Ara
  • You have no bookmark.

Bildirimleriniz : 0 listler

Giriş Yap
COVID-19 1

COVID-19 ENDİŞESİ TAŞIMADAN BODRUM TATİLİ

Herkesin aklında tatil yapabilecek miyiz endişesi varken Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Haziran’ın ilk haftasında iç turizmin başlayacağı açıklaması geldi. Geldi ama içimizdeki endişe COVID-19 nedeniyle devam ediyor ister istemez. Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu dönemde gönül rahatlığıyla tatil yapmamız için otellere bir takım önlemler almayı mecbur kıldı. 

Şunu da belirtmek gerekir ki Kültür ve Turizm Bakanlığı, otelleri sezon boyunca denetleyeceğini ve bir sertifikasyon sistemini hayata geçireceğini duyurdu. Bunun yanında Bodrum Belediyesi de ruhsat verdikleri tüm işletmeler için bir denetim sistemi ağı oluşturduklarını belirtti. 

Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras, “Bu sistemle, açılacak her işletmenin temizlik ve hijyen protokollerine uyduğundan emin olacağız, gelen misafirlerimizin kendilerini evlerindeki kadar güvende hissetmesi için çaba sarf edeceğiz. Bir taraftan halk sağlığını korurken, diğer taraftan esnafımızın faaliyetini sürdürmesine yardımcı olacağız. Tedbiri asla elden bırakmayacağız.” diye konuştu. Hazırlıklar ve denetimler şunu gösteriyor ki siz de kendi önlemlerinizi aldığınız takdirde güvenli bir tatil mümkün.

Şüphesiz ki tüm oteller önlemlerini itinayla alacaklardır ama bazı oteller var ki konumu, odalarının yapısıyla bir adım öne çıkıyor. Bu oteller, odalarının birbirinden bağımsız olması, villa tipi konaklama seçenekleri ve geniş dinlenme alanlarıyla tatiliniz boyunca mümkün olduğunca az kişiyle temas ederek tatil yapmanızı sağlıyor. Biz de bu otellere aldıkları COVID-19 önlemlerini sizin için sorduk.

İşte size COVID-19 önlemlerini almış, villa tipi konaklama seçenekleriyle öne çıkan, her bütçeye uygun 8 Bodrum oteli.


COVID-19 endişesi taşımadan Bodrum Tatili
Kefi Beach’in tek katlı odalarının girişleri birbirinden bağımsız.

KEFİ BEACH – ORTAKENTYAHŞİ

Ortakentyahşi sahilinde yer alan Kefi Beach, 100 metre uzunluğunda muhteşem kumsalı, 1000 metrekare güneşlenme ve organizasyon amaçlı doğal çim alanı, 150 kişilik kapalı ve açık restoranı, 5 junior suit ve 17 standart odasıyla Bodrum otelleri arasında öne çıkıyor.

Tek katlı odalarının yapısı itibariyle, kimseyle iletişiminiz olmadan odalarınıza giriş ve çıkışınız çok rahat olacaktır. Otel, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı genelgedeki tüm güvenlik önlemlerini hali hazırda almış durumda. 

Dezenfektan makineleriyle tüm odaların günlük temizliği yapılacak. Ayrıca restoran bölümündeki masa aralıkları, muhteşem kumsalındaki şezlong aralıkları, COVID-19 pandemisi sebebiyle yeniden konumlandırıldı. Otel, tüm odalarını da bir gece boş kalacak şekilde rezervasyon kabul edecek. Rezervasyon demişken uzun tatil planları yapanlar için de kampanyalı fiyatları var, aklınızda bulunsun. Rezervasyon için direkt oteli ararsanız daha uygun fiyatlarla konaklama şansınız olacaktır. Diğer uygun rezervasyon seçeneklerine de bu likten ulaşabilirsiniz.


COVID-19 endişesi taşımadan Bodrum Tatili
Arion Resort Hotel’de odanızın balkonunda böyle bir manzara eşliğinde kahvaltı ettiğinizi düşünün.

ARION RESORT – GÜMÜŞLÜK

Bodrum’un incisi Gümüşlük’te, 10 dönümlük bakımlı bahçe içinde inşa edilmiş Arion Resort Hotel, 7 villa ve toplam 19 süitten oluşuyor. Manzarasıyla ödüllü otelde odanızdan çıkmadan dahi Bodrum’un tadını çıkarmanız mümkün.

