bodrum'da ne yenir 1

BODRUM’DA NE YENİR? BODRUM’UN EN MEŞHUR LEZZETLERİ

Tatili unutulmaz kılan ana unsurlardandır lezzetli yemekler. Dünyanın neresine tatile giderseniz gidin ilk öğrenmek istediğimiz şeylerden birisidir; ne yemeli, hangi restoranlara gitmeli? 

Bodrum’a tatile gelen yerli ve yabancı turistlere yardımcı olmaya çalıştık; Bodrum’da ne yenir?, Bodrum’un neyi meşhur?, Bodrum en meşhur yemeği nedir?

Bodrum’un en meşhur yemeğinin yanı sıra Bodrum’da popüler olan lezzetleri de anlatalım istedik. Zira Bodrum sadece güneşi, denizi ve eşsiz koylarıyla değil birbirinden başarılı restoranlarıyla da özel bir tatil beldesidir.

Sadece Ege ve Akdeniz’e özgü lezzetler değil Dünya’nın birçok özel yemeğini tatma şansınız var Bodrum’da. Uzakdoğu, İtalyan, İspanya, Lübnan vb. Gibi dünya lezzetlerini sunan çok özel restoranlar var Bodrum’da.

Öncelikle Bodrum’a özgü lezzetlerden bahsedelim sonra ise Bodrum’da mutlaka yemeniz gereken lezzetlerden…


BODRUM’UN EN MEŞHUR YEMEĞİ NEDİR?

Bodrum’un en meşhur yiyeceği hiç şüphesiz mandalina, ve mandalina reçelleri. Daha sonra Bodrum’un Otlu Börekleri, Kabak Çiçeği Dolması, elbette Bodrum Sebzeli Döneri ve Türkiye’nin birçok şehrinin restoranlarında yeme şansınız da olan Bodrum Çökertme Kebabı.

Şimdi Bodrum’un en meşhur yemeklerinden kısaca anlatalım sizlere…

bodrum'da Ne Yenir
Çökertme Kebabı Bodrum’da mutlaka yemeniz gereken lezzetlerden.

BODRUM ÇÖKERTME KEBABI

Bodrum mutfaklarından çıkmış ve tüm ülkede afiyetle yenen Bodrum Çökertme Kebabı, büyük küçük kimsenin hayır diyemeyeceği bir yemek. Kibrit çöpü kalınlığında çıtır çıtır patatesler, üzerine sarmısaklı yoğurt ve üzerine julyen doğranmış lokum gibi etler. Şimdilerde tavuklu çökertme kebabı da yapılsa aslı bonfile etinden yapılır. 

İçeriğinde az miktarda sarımsak olması ise hiç rahatsız edici değildir. Bir porsiyonu ortalama 600 kaloridir ama Bodrum’da yapacağınız bir yürüyüşle aldığınız kalorileri yakabilirsiniz. ‘Nereyi gezeceğiz’ diye soruyorsanız biz onu da düşündük, Bodrum Gezi Rehberi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Hem sonuçta tatildeyiz, diyet mevzusunu tatile gelirken bavulunuza koymamışsınızdır diye umut ediyoruz.

Bodrum Çökertme Kebabı’nı birçok restoranın menüsünde görebilirsiniz. Biz deneyimlediğimiz birkaç restoranı Bodrum’da Çökertme Kebabı Nerede Yenir? isimli yazımızda genişçe anlattık, severek okuyacağınızı düşünüyoruz.

bodrum'da Ne Yenir
Bodrum’a gelip de Sebzeli Döner yemeden dönmek büyük hata olur.

BODRUM SEBZELİ DÖNERİ’Nİ MUTLAKA TADIN

Bodrum’da ne yenir sorusunun bir diğer cevabı; Türkiye’den tüm dünyaya yayılmış bir tat olan dönerin en özel ve lezzetli hali Bodrum Sebzeli Döneri. Klasik dönerden farklı olarak etin içine yerleştirilen sebzelerle pişiriliyor ve gerçekten insanın damağında muhteşem bir tat bırakıyor. 

Bodrum Sebzeli Döneri’nin ilk yapılışı Barlar Sokağı’ndaki Şirin Döner’e ait. Bodrum Sebzeli Döneri’ni tatmadan Bodrum’dan ayrılmak kesinlikle büyük bir hata olur. Bodrum En İyi Dönercileri yazımızda döneri en lezzetli yapan mekanları listeledik, afiyetle okuyun… 

BODRUM’UN MEŞHUR KÖFTECİLERİ

Bodrum’da üç adet, belki daha fazla meşhur köfteci bulunuyor. Bu köfteciler kendilerine has yaptıkları köftelerle Bodrum’da çok popüler mekanlardır ve yaz/kış açık olurlar.

