bodrum kahvaltı mekanları 1

Bodrum Kahvaltı Mekanları

Biz Türkler için kahvaltı önemli bir öğündür. Tatilde bu önem daha da artar, hem gözümüzü hem gönlümüzü doyururuz. Sadece yaz tatilinde de değil, hafta sonunda bile aynı öneme sahiptir kahvaltı bizim için. Çünkü güzel bir kahvaltı güne mutlu başlamaya yardımcı olur…

— Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı — Ünlü şairimiz Cemal Süreya’nın dediği gibi… Sevdiklerimizle yaptığımız mükellef bir kahvaltı sofrası güne mutlu başlatır bizi. Avrupalılar için kahvaltı sıradan bir öğün, çünkü kahvaltı masalarında bizimki kadar çeşit yok sanırız. Umarız bu yazımızı okuduktan sonra, altta tavsiye ettiğimiz Bodrum kahvaltı mekanlarında bir Türk kahvaltısı yapar ve ne demek istediğimizi anlarlar.

Bodrum kahvaltı mekanı cenneti adeta. Bodrum kahvaltı mekanları, masalarını bir lezzet şölenine dönüştürmek için yarışır. Çoğu kahvaltı mekanı nedense Yalıkavak Mahallesi ve Bitez Mahallesi etrafında yer alır. Ama endişeye gerek yok, biz size her mahalleden mutlaka bir kahvaltı mekanı önermeye çalışacağız.

Bodrum Kahvaltısında Ne Yenir?

Bodrum kahvaltı mekanlarının çoğu ‘serpme kahvaltı’ konseptiyle çalışır. Siz mekana gidip masaya oturur oturmaz kahvaltı masanız donatılmaya başlanır. Bazı Bodrum kahvaltı mekanları sipariş bile almaz, direkt serpme kahvaltı masanıza gelir.

Çoğu Bodrum kahvaltı mekanlarının serpme kahvaltısındaki yiyecekler altta sıraladığımız ürünlerden oluşur. Elbette küçük farklılıklar olur. Kimi kahvaltı mekanlarında bir iki çeşit fazla olabilir ama genel olarak konsept bu şekildedir.

Ev Yapımı Bodrum Reçelleri

Bodrum kahvaltı mekanlarının olmazsa olmazı Reçel ya da Marmelattır. Her kahvaltı mekanında masanıza üç ya da dört çeşit Reçel gelecektir. Bu reçeller genellikle mekanın kendi yaptığı doğal reçellerdir, abartmıyoruz çoğu mekan çok lezzetli yapar. Mekandan mekana çeşitlilik değişiyor; Bodrum Mandalini Reçeli, Acı Biber Reçeli, Turunç Reçeli, Rendelenmiş Havuç Reçeli, Karpuz Reçeli diye uzuyor çeşitlilik. Mekanları tanıtırken beğendiğimiz reçeller hakkında küçük ip uçları vereceğiz…

Yöresel Peynir Tabağı

Bunu takiben yöresel peynirlerden oluşan bir Peynir Tabağı masanın orta yerine kurulur. Bazen Türkiye’nin farklı şehirlerinden peynir getirten mekanlar da oluyor, bunları altta belirteceğiz. Lakin genellikle Bodrum kahvaltı mekanları yerel peynirlercilerden temin ederler peynirlerini…

Ege Zeytinleri

Bodrum’da Kalamata ve Kırık Zeytin de kahvaltıların vazgeçilmezlerinden. Bodrum kahvaltı mekanlarının hepsinde Ege’nin efsanevi zeytinlerinden bulabilirsiniz. Masa lezzet panayırına dönüşünce zeytinler arka plana atılır ama hata yapıyorlar, o küçük siyah ve yeşil şeyler masanızın en lezzetlileridir!

Bodrum’un Otlu Börekleri

Bodrum kahvaltı mekanlarının bir başka olmazsa olmazı da Otlu Börek’tir. Börek mevzusu Bodrum kahvaltı mekanlarının kırmızı çizgisidir. Her mekan adeta birbiriyle yarışır lezzet konusunda. İki çeşit börek, kahvaltı masanızda elinizin kolay ulaşabileceği yere konur. Çünkü bilirler ki masa tam anlamıyla donatılmadan börekler bitmiş olacaktır.

En Güzel Pişi’yi Kim Yapar?

