Açıklama

Her koşulda umut, herkes birer kahraman ve çözümler her yerde

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) 2018 seçkisiyle Nisan ve Mayıs aylarında Antalya, Bodrum, Eskişehir ve Kayseri’de izleyicilerle buluşuyor! Festival, SYFF’yi şehrinde organize etmek isteyen aktivistlerin ve sivil toplum kuruluşlarının organizasyonlarıyla 11-14 Nisan’da Antalya’da, 16-18 Nisan’da Kayseri’de, 24-27 Nisan’da Eskişehir’de ve 25-27 Mayıs tarihlerinde Bodrum’da gerçekleşecek. Festivalde filmlerin yanı sıra film içerikleriyle alakalı konularda yaptıkları çalışmalarla ilham veren konuşmacılar, müzisyenler ve performanslar yer alacak.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) karmaşık küresel sorunlar karşısında sıradan insanların ürettiği ve hayata geçirdiği yaratıcı çözümler içeren belgesellerle bir kez daha izleyicİleriyle buluşuyor. Dünyanın her köşesinden ilham verici hikayeler içeren belgeseller ihtiyacımız olan kahramanların kim olduğunu gözler önüne seriyor: Değişim yaratmak isteyen herkes!

Artan kuraklık, sel, orman yangını, çatışma, eşitsizlik, gıda fiyatı vb haberlerin yanında yer bulamayan tüm bu hikayeler kulağımıza fısıldıyor: İhtiyacımız olan tüm çözümler halihazırda mevcut, ölçeklenebilir ve herkes tarafından uygulanabilir…

SYFF seçkisindeki filmler Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Ocak 2016 yılında açıklanan 17 Küresel Hedefin daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla ilgili hedeflerle etiketlenmiştir. Küresel hedeflerle ilgili ayrıntılı bilgiler http://www.kureselhedefler.org/ adresinde yer almaktadır.

Tüm gösterimler ücretsizdir!

KÜNYE
Organizasyon: Gamze Selçuk, Pınar Öncel, Tuna Özçuhadar

Çeviri ve Redaksiyon: Aykut İstanbullu, Ayşegül Bayar, Baran Ungan, Berk Çoker, Berna Ulu, Didem Dinçsoy, Didem Karpuzcu Tutar, Doğancan Erdoğan, Ekin Gündüz Özdemirci, Ekin Sanaç, Elvan Özyıldırım, Gizem Bayar, Gül Ulu, Mehmet Emin Boyacıoğlu, Meriç Gürsoy, Münevver Bayhan, Nihan İşler, Serpil Işıldar, Şahika Eraslan, Şebnem Şahin, Tolga Tutar, Yaren Köse

Redaksiyon: İlknur Urkun Kelso

Sosyal Medya: Yağmur Çoban

Sosyal Etki Anketi: Gökçe Orhan

SYFF2018’in gerçekleşmesi için başka birçok konuda destek verenler: Arda Ülgay, Beyhan Uzunçarşılı, Deborah Semel Demirtaş, Esra Akdere, Seray Okan Zağlı.

Festivalde yer alan belgeselleri çeken ve bizimle paylaşan tüm yönetmen ve yapımcılara, film aralarında filmlerde yer alan konularla ilgili sohbet eden davetli konuşmacılara, festivale renk katan müzisyen ve performans sanatçılarına, tüm gönüllülere, ayni ve maddi katkılarını esirgemeyen tüm destekçilerimize sonsuz teşekkürlerimizle!

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali kolektif bir çabanın ürünüdür. Sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğunu düşünen bireylerin ve kuruluşların gönülden desteği ile gerçekleşmektedir.