Bodrum merkezde, Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde Liman Köftecisi, Yalıkavak Çarşı Caddesi’nde Kavaklı Köftecisi ve Saraybosna Köftecisi her kesimden insanın beğenisini toplayan köftecilerdir. Hem lezzetli hem de ekonomik olan bu lezzetleri denemenizi tavsiye ederiz. Her restoranın kendine has lezzeti bulunur, hangisini beğendiyseniz bize yazmayı unutmayın…

BODRUM’UN MEŞHUR OTLARI

Bodrum’da ne yenir? yazımızın en önemli etabına geldik. Ege mutfağının olmazsa olmazı otlar, Bodrum mutfağının da yıldızlarıdır. Özellikle mezelerde otlar çok fazla kullanılıyor ve otlarla yapılan mezeler rakıya inanılmaz yakışıyor. Diğer bir kullanım alanları ise börekler, Bodrum otlu börekleriyle de meşhurdur.

Turp Otu, Deniz Börülcesi, Cibes, Hardal Otu, Tilkişen, Ebegümeci yemeklerde kullanılan en lezzetli otlardandır. Turp Otu Salatası’nı Bodrum’daki hemen hemen tüm meyhanelerde bulabilirsiniz. Genellikle haşlanıp zeytinyağı, limon ve sarımsak katılarak salatası yapılıyor.

bodrum'da Ne Yenir
Turp Otu Salatası Bodrum’un sevilen otlu mezelerindendir.
Deniz Börülcesi
Deniz Börülcesi her balık restoranının olmazsa olmaz mezelerinden.

Deniz Börülcesi’ni de Bodrum’daki tüm meyhanelerde ve balık restoranlarının menüsünde yer alır. Bazı balık restoranları öyle lezzetli yapar ki tadına doyum olmaz. Aynı Turp Otu gibi haşlanıp zeytinyağı ve limonla tatlandırılarak servis ediliyor. Bir balık restoranına gittiğinizde mutlaka masanıza sipariş verin. Bu arada Müdavimi Olacağınız Bodrum Balık Restoranları yazımız da balık restoranı seçerken size rehber olacaktır.

Cibes Otu ise en çok zeytinyağlı salata olarak tüketilse de bu lezzetli otun yoğurtlaması ve kavrulup yumurta ile yapılan yemeği de çok seviliyor. Ancak meyhanelerde en fazla karşınıza çıkacak olan salatası, tabii eğer mevsimine denk gelirseniz.

Bodrum’a geldiğinizde yerel otlarla yapılan mezeleri mutlaka tatmalısınız.

Kabak Çiçeği Dolması
Hem lezzetli hem sağlıklı olan Kabak Çiçeği Dolması’nı Bodrum’da hemen hemen tüm balık restoranlarında yiyebilirsiniz.

KABAK ÇİÇEĞİ DOLMASI

Aslında Kabak Çiçeği Dolması sadece Bodrum’a özgü bir yemek değildir. Tüm Ege şehirlerinde bu lezzetli yemeği yeme şansınız bulunuyor. Bodrum’da ise tüm balık restoranları ve kahvaltı mekanları menülerinde bulundurur bu lezzetli yemeği. Ev yemekleri restoranlarında da tadabilirsiniz Kabak Çiçeği Dolması’nı.

Kabak Çiçeği Dolması; pirinç, domates, soğan, dere otu ve baharatlarla lezzetlendirilerek yapılır. Farklı tarifleri olsa da Bodrum’a özgü yapılış şekli budur. Kabak Çiçeği’nin kızartması da yapılır, fakat bunu her restoranın menüsünde bulma şansınız yok.

BODRUM MANDALİNİ

Bodrum Mandalini Bodrum’un en meşhur yiyeceğidir diyebiliriz. Mandalin, Bodrum için özel bir yere sahiptir. Bodrum sokaklarında gezerken birçok mandalin ağacı görebilirsiniz, şaşırmayın!

Bodrum Mandalini’nin gazozu, lokumu ve reçeli mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasındadır. Tatlı ve yoğun kokulu bu lezzetin reçeli hemen hemen tüm Bodrum kahvaltı mekanlarında sunulur sizlere. Bodrum Gazozu’nu ise marketlerde bulma şansınız var. 