Her biri bağımsız, tek girişli odalarına geniş açık bahçe mekanlardan giriş sağlanabiliniyor. Otel tüm COVID-19 önlemlerini çok önceden planlamış ve gerekli tedbirleri almış. Güvenli sosyal mesafe kuralları, konaklama üniteleri ve tüm ortak alanlar 12 saat aralıklarla dezenfekte edilecek. Ve alınan tüm önlemler otel yönetimi tarafından an be an kontrol edilmesi için planlamalar yapılmış. 

Odalarda kullanılacak olan tüm tekstil ürünleri otel bünyesindeki çamaşırhanelerde yıkanıp steril bir şekilde paketlenip muhafaza edilecek. Arzu eden konuklara tek kullanımlık tekstil ürünleri ücret karşılığında temin edilecek. Üstü açık restoranlarında ve mutfak malzemelerinde de her türlü önlemin alındığı Arion Resort Hotel, çok beğeneceğinizi düşündüğümüz geniş plaj alanını da sosyal mesafe düşünerek tekrar dizayn etmiş. Şunu da belirtmek lazım, işletmenin tüm çalışanları otele ait lojmanlarda konaklıyor, yani çalışanların dışarıyla teması tatil sezonunda minimuma indiriliyor ki bizce bu çok önemli bir ayrıntı. Arion Resort Hotel için uygun rezervasyon seçeneklerine bu likten ulaşabilirsiniz.


COVID-19 endişesi taşımadan Bodrum Tatili
Mandarin Oriental Bodrum’un bu muhteşem plajında şezlonglar sosyal mesafe gözetilerek yeniden konumlandırıldı.

MANDARIN ORIENTAL BODRUM – GÖLTÜRKBÜKÜ

Göltürkbükü’nde yer alan tesis, havalimanına 28, Bodrum merkeze ise 24 kilometre uzaklıkta. Hem bahçe hem deniz manzaralı odalarında konforunuz için en ince ayrıntıya kadar her şey düşünülmüş. Plaj kısmına indiğinizde her tatilseverin istediği rahat ve temiz bir kum plaj sizi karşılayacak. Tesis olanaklarını ise hiç sıralamıyoruz çünkü oraya girersek çıkamayız! Şunu söyleyelim bir lüks otelde ne arıyorsanız fazlası var eksiği yok. 

COVID-19 önlemlerine gelecek olursak, Mandarin Oriental Bodrum misafirlerinin kendilerini güvende hissetmelerini ve gönül rahatlığıyla tatil yapmalarını hedefleyerek “FOR YOU” isimli bir kampanya hazırlamışlar. Karşılamadan konaklamaya, yeme-içmeden Spa’ya, sizler için en ideal atmosferi yaratmak adına bazı yenilikleri hayata geçiriyorlar.

Kısaca bahsetmek gerekirse; tüm transfer araçlarında sürücü ve misafir bölümleri arasına separator eklenmiş, otel girişinde termal kamera ile tarama uygulamasından tüm misafirlere maske temin edilmesine kadar bütün detayları düşünülmüş. Tüm konaklama ünitelerinin girişlerinde bulunan ‘Valet Box’ sayesinde de isteklerinizin kendilerine sıfır temas ile ulaşmasını sağlayacaklar.

Özel mutfak ve geniş yeme-içme alanlarına sahip apartman dairelerde, villa tipi konaklama seçeneklerinde ve farklı kategorilerdeki süitlerde, misafirlerini evlerindeymiş gibi hissettirirken, bunun yanı sıra restoranlarının menülerini ‘Oda Servisi’ kapsamında servis ederek odalarının konforunda yeme içme deneyimi sunacak. Bu da izole tatil için çok güzel bir uygulama olmuş bizce. Şunu da söyleyelim restoran ve diğer ortak alanlardaki oturma düzeni hali hazırda sosyal mesafe gözeterek konfordan da ödün vermeden yeniden düzenlenmiş.

Sosyal mesafe kurallarına göre yeniden yapılandırılan özel fitness salonunda kişiye özel spor dersleri sunuyorlar. En fazla vakit geçireceğiniz yer olan plajlarda da yine sosyal mesafeyi dikkate alarak şezlong ve şemsiyelerin yeniden konumlandırılmasını sağlanmış. Bodrum’un en iyi otellerinden biri olan Mandarin Oriental Bodrum’da tatil planlıyorsanız en uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.