“Pişimiz çok lezzetlidir” der Bodrum kahvaltı mekanları genellikle, çünkü en güzel Pişi’yi yapma konusunda bir yarış vardır. Un, tuz, su ve kabartma tozundan yapılan Pişi, basit gibi görünse de lezzetli yapmak ustalık ister. Bodrum Kahvaltı mekanlarının olmazsa olmaz bir lezzetidir Pişi. Size bir tüyo verelim, reçele bandırıp yerseniz lezzeti ikiye katlanır.

Kahvaltıda Patates Kızartması

Hemen hemen tüm Bodrum kahvaltı mekanları kahvaltıda Patates Kızartması servis eder. İçlerinden bazıları öyle güzel yapar ki sıcak, çıtır çıtır ve çok hafif olur. Maalesef bazı mekanlar yoğunluktan sıcak servis edemiyor ve biraz yumuşak oluyor. Tüm Bodrum kahvaltı mekanlarına çağrımızdır; Patates Kızartmasını sıcak ve çıtır çıtır servis etmelisiniz. Bu da bizim kırmızı çizgimizdir!

Yumurtanızı Nasıl İstersiniz?

Tüm Bodrum kahvaltı mekanları bu soruyu sorar size “yumurtanızı nasıl istersiniz?”. Ya sahanda ya da haşlama olarak servis edilir. Genellikle doğal, taze yumurta kullanan mekanlarda bizim tercihimiz sahandadır, ama elbette sağlıklı olanı haşlama!

Yaprak Sarma

Bunu tüm Bodrum kahvaltı mekanları servis etmez. Bazı Bodrum kahvaltı mekanlarının serpme kahvaltısında bulunur sadece. Eğer canınız Yaprak Sarma istediyse tavsiyelerimizi dikkatli okuyun!

Bahçeden Elle Toplanmış Domates ve Salatalık

Bodrum kahvaltı mekanlarının masalarının destek timi; domates, salatalık ve biberden oluşan tabağını kimi mekanlar öyle güzel hazırlar ki yemeye doyamazsınız. Bazı mekanlar kendi bahçesinde yetiştirir, imkanı olmayan mekanlar da taze ve doğal olmasına özen gösterir.

Ayrılmaz İkili Bal ve Kaymak

Kahvaltı masalarının vazgeçilmezleri Bal ve Kaymak, Bodrum kahvaltı mekanlarında biraz arka planda kalır. Bu kadar lezzetli yiyeceğin yanında göz ardı edilse de, çoğu mekan Bal ve Kaymak’ı özel olarak farklı illerden getirtirler. Kahvaltının sonuna doğru ekmeğe önce Kaymak ve üstüne Bal sürülerek mideye gönderilir, mideye mesaj şudur; bu lezzetli kahvaltının sonuna geldik, topla kendini, şımarma!


Quzine Kahvaltı Evi
Tek kişilik kahvaltı masası böyleyse, siz bir de çift kişilik kahvaltı masasını düşünün.

QUZİNE KAHVALTI EVİ

Bodrum’un en popüler kahvaltı mekanlarından Quzine Kahvaltı Evi Gündoğan Mahallesi’nde bulunuyor. Misafirperver ve güler yüzlü bir hizmet anlayışıyla önemserler. Yaz/kış açık olan mekan sabah 09:00’da hizmet vermeye başlıyor, 17:00’a kadar da kahvaltı servisi devam ediyor. Uyaralım sakın rezervasyonsuz gitmeyin, zira Quzine Kahvaltı Evi popüler bir yer, yaz sezonunda yer bulmak zor olabilir.

Ferah ve rahat bir bahçede hizmet veren Quzine Kahvaltı Evi’nin huzurlu bir bahçe ortamı var. Masa araları oldukça geniş, aynı zamanda modern bir köy bahçesindeymişsiniz gibi keyifli bir mekan.

Kahvaltı masamıza oturur oturmaz, masaya gelen detoks suyu da çok şık bir ikram. Bu detoks suyunun içinde; Maydanoz, olgunlaşmamış Bodrum Mandalin’i, Biberiye ve Salatalık bulunuyor.

Quzine Kahvaltı Evi’nin bulunduğu sokağa çarşamba günleri Gündoğan halk pazarı kuruluyor. Eğer çarşamba günü gidecek olursanız aracınızı pazarın girişine park edip 100-150 merte yürümek zorunda kalacaksınız, uyaralım.