Bodrum Lokumu’nu ise hem tatmanızı hem de tatil dönüşü sevdiklerinize küçük bir hediye için satın alabilirsiniz. Bodrum Lokumu’nu da marketlerden satın alabilirsiniz ama hediye olarak alacaksınız daha özel ve leziz lapan lokum marketlerinden almanızı tavsiye ederiz. Bodrum merkezde birkaç tane özel lokumcu bulabilirsiniz.


Bodrum'da Ne Yenir
Bodrum’da ne yenir? denince akla elbette balık ve deniz ürünleri gelir.

BODRUM’DA HANGİ BALIK YENİR?

Eğer balık ve deniz mahsülleri seviyorsanız Bodrum sizin için bir cennet. Coğrafi konumundan dolayı Bodrum’da her mevsim taze balık ve deniz ürünleri yeme şansınız var. Zaten Bodrum’da ne yenir? diye sorulduğunda akla ilk balık ve deniz ürünleri geliyordur herkesin aklına.

Barbun, Kefal, Gupes, Deli Sarpa, Karagöz ve tabii ki Levrek ve Çipura Bodrum’da yaz döneminde en çok tüketilen balıklardandır. Bunlara ek olarak kış döneminde ise Sinarit, Dülger, Dil Balığı’nı taze olarak yiyebilirsiniz.

Barbun

Ege kıyılarında bolca yakalanan bir balık olan Barbun balığı Bodrum’un en lezzetli balıklarından biri dir. En makbulü elbette tavası olan Barbun balığının biraz pahalı bir balık olduğunun notunu da düşelim buraya.

Kefal

Çoğu insan için Kefal lezzetsiz bir balıktır, ancak Bodrum’da açık deniz Kefal’i tadan birinin bu görüşünün değişeceği şüphesiz, çünkü açık deniz Kefal’i ile kıyı Kefal’i çok farklı lezzetlere sahipler. Bu sebepten eğer açık deniz Kefal’i bulursanız sakın es geçmeyin.

Gupes

Gupes, Kupez ya da Kupes de Bodrum’un sevilen balıklarındandır. Leziz ve makul fiyatlı Gupes de tavası yapılarak yenmesi makbuldür. Bodrum’da ne yenir? sorunuza kesinlikle Bodrum’da Gupes tava yemeden gitmeyin deriz, fakat Bodrum balık restoranları menülerinde pek bulundurmazlar. Sadece bazı meyhaneler menülerine ekler bu lezzetli balığı…

Karagöz

Karadeniz ve Akdeniz’de daha çok bulunsa da Karagöz Bodrum’da yakalanan yerel balıklardan biridir. Çoğu kişinin çok özel bir lezzet olan Karagöz balığının hem ızgarası hem de tavası en lezzetli pişirilme şeklidir.

Levrek ve Çipura

İşte hemen her yerde olan iki balık, Çipura ve Levrek. Ancak Bodrum’da yakalanan Levrek ve Çipura’nın tadı bambaşka. Çoğu yerde tattığınız Levrek ve Çipura balıkları çiftliklerde üretiliyor. Bodrum’da ise Deniz Levreği ve Deniz Çipura’sı yeme şansınız bulunuyor. Eğer bu balıkları herhangi bir restoranda tadacaksanız siparişinizi vermeden önce “deniz mi, çiftlik mi?” diye sormayı unutmayın!

Ahtapot Salatası
Bir balık restoranına gittiğinizde mezeler masanızı bir şölen yerine çevirecek.
Balık restoranı mezeleri
Her balık restoranının kendine özgü mezeleri de bulunur…

BİR LEZZET ŞÖLENİ; BALIK RESTORANLARI MEZELERİ

Bodrum balık restoranlarının mezelerinden söz etmezsek olmazdı. Çünkü Bodrum’da bir balık restoranına gittiğinizde mezeler aklınızı başınızdan alır. Öyle lezzetli mezeler vardır ki balık siparişi vermeyi unutursunuz bile.

Her restoranın kendine özgü, lezzetli ve farklı mezeleri vardır. Lakin bazı mezeler değişmez, her balık restoranında bulabilirsiniz bu mezeleri; Ara sıcaklardan Tereyağlı veya Güveçte Karides, Deniz Mahsülleri Kavurma, Karides Mantı, Ahtapot Izgara, Kalamar Tava mutlaka tatmanızı tavsiye ettiğimiz mezelerden.