COVID-19 endişesi taşımadan Bodrum Tatili
Flamm Bodrum Hotel’in bu şık odalarında konaklamak istiyorsanız acele edin, çünkü COVID-19 sebebiyle bu sezon sadece 16 odayla hizmet verecekler.

Flamm Bodrum Hotel – Göltürkbükü

Bodrum Göltürkbükü’ndeki Flamm Bodrum Hotel, 150 yıllık 14 adet taş evinde COVID-19 endişesinden uzak bir tatil için her türlü hazırlıklarını tamamlamış. Odalarının şıklığı, özel plajı, keyifle vakit geçireceğiniz bahçesi de sosyal mesafe şartlarına uygun olarak yeniden düzenlenmiş.

Flamm Bodrum’un tüm otel odalarının ayrı girişi var ve 5000 metrekarelik bir alanda yalnızca 16 odayla hizmet veriyor. Bu sebepten sosyal mesafe kurallarının güvenli ve rahat bir şekilde uygulanacağını düşünüyoruz.

Tüm ortak alanlarında da belirli aralıklarda dezenfeksiyon işlemi yapılacak. Otelde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da belirlediği sertifikasyon programı çerçevesinde tüm hijyen kuralları harfiyen uygulamak için tüm hazırlıklar yapılmış. Tüm personele hijyen eğitimi veren Flamm Bodrum, odalarının periyodik olarak dezenfekte edilmesi için de planlama yapmış. Ayrıca her check-in öncesi odalar 12 saat havalandırılacak ve odalarda isteğe göre tek kullanımlık ürünler bulundurulacak.

Otelde tekstil ürünleri yıkandıktan sonra 72 saat bekletilerek kullanılacak. Dileyen misafirlerine otel girişinde ve belirli alanlarda kullanılması için maske de temin edilecek. Tüm personellerine günlük ateş ölçümü yapılacak ve otele giriş yapan misafirlerin termal kamerayla ateş ölçümü ve son 14 günlük seyahat durumunun KVKK kapsamında izni alınarak kaydedilecek. 

Tüm mutfak ekibinin koruyucu ekipman ile çalışması, servis ekibinin maske, siperlik ve eldivenle hizmet vermesi için hazırlıklarını tamamlamışlar. Tüm personellerini de otel yanında bulunan personel lojmanında konaklatarak dışarıyla temaslarını en aza indirmişler.

Alınan bu önlemlerle otel misafirlerinin kendilerini fazlasıyla güvende hissedeceklerini düşünüyoruz. Flamm Bodrum, ayrıca misafirlerini havaalanından otele her türlü dezenfeksiyon işlemleri yapılmış anlaşmalı transfer firmasıyla yapmayı planlamış. Flamm Bodrum için uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.


COVID-19 endişesi taşımadan Bodrum Tatili
Amanruya Bodrum 36 adet taş villasıyla izole bir tatil için biçilmiş kaftan.

AMANRUYA BODRUM – GÖLTÜRKBÜKÜ

Göltürbükü’nde konumlanan Amanruya, huzur ve konforu ve bir araya getiren yeşillikler içinde bir otel. 36 adet taş villadan oluşan tesisin her odasının zeytin ağaçlarının altında ayrı bir havuzu var. Bu lüks otel de birbirinden izole villalarıyla COVID-19 endişesi taşımadan tatil için biçilmiş kaftan.

Tek katlı müstakil villaların yanı sıra tüm villaların kendine ait havuzu, 200 metre bahçesi ve ayrı girişleri var. Kahvaltınızı kendi havuzunuzun başında zeytin ağaçlarının altında yapabilirsiniz. Tüm villalar birbirinden izole olması, hiçbir villanın birbirini görmüyor olması kendinize ait villanızda tatil yapıyor hissi verecektir size.

Restoranlarında, ortak havuzunda ve beach alanında sosyal mesafeye COVID-19’dan önce de çok önem veriyorlardı, şimdi ise daha titiz bir şekilde çalışma yapılmış. Odalarda ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye istinaden, tekstil ürünleri misafir odasına girmeden önce dezenfekte edilecek, isteyen misafirlere tek kullanımlık tekstil ürünleri de servis edilecek. Aynı koşullar restoran bölümü için de geçerli, sosyal mesafeyi korumak için uygun hazırlıkların yapıldığı gibi dileyen misafirlere tek kullanımlık ürünler burada da servis edilecek.