Quzine Kahvaltı Evi
Çökelekli Yumurta, Quzine Kahvaltı Evi’nin özel lezzetlerinden. Masaya geldikten iki dakika sonra bittirdik.
Quzine Kahvaltı Evi
Mekanın bahçesi ferah ve serin.

Quzine Kahvaltı Evi’nin Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Quzine Kahvaltı Evi’nin serpme kahvaltısı fazlasıyla doyurucu. Güler yüzüyle servis yapan arkadaşlar bize “serpme kahvaltımızdaki herhangi bir ürün yeterli gelmezse tekrar isteyebilirsiniz” diye ekleyerek bizi kahvaltıyla baş başa bıraktı. Mekanın serpme kahvaltılarındaki tüm ürünler sınırsız, bitince rica ediyorsunuz tekrar getiriyorlar.

Hem gözü, hem karnınızı doyuran serpme kahvaltıda neler var: Quzine Kahvaltı Evi’nin sahibi Mustafa Bey’in annesinin kendi elleriyle yaptığı doğal dört çeşit reçel. Çıtır Kabak Reçeli, Turunç Kabuğu Reçeli, Mürdüm Eriği Reçeli ve Portakal Reçeli’nin yapımında hiçbir katkı maddesi kullanılmadığını özellikle belirttiler. Sanırım bu yüzden reçellerin kıvamı biraz akışkan.

Masanızın baş ucunda bir demlik çay. Çay kahvaltınız boyunca sıcak, çünkü demliğin altında basit ve küçük bir ocak sistemi bulunuyor.

Lezzetli bir Peynir Tabağı, Domates ve Salatalıktan oluşan bir tabak, Hellim Peyniri Kızartması, iki çeşit Zeytin Tabağı. Zeytinler kendi bahçeleriden…

Dolma Tabağı, bu tabakta iki çeşit dolma bulunuyor; iki adet Sarma ve bir adet Kabak Çiçeği Dolması. Kışın kabak Çiçeği Dolması yerine Lahana Dolması servis ediliyor, mevsiminde ürünler kullanmak için.

Çörek Otlu Kuru Çökelek Tabağı, Tereyağı, Baharatlı Patates Kızartması, iki çeşit Börek, Pişi, Acılı Ezme, tadına bayıldığımız Maraş Çemeni ve mutlaka yemenizi tavsiye ettiğimiz Çökelekli Yumurta.

Çökelekli Yumurta Quzine Kahvaltı Evi’nin özel lezzetlerinden. Maraş Çemeni’ni de özel olarak getirtiyorlarmış, kahvaltı masalarında böyle özel lezzetler olmasını seviyoruz. Peynir Tabağı gayet doyurucu ve lezzetliydi, normalde pek yüz vermediğimiz Peynir Tabağı’nı silip süpürdük.

Kahvaltılarında yöresel ürünler kullanmaya özen gösteren Quzine Kahvaltı Evi’nde ekstra olarak Kavurmalı Yumurta, Menemen, Sucuklu Yumurta, Pastırmalı Yumurta, Patatesli Yumurta, Omlet ve Mandalina Suyu bulunuyor. Eğer midenizde serpme kahvaltıdan yer kalırsa Menemen ve Kavurmalı Yumurtayı da özellikle tavsiye ediyoruz.

Mandalin Suyu Quzine Kahvaltı Evi’nin özel lezzetlerinden. Özel olarak sıkılan Mandalin Suyu, katkısız bir şekilde şişeleniyor, ve sadece yaz aylarında içebilirsiniz. Ağustos sonuna doğru biten bu özel lezzeti doğrusu bizde tadamadık, gittiğimizde bitmişti.

Quzine Kahvaltı Evi Serpme Kahvaltı Fiyatı : Tek kişilik serpme kahvaltı 295 TL, Çift kişilik serpme kahvaltı ise 590 TL.
Quzine Kahvaltı Evi İletişim : 0545 387 83 85
Quzine Kahvaltı Evi Nerede : googlemaps


Bozukbağ Kahvaltıcısı
Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın dekorasyonu sizi özel bir yerde olduğunuz hissetiricek.

BOZUKBAĞ KAHVALTICISI

Bozukbağ Kahvaltıcısı Göltürbükü Mahallesi sınırları içerisinde yer alsa da aslında Göltürbükü’nün merkezinde değil. Torba – Yalıkavak yolu üzerinde, Bülent Ecevit Caddesi üzerinde yer alıyor. Bodrum kahvaltı mekanları arasında en pahalı ve kahvaltısı en zengin olan bir mekandır.