Soğuk başlangıç mezelerinden ise Ahtapot Salatası, Cibes, Enginar Kavurma, Levrek Marin, Şevketi Bostan, Girit Ezme, Deniz Börülcesi lezzetiyle aklınıza yer edecek mezelerden.

Daha onlarca farklı meze çeşiti var, biz aklımıza gelenleri ve mutlaka tatmanızı istediklerimiz sıraladık. Gittiğiniz balık restoranlarında servis yapan arkadaşlardan mutlaka fikir alın. O restorana ait farklı mezeler mutlaka vardır.

Müdavimi Olacağınız Bodrum Balık Restoranları yazımız size balık restoranları tavsiyesi verirken o restoranların mezeleriyle ilgili küçük ipuçları da veriyoruz, mutlaka okumanızı öneririz.

BODRUM’DA MİDYE YEMEDEN TATİLİNİZİ BİTİRMEYİN

Bir sokak lezzeti olan Midye, Bodrum’da çok sevilen bir lezzettir. Sadece klasik Midye değil daha birçok farklı tarifi yapılan yemeği var Bodrum’da. 

Gündoğan Mahallesi’nde bulunan Midyeci Şehmus Usta’nın Yeri, Yalıkavak ve Türkbükü Mahalleri’nde bulunan Sarı Kardeşler Midyecilik Bodrum en popüler restoranlarındandır.

Klasik Midye, Midye Tava, Midyeli Makarna, Midyeli Paella, Midye Şiş gibi uzuyor Midye’den yapılan yemekler. Üstte sıraladığımız restoranlar da bu işi adeta sanat dönüştürmüş. Tavsiyemiz bu özel lezzetleri mutlaka tadın.


Kahvaltı masası
Bodrum’da ne yenir? sorusunun birçok cevabı olabilir, lakin Bodrum’a geldiğinizde Bodrum kahvaltısı yapmadan dönmeyin!

BODRUM KAHVALTI MEKANLARINDA NE YENİR?

Bodrum kahvaltı mekanlarında da mutlaka tatmanızı istediğimiz lezzetler var. Bodrum kahvaltı mekanlarının çoğu ‘serpme kahvaltı’ konseptiyle çalışır. Siz mekana gidip masaya oturur oturmaz kahvaltı masanız donatılmaya başlanır.

Hemen hemen tüm kahvaltı mekanları serpme kahvaltılarında; yöresel peynirler, yöresel zeytinler, ev yapımı reçeller, Kabak Çiçeği Dolması, Otlu Börek, Pişi gibi lezzetler bulundurur. Bunun dışında daha birçok lezzet var menülerinde elbette, lakin bu sırladığımız lezzetleri mutlaka tadın. 

Bodrum kahvaltı mekanlarını deneyimlemeden de sakın tatilinizi bitirmeyin!

PİŞİ YEMEDEN TATİLİNİZİ BİTİRMEYİN

Un, tuz, su ve kabartma tozun karışımından derin yağda kızartılarak yapılan Pişi, basit gibi görünse de lezzetli yapmak ustalık ister. Bodrum kahvaltı mekanlarının da olmazsa olmazı bir lezzetidir Pişi. 

Tüm Bodrum kahvaltı mekanları daha lezzetli yapmak için birbiriyle yarışırlar. Size bir tüyo verelim, reçele batırıp yerseniz lezzeti ikiye katlanır.

Pişi
Pişi, Bodrum kahvaltı mekanlarının en kıymetli lezzetidir.
Ev yapımı reçel
Ev yapımı reçeli olmayan kahvaltı mekanı taçsız bir kral gibidir!

EV YAPIMI BODRUM REÇELLERİ

Her kahvaltı mekanında masanıza üç ya da dört çeşit reçel gelir mutlaka. Bu reçeller genellikle mekanın kendi yaptığı doğal reçellerdir, çoğu mekan çok lezzetli yapar. Mekandan mekana çeşitlilik değişiyor; Bodrum Mandalini Reçeli, Acı Biber Reçeli, Turunç Reçeli, Rendelenmiş Havuç Reçeli, Karpuz Reçeli diye uzuyor çeşitlilik. Bu doğal, ev yapımı reçellerden de tatmanızı tavsiye ederiz…

MEŞHUR BODRUM OTLU BÖREKLERİ

Bodrum Otlu Börekleri Bodrum’un en meşhur lezzetleri arasındadır. Bodrum’da ne yenir sorusunun cevabında mutlaka olması gereken bir lezzettir. Bodrum Otlu Börekleri’ni mütemadiyen tüm Bodrum kahvaltı mekanları yapar. Her kahvaltı mekanının da farklı bir Otlu Börek lezzeti vardır. Bodrum’un En İyi Kahvaltı Mekanları yazımızı okuyarak kendinize bir kahvaltı mekanı seçebilirsiniz.