Ayrıca personellerinin büyük bir çoğunluğu tesisin lojmanlarında kalıyor ve her gün giriş ve çıkışlarda ateş ölçümü yapılacak. Zaten öncesinde tüm sağlık kontrollerinin yapıldığını da belirttiler. Tüm misafirlerini havalimanından anlaşmalı özel firmaları vasıtasıyla otele ulaştıracaklar ki, bizce bu çok önemli bir detay.

Amanruya’daki aktivitelerinden de kısaca bahsedecek olursak; private yoga studio, tenis kortu, bisiklet gibi aktiviteler sağlık ve huzur dolu bir tatil için düşünülmüş. Son olarak COVID-19 pandemisi dolayısıyla yerli misafirlerine bir indirim yapmayı planladıklarını belirtelim. Amanruya Bodrum için uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten uluşabilirsiniz.


COVID-19 2
Le Meridien Bodrum Beach Resort, sağlıklı bir tatil için ilk tercihlerinizden olabilir.

LE MERIDIEN BODRUM BEACH RESORT – BOĞAZİÇİ

Milas Havalimanı’na 15 dakika uzaklıktaki Le Meridien Bodrum Beach Resort, Bodrum’un en güzel koylarından birinde yer alıyor. Otel bünyesindeki Türkiye’nin bütünsel ve sağlık hizmetlerindeki lideri Vitalica Wellness ile kendinizi yeniden canlanmış hissetmenizi garanti altına almak için bütünsel bir dizi güzellik bakımı ve unutulmaz deneyimler sunuyorlar. 

13 farklı kategoride 154 konaklama seçeneği bulunan tesiste odalarda konfor en üst düzeyde. 3 farklı villa kategorisi içinde 27 villa seçeneği, izole bir tatil isteyenler için ilk tercih olabilir. Büyüleyici manzarası, iç mimarisindeki lüks, şıklık ve en güncel teknolojiyle donatılan odalar size unutulmaz bir tatil yaşatacaktır.

COVID-19 önlemlerine değinecek olursak, zaten sağlıklı bir yaşam biçimi için hizmet veren otelde önlemler de ciddiyetle alınmış. Tesis her şeyden önce menülerini bağışıklık sistemini destekleyecek gıdalarla güçlendirmiş. Ortak alanlar sosyal mesafe anlayışıyla tekrar konumlandırıldığı gibi tüm tekstil ürünleri de 90 derecede dezenfekte edilerek odalara servis edilecek.

Le Meridien Bodrum Beach Resort aynı zamanda tüm çalışanlarına COVID-19 önlemleri eğitimi vererek sezona başlayacak. Misafirlerini odalarına giriş öncesi odaların sterilizasyonu, hava temizleme cihazlarıyla kapalı alanlardaki havanın temizlenmesi ve havalandırma sistemlerinin periyodik bakımları alınan diğer önlemler arasında. 

Dikkat çeken bir diğer önlem ise sağlık ekiplerinin otel giriş – çıkışı öncesi triyaj muayenesi yapması. Tüm bu önlemler dışında 83 bin metrekare üzerine konumlanmış tesisi, odalarının konforu, 650 metrelik beyaz kum plajı ve plajda izole olmak isteyenlere özel kabanalarıyla benzersiz bir tatil sunuyor Le Meridien Bodrum Beach Resort. 

Ayrıca pilates ve yoga ile pandemi sürecinin stresini atabilir, karantina süresince aldığınız kiloları da sosyal mesafe göz önünde bulundurarak kişisel antrenörler eşliğinde spor yaparak verebilirsiniz. Le Meridien Bodrum Beach Resort için uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.


COVID-19 3
Hilton Bodrum Türkbükü, COVID-19 önlemlerini çok sıkı bir şekilde almış.

HILTON BODRUM TÜKBÜKÜ – GÖLTÜRKBÜKÜ

Göltürkbükü’nde 110.000 metrekare alan üzerine kurulu muhteşem bir koyda yer alan Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa toplam 486 odasıyla misafirlerine hizmet veriyor. Tesis Milas Havalimanı’na 45 km., Bodrum merkeze ise 22 km. uzaklıkta.

Hilton ismi zaten size belli bir kalitenin üstünde tatil yapacağınızın garantisi veriyordur. Bu yüzden oteli anlatmak yerine, aldığı COVID-19 önlemlerine geçelim hemen. Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa, HiltonCleanStay programını, Haziran 2020’ den itibaren uygulamaya başladı. HiltonCleanStay, yüksek hijyen standartlarını gözeten ve ticari dezenfeksiyon uygulamaları çerçevesinde hareket eden aynı zamanda değişen hijyen ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda bir derinleşme programı.