Mekanın ambiyansı modern bir çiftlik evi gibi. Kahvaltı masalarının olduğu bölümden yukarı doğru yürüdüğünüzde; tavuk, ördek, keçi, hindi gibi çiftlik hayvanlarının bulunduğu kümesler göreceksiniz.

Mekan çok büyük bir alana kurulu. Kahvaltı masalarının olduğu bölümün dışında kahvelerinizi için sohbet edebileceğiniz birbiriden bağımsız şık ve rahat oturma alanları var. Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın kahvaltı anlayışı ve hizmet anlayışı biraz farklı. Bu farklılık biraz lüks, diğer mekanlara göre de biraz da pahalı, ama kahvaltı çeşitliliği bu fiyat farklılığını örtüyor diyebiliriz.

Bozukbağ Kahvaltıcısı
Mekanın birçok yerinde kahve ve sohbet köşeleri bulunuyor.
Bozukbağ Kahvaltıcısı
Serpme kahvaltı, çeşitliliği ve lezzeti açısından sizi mutlu edecektir.

Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın Serpe Kahvaltısında Neler Var?

Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın serpme kahvaltısı çok zengin. Fiyat politikasını biz de eleştiriyorduk ama karşılığını veriyorlar. 

Serpme kahvaltıda; dört çeşit Peynir, bu peynirlerin biri kiremitte kızartılıyor. Közde pişmiş Menemen, yine közde pişmiş Sahanda Yumurta, dört çeşit Reçel, bu reçelleri biri çökelekli, iki farklı Zeytin Tabağı, Bal, Kaymak ve Tereyağ. 

Bonkör bir Tahin+Pekmez Tabağı, domates, salatalık ve biberden oluşan bir Yeşillik Tabağı ve çıtır çıtır, sıcak bir ince dilim Patates Kızartması. Bunlara ek olarak fırından yeni çıkmış pide ekmekleri ve bir demlik çay masanızın kenarında yerini alıyor. 

Çıtır çıtır ve sıcak, cips tadındaki Patates Kızartması bizi mutlu etti, çok beğendik. Tahin+Pekmez de ekstra bir detay olmuş. Her ne kadar pekmezini az bulduysak da taze ekmeklerle yemesi güzel oldu.

Domates, salatalık gerçekten lezzetli ve yumurtalarının da organik olduğunu belirtiyorlar. Közde pişen Menemen’i de çok beğendik. Menemen’in serpme kahvaltıya dahil olması güzel bir ayrıntı. Menemen tek başına bile karnınızı doyurabilir.

Lakin hemen uyaralım Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın menülerinde börek ve dolma bulunmuyor. Serpme kahvaltılarında bizi tek mutsuz eden ise reçellerdi. Bodrum’un yerel üreticilerden yapılmış reçelleri koysalardı menülerine daha lezzetli olurdu diye düşünüyoruz. Reçeller şehir dışından özel bir üreticiden geliyormuş.

Bir can sıkan ayrıntı ise otopark mevzusu; otoparkları da ücretli. Bu can sıkan otopark ücreti konusunu kendilerine ilettik. Maalesef otoparkın işletmesinin kendilerine ait olmadıklarını belirttiler, ama bu sorunu önümüzdeki dönemlerde kökünden çözmek için bir çıkış yolu arıyorlar.

Bozukbağ Kahvaltıcısı Serpme Kahvaltı Fiyatı : 348 TL. + %10 Servis ücreti
Bozukbağ Kahvaltıcısı İletişim : 0530 260 93 93
Bozukbağ Kahvaltıcısı Nerede :
googlemaps


Kuştu Bahçe Bodrum
Bitez’de bir taş evin bahçesinde hizmet veren Kuytu Bahçe çoktan fenomen bir mekan oldu.

KUYTU BAHÇE

Bitez’de 3,5 dönümlük mandalina bahçesinde hizmet veriyor Kuytu Bahçe. Mandalina ağaçlarının altında, ferah, salaş ama rahat bir mekan. Kahvaltı masanızda otururken elinizi kaldırdığınızda ağaçlardaki mandalinalara eliniz değecek adeta.

Kuytu Bahçe’de kahvaltı sabah 09:00’da başlıyor, saat 16:00’a kadar da devam ediyor. Kış sezonunda ise kahvaltı 14:00’da bitiyor. Mekan pazartesi günleri kapalı, bunu hatırlatalım!

