• Bildiriminiz Yok.

Bildirimleriniz : 0 listler

Giriş Yap

1 Bilet 2 Konser: Eylül Çekirge | Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin

07/09/2021 19:00
  • 92 - Görüntüleme

AÇIKLAMA

BİLET SATIN AL

— biletix.com aracılığıyla —

 

Eylül Çekirge Electronic Live saat 19:00
Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin | Hay’dan Gelip Hu’ya Giden Şarkılar saat 21:00

Eylül Çekirge v

Tek kişilik sahne performansıyla dikkat çeken Eylül, canlı elektronik altyapıları, özgün şarkıları ve vokal tavrıyla etnik-elektronik tınıları buluşturuyor.

Eylül Çekirge, popüler kültürden alternatif sulara çözülen müzik kariyeri süresince Epic İstanbul Sony Müzik etiketiyle, sözü ve müziği kendisine ait olan Çok Kalbimi Kırdın single’ı ve Düğüm EP’sini yayınlamıştır. 2020’de söz ve müziği kendisine ait ‘Dokuzuncu Dünya Savaşı’ albümünün prodüksiyonunu da kendisi üstlenmiş ve bağımsız yayınlamıştır.

Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin | Hay’dan Gelip Hu’ya Giden Şarkılar

Süreyya Soyak v, hca, gtr
Jülide Alpergin vc

5. Uluslararası Bodrum Caz Festivali ‘Hay’dan Gelip Hu’ya Giden Şarkılar’ projesiyle iki yetenekli müzisyen, Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin’i ağırlıyor.

1983 doğumlu Jülide Alpergin 1995 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet konservatuvarında tam zamanlı ögrenci olarak profesör Resit Erzin ile viyolonsel eğitimine başladı. 2005 senesinde Atatürk Kültür Merkezi’nde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet konservatuvarı senfoni orkestrası eşliğinde solist olarak yer aldı ve mezun oldu. 2006 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. 2007-2009 öğrenim yılında Erasmus öğrenci değişim programı ile yüksek lisans eğitimi için Brüksel Kraliyet Konservatuarı’na (Konservatoire Royal) gönderildi. Bu dönem içinde 2006 yılında Avrupa’nın en iyi solisti seçilen viyolonselist Maria Hallynck’den Çello eğitimi, Jacgues Dupriez’den oda müziği eğitimi aldı ve Patrik Dawin ile de orkestra derslerini sürdürdü.

1971 Bursa doğumlu şair, gitarist, yorumcu, söz yazarı Süreyya Soyak, Bursa, İstanbul Ve Bodrum’da ‘one man band’ olarak sahne aldı. Soyak’ın, piyanist Görkem Ediz ile hazırladığı ilk albümü ‘Güneşe Perdesiz’ 2019 yılında çıktı.. Sanatçı resitatif ve basit vocal üslûbu İle kendi yazdığı şarkılardan oluşan ‘Kül Ağacı’ adını verdiği son albümünü ise çello sanatçısı Jülide Alpergin ile çıkardı.

DÜZENLEYEN

bodrumfinder
bodrumfinder 1795 List Yayınladı