Otel, COVID-19 önlemlerini fazlasıyla almış diyebiliriz. Tüm personelleri bir hijyen eğitiminden geçmiş ve çalışanların sağlık kontrolleri titiz bir şekilde yapılarak 14 gün önceden gözlem altına alınmış. Sosyal mesafe kuralları personelin hem çalışma, hem de yaşam alanlarında da uygulanacak. Ayrıca tüm personel maske ve eldiven ile hizmet verecek.

Otelin ortak alanları gün içinde periyodik olarak dezenfekte edilecek, dezenfekte eden personel de bu süreç içerisinde tek kullanımlık maske ve eldiven takacak. Zaten çok geniş bir alana sahip Hilton Türkbükü, tüm ortak alanlarını sosyal mesafe gözeterek yeniden konumlandırmış. Misafirler de girişlerde ateş ölçümü ve el dezenfeksiyonu sonrası otele alınacak.

Dikkatimizi çeken bir diğer uygulamaysa ‘Hilton Cleanstay Oda Mührü’ uygulaması;  Oda kapılarına asılacak mühürler ile ziyaretçilere yapılan son detaylı temizlik sonrasında odaya kimsenin girmediği belirtilecek. Havuzlarda belirlenmiş aralıklarla en üst seviyede klorlanma işlemi yapılacağı gibi tüm şezlong ve oturma grupları da periyodik aralıklarla dezenfekte edilecek. Ve çoğumuzun uymadığı bir kuralı Hilton Türkbükü, sıkı bir denetimden geçirecek; Havuzlara duş alınmadan girilemeyecek.

Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa’nın aldığı önlemlerin ancak bir kısmını buruya yazabildik, bunların yanında daha birçok detaylı önlemi alan otel, güvenle tatil yapabileceğiniz bir seçenek. Görülüyor ki gönül rahatlığıyla tatilinizi yapabilmeniz için sıkı çalışmışlar. Hilton Bodrum Türkbükü için uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.


COVID-19 4
Eski Myndos Bed & Breakfast her şeyiyle yenilendi.

MYNDOS BED & BREAKFAST – GÜMÜŞLÜK

Gümüşlük’teki bu samimi pansiyonun 2019’da el değiştirdiğini öncelikle belirtelim. Eski Myndos Bed & Breakfast her şeyiyle yenilendi. Daha modern, daha keyifli bir pansiyon oldular. Odaları, daha doğrusu tek katlı birbirinden bağımsız 20 adet tek odalı evleri geniş bir bahçe içerisinde konumlanıyor. Müstakil odalarının kapıları rengarenk bir bahçeye açılıyor. Yeşillikler içinde bir ormandan 150-200 metre sonra masmavi Gümüşlük deniziyle buluşuyorsunuz.

İsterseniz pansiyondan çıkmadan geniş çim alanda da güneşlenebilirsiniz. Pansiyon sabahları serpme kahvaltısı, öğlenleri de Karadeniz pidesi, çok iddialı olduklarını belirttikleri pizza ve dilerseniz balık servis ediyor. Myndos Bed & Breakfast’da haftada iki barbekü günü var, ayrıca dışarıdan siparişlerinizi işletmeye getirtiyorlar.

Tüm çalışanların COVID-19 önlemlerini aldığı Myndos Bed & Breakfast yetkilileri “hijyen bizim için zaten çok önemliydi, COVID-19 önlemleriyle ile birlikte misafirlerimiz gönül rahatlığıyla tatilleri için bizi tercih edebilirler” dediler. Myndos Bed&Breakfast için uygun rezervasyon seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.


Yazımızı bitirmeden şunu da söylemeliyiz ki COVID-19 virüsü bulaşma riski hiçbir zaman yok denemez, risk az da olsa her zaman vardır. Ama nasıl ki markete gittiğimizde, parklarda yürüyüş yaptığımızda veya toplu taşıma araçlarına bindiğimizde gerekli önlemlerimizi alıyorsak tatilimiz boyunca da önlemlerimizi alarak riski en aza indirmemiz gerekli. Oteller birçok detaylı önlem alsa da siz yine de kendi önleminizi mutlaka alın. Tatilde Almamız Gereken COVID-19 Önlemleri yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Size sağlıklı ve güzel bir tatil diliyoruz…

bodrum lüks oteller 5 Önceki Yazı
BODRUM’UN LÜKS OTELLERİ

Yorum Ekle

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.
0
Close

Your cart