içtiğinize ilişkili. Ama yazımızda ismini geçirdiğimiz tüm restoranlardan kişi başı ortalama bir fiyat aldık. 2022 yılında aldığımız ortalama kişi başı fiyat 500 – 600 TL arası. Bu rakamlara alkol dahil değildir. Ayrıca bu rakamlar genel bir ortalamadır, verdiğiniz siparişe göre daha fazla olabilir.

İster Türkiye’nin farklı bir ilinden gelin Bodrum’a, ister dünyanın farklı bir ülkesinden ama mutlaka Bodrum balık restoranları deneyimini yaşayın. Amacımız size sadece balık yedirmek değil, Bodrum balık restoranlarının festival gibi akşamlarını yaşatmak, birbirinden lezzetli mezelerini tattırmak. Bu lezzetleri dünyanın hiçbir ülkesinde tadamazsınız, buna komşumuz Yunanistan da dahil.

Yabancı turist arkadaşlarımıza bir uyarımız var; ilk defa rakı içecekseniz yavaş yavaş için ve sakın aç karnınıza içmeyin! ilk defa içecekler üçüncü kadehi geçmemeli…

Bodrum balık restoranlarının hepsini yazamadığımızın farkındayız. Bu yazımız her yıl revize ediliyor,  her yıl deneyimlediğimiz farklı bir Bodrum balık restoranlarını eklemeye özen göstereceğiz. Bodrum’daki balık restoranları öyle bir yazıya sığacak kadar da az değil, daha birçok kaliteli balık restoranı var Bodrum’da.

Bu yazımızı geliştirmek için sizlerden de Bodrum balık restoranları deneyimlerinizi, tattığınız en güzel mezeyi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Sizin en iyi Bodrum balık restoranınız hangisi bizimle bu yazının altındaki yorum bölümünde paylaşın.

Ufak bir de ricamız var; Facebook veya Instagram hesaplarımızı takip ederek bize katkıda bulunur musunuz? Sosyal medya hesaplarımızda yaz sezonu boyunca mekan tavsiyeleri, otel önerileri, gezi tüyoları vb. gibi paylaşımlar yapıyoruz. Sosyal medya hesaplarımızı da ilgiyle takip edeceğinizi düşünüyoruz.

Şimdiden herkese afiyet olsun…

Bodrum balık restoranları 4 Önceki Yazı
Bodrum Kahvaltı Mekanları
Bodrum balık restoranları 5 Sonraki Yazı
BODRUM MEYHANELERİ

Yorumlar - 6

ipek

ipek

Bodrum merkezde Kalamare’yi denediniz mi? Denemediyseniz büyük kayıp. 🙂

bodrumfinder

Merhaba İpek Hanım,
Kalamare’yi biliyoruz ve en kısa zamanda da deneyimleyip sayfalarımızda yer vereceğiz. Önerileriniz bizim için çok önemli, vakit ayırıp bize bu güzel hatırlatmayı yazdığınız için çok teşekkür ederiz.

Zeliha Sarıtaş

Zeliha Sarıtaş

Gümüşlük’te Zeytun balık restorantınada bir bakın derim personel olarak balık ve mezeleri olarak 10 Numara bir yer

bodrumfinder

Zeliha Hanım merhaba,

Gümüşlük balık restoranları için ayrı bir yazı hazırlamayı düşünüyoruz. Zeytun’u da emin olun detaylı bir şekilde anlatacağız. Vakit ayırıp bize bu güzel hatırlatmayı yaptığınız için çok teşekkür ederiz.

Özlem

Özlem

Merhaba, listenin başından beri Ortakent AYANA’ yı arafı gözüm… hem mekan hem lezzet olarak listebaşı olmalıydı diye düşünüyorum.

bodrumfinder

Merhaba Özlem Hanım,

öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkür ederiz.

Deneyimlerinizi, tavsiyelerinizi duymak bizim için çok değerli. En kısa zamanda Ayana Mes restoranını deneyimleyeceğiz. Fakat şunu unutmayın bu yazımızdaki balık restoranlarını “en iyi balık restoranları” başlığı altında yazmıyoruz. Deneyimlediğimiz, beğendiğimiz restoranları size öneriyoruz. Elbette Bodrum’da birçok kaliteli balık restoranı mevcut. İlerleyen zamanlarda bu listeye yeni restoranlar girecek, belki var olanlar da çıkacak.

Sizlerin bu güzel yorumlarınızla gözümüzden kaçan yeni restoranlar deneyimliyoruz, çok teşekkür ederiz.

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!