Kahvaltı mekanlarının dışında birçok fırından da Otlu Börek satın alabilirsiniz. Son olarak da Bodrum’un yerel halk pazarlarında mutlaka büyük bir börek ve gözleme satan tezgah bulabilirsiniz. Bu tezgahlardan alacağınız böreklerin de lezzetine doyum olmaz…

Bodrum'un en meşhur yemeği
Bodrum Otlu Börekleri tadına doyum olmaz bir lezzettir.
Gözleme
Gözleme de Bodrum’da popüler bir yemektir.

GÖZLEME VAR, GÖZLEME VAR!

Gözleme de sadece Bodrum’a özgü bir lezzet değildir ama tüm Bodrum kahvaltı mekanlarında ve Bodrum pazarlarında açılan büyük tezgahlarda satılır. Hızlı bir atıştırmalık yiyecek olarak da düşünebilirsiniz bu yemeği.

Klasik olarak peynirli veya patatesli olarak yapılsa da Bodrum’da birçok farklı otla da yapılıyor. İnce bir hamurun içine konulan peynir veya otlarla yapılan bu lezzetli yemeği Türk misafirlerimiz elbette daha önce tatmıştır, ama Bodrum’a özgü otlarla yapılan tarifini de şiddetle öneriyoruz. Yurt dışından gelen misafirlerin ise çok seveceğine hiç şüphemiz yok. Hatta bu basit tarifi ülkelerine dönünce evlerinde de yapacağını düşünüyoruz.

DAHA ÖNCE ZEYTİN YEMEDİNİZ!

Bodrum’da Kalamata ve Kırık Zeytin de kahvaltıların vazgeçilmezlerinden. Bodrum kahvaltı mekanlarının hepsinde Ege’nin efsanevi zeytinlerinden bulabilirsiniz. Masa lezzet panayırına dönüşünce zeytinler arka plana atılır ama hata yapıyorsunuz, o küçük siyah ve yeşil şeyler masanızın en lezzetlileridir!

Bodrum halk pazarlarında birçok zeytin ve peynir stantları bulabilirsiniz. Bu stantlarıda çeşit çeşit zeytinleri önce tadabilir, sonra da satın alabilirsiniz.


Bodrum'un en iyi restoranları
Bodrum’da uluslararası mutfaktan birçok lezzet tatma şansına sahipsiniz, hem de en iyi örneklerini.

BODRUM’UN EN İYİ RESTORANLARI

Aslında biz ‘En iyi” kelimesini kullanmaya imtina gösteriyoruz. Çünkü herkesin en iyisinin farklı olduğunu düşünüyoruz. Kimi için lüks en iyiyken, kimi için rahatlık, kimi için de lezzet en iyi olabiliyor. Bu sebepten biz Bodrum’da popülaritesi olan restoranlardan söz edelim.

Yalıkavak Marina’da birçok lüks restoran bulunuyor. Bu lüks restoranlar arasında; Nusr-Et, Novikov, Sakhalin, Bagatelle Bodrum ve Sait Balık Restoranı gibi popüler restoranlar var. Yalıkavak Marina’da bulunan onlarca restorandan sadece birkaçı bu isimler. Bu arada Yalıkavak Gezi Rehberi yazımız okuyarak Yalıkavak hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bodrum merkezde de farklı konseptlerde hizmet veren yüzlerce restoran bulunuyor. Bu restoranları daha yakından tanımak ve bulunduğunuz bölgeye en yakın restoranları görmek istiyorsanız Bodrum Rehberi bölümümüze göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bodrum Rehberi bölümümüzde restoranlar hakkında detaylı bilgilere, rezarvasyon numaralarına, menü içeriğine ve haritadaki konumlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca filtreleri kullanarak lokasyon, ve kategorilere göre mekanları listeleyebilirsiniz.


Bodrum kebap restoranları
Bodrum’da birbirinden lezzetli birçok kebap restoranı bulunuyor.

BODRUM KEBAP RESTORANLARI

Bodrum kebap restoranlarına ayrı bir başlık açmaya ihtiyaç duyduk, çünkü Bodrum’da çok başarılı kebap restoranları bulunuyor. Hatta bununla ilgili bir yazımız bile var; Bodrum Kebap Restoranları.

Tatiliniz boyunca balık ve deniz ürünleri yemekten sıkılırsanız Bodrum’da çok başarılı bulduğumuz kebap restoranlarına gitmenizi tavsiye ederiz. Kebap, Pide, Lahmacun ve aklınızı başınızdan alacak onlarca lezzetli meze sizi bir lezzet şölenine çıkaracak.

Konacık Mahallesi’nde bulunan Daş Mutfak Antep mutfağınından lezzetler sunan çok hoş ve lezzetli bir mekan. Bitez Mahallesi’nde Kurul Bitez, Bodrum merkezde Kebap Guru ve Yalıkavak’ta hizmet veren Fiko Ocakbaşı aklımıza ilk gelenlerden. Yalıkavak merkeze beş kilometre uzaklıktaki Fardayso Restaurant da hem kebap hem Mardin mutfağı hem de Lübnan mutfağından lezzetler sunan başarılı bir restoran.

Hem yerli hem de yurt dışından Bodrum’a tatile gelenlere mutlaka bir kebap restoranına gitmelerine öneriyoruz…


Lokma Tatlısı
Lokma tatlısının üzerine biraz tarçın dökerek lezzeti ikiye aktlayın.
Bitez Dondurması
Bodrum’un en meşhur yiyeceğinden biri de Bitez Dondurması’dır.

LOKMA TATLISI

Misket büyüklüğündeki bu yuvarlak tatlılar Bodrum’da çok popüler bir tatlıdır. Elbette Bodrum’a özgü bir tatlı değildir ama Bodrum’un hemen hemen tüm mahallelerinde küçük arabalarla satılır.

Küçük bir plastik tabakta servis edilen Lokma Tatlısı’nı kürdan batırarak yenilir. Bu hafif tatlıyı özellikle Gümüşlük ve Bodrum merkezde satan özel yerler bulunur. 

BİTEZ DONDURMASI

Bodrum’da ne yenir sorusuna ilk verilecek cevaplardandır Bitez Dondurması. Son yıllarda Bodrum’un en önemli tatlarından biri haline gelen Bitez Dondurması’nı bu denli lezzetli kılan tamamen organik meyvelerden üretilmesi. 1995 senesinde Bitez’de kurulan ve kısa sürede lezzeti dilden dile yayılan Bitez Dondurması bugün Bodrum’a gelen herkesin muhakkak tattığı özel bir lezzettir. 

Bodrum merkezde Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde ve tüm Bodrum mahallerinde mutlaka bir Bitez Dondurmacısı’nın bir şubesi bulunur. Bu enfes dondurmayla mutlaka damağınızı şenlendirin.

PABLO BİRA

Bodrum’da ne yenir? sorusuna bir çok seçenek var ama ne içilir sorusuna cevap elbette Bodrum’dan çıkıp adeta bir efsaneye dönüşen Pablo Bira. Konacık’ta üretilen ve kendi deyimleri ile “kullanılan hammadde çeşidinden uygulanan yöntemlere kadar her aşamada kraft bakış açısına sadık kalınan” Pablo Bira içilesi, hatta eve dönerken birkaç şişe de yanında götürülesi bir Bodrum lezzeti. 

Pablo Bira’yı her markette bulamayabilirsiniz fakat çoğu bar ve kafelerde satılıyor. Ayrıca Ortakentyahşi’de yer alan Pab Gastro Pub&Beach’te tüm çeşitlerini tatma şansınız bulunuyor. Ayrıca Bodrum’un En İyi Barları yazımızı da severek okuyacağınızı düşünüyoruz.


Bodrum’da ne yenir sorunuza elimizden geldiğince detaylı cevap vermeye çalıştık. Siz de deneyimlediğiniz veya gözümüzden kaçırdığımız lezzetleri, restoranları bizimle paylaşabilirsiniz. Bodrum’da ne yenir sorusunu ortadan kaldırdıysak şimdi sizlere Bodrum’de Tekne Turu yazımızı okumanızı öneriyoruz. Bodrum’da tekne turu yapmadan sakın tatilinizi bitirmeyin.

Son olarak ufak bir ricamız var; instagram sayfamızı takip eder misiniz. Bizi sosyal medyadan takip ederek bizim daha güçlü, daha kaliteli yayın yapmamıza destek verebilirsiniz, bu bizi çok mutlu edecektir.

Size lezzetli bir tatil dileriz…

bodrum'da ne yenir 2 Sonraki Yazı
Bodrum Kahvaltı Mekanları

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!