Serpme kahvaltıyı en az iki kişilik olarak servis edebiliyorsunuz. Tek başınıza geldiyseniz, sevgiliniz yoksa, bekarsanız, arkadaşlarınız sizi ekmişse serpme kahvaltı siparişi veremiyorsunuz. Bunun yerine serpme kahvaltının içinde olan hemen hemen her ürünün dahil olduğu kahvaltı tabağını sipariş verebilirsiniz.

Kuytu Bahçe’nin kahvaltı masalarının hemen arkasında çocuklar için küçük bir oyun alanı da bulunuyor. Ahşaptan yapılmış salıncak ve tahterevalli gibi…

Mekana rezervasyonsuz sakın gitmeyin, eylül ayında ziyaret ettiğimiz Kuytu Bahçe tıklım tıklımdı!

Kuştu Bahçe Bodrum
Hemen hemen her masanın bir mandalina ağacı bulunuyor.
Pişi ve Peynirli Kabak Çiçeği Kızartması
Kuytu Bahçe’nin paylaşılamayan iki lezzeti; Pişi ve Peynirli Kabak Çiçeği Kızartması.

Kuytu Bahçe’nin Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Bodrum kahvaltı mekanları arasında fenomen olan Kuytu Bahçe’nin serpme kahvaltısı gayet doyurucuydu.

Kuytu Bahçe’nin serpme kahvaltısında; üç çeşit peynirden oluşan Peynir Tabağı, üç çeşit Zeytin Tabağı, Domates ve Salatalık’tan oluşan bir tabak, Tereyağ, Bal. 

Dört çeşit reçel; Portakal Kabuğu Reçeli, Havuç Rendesi Reçeli, Şeftali Reçeli, Mürdüm Eriği Reçeli. Portakal Kabuğu Reçeli’ni çok beğendik, ağızda lokum gibi dağılıyor ve aşırı tatlı değil. Ayrıca reçellerin tadına doyamaz da bitirirseniz tekrar isteme şansına sahipsiniz.

Peynirli Kabak Çiçeği Kızartması, Pişi, Peynirli Börek, bir dilim Peynirli Kek, Acuka, Sahanda Yumurta, bir Arnavut mezesi olan Long ve bir dilim Karpuz bulunuyor. Elbet de bir termos çay, masanızın başına kuruluyor kahvaltı başlamadan önce. 

Kuytu Bahçe’nin serpme kahvaltısına kısaca özetleyecek olursak; doyurucu ve lezzetliydi. Börek ve Pişi masaya sıcak geldi. Masada en beğendiğimiz lezzetlerdendi Börek ve Pişi. Portakal Kabuğu Reçeli ise kahvaltı masasının en lezzetlisiydi bizim için. Kahvaltı mekanlarında yediğimiz en iyi reçellerden biriydi dilebiliriz.

Kuytu Bahçe’de ekstra olarak Menemen çeşitleri, Sucuklu Yumurta, Kavurmalı Yumurta, Patatesli Yumurta, Pastırmalı Yumurta, Su Böreği, Patates Kızartması, Sosis Kızartması, Omlet Çeşitleri gibi birçok yiyebileceğiniz lezzetli ürün bulunuyor.

Bu güzel mekan için tek eleştirimiz oyun parkındaki tahterevalliyi yağlamaları. Tam önünde oturduğumuz oyun parkındaki küçük bir misafir bize keman dersine yeni başlayan bir öğrenci gibi mini bir konser verdi. 

Kuytu Bahçe Serpme Kahvaltı Fiyatı : Kişi başı 225 TL.
Kuytu Bahçe İletişim : 0542 586 15 68
Kuytu Bahçe Nerede : googlemaps


Bahçe Gümüşlük
Bahçe Gümüşlük’ün manzarası rezervasyon yaptırmanız için ilk sebep, ikincisi kahvaltıları…

BAHÇE GÜMÜŞLÜK

Manzarasıyla sizi kendine aşık edecek Bahçe Gümüşlük, bonkör kahvaltısıyla da sizi müdavimi yapacak bir mekan. Manzarası için sadece çay içmeye bile gelinir Bahçe Gümüşlük’e.

Tarihi bir alan üzerine kurulu mekan, bulunduğu tarihi alana zarar vermemek adına dekorasyonuna büyük özen göstermiş. Bahçe Gümüşlük’ün kahvaltı servisi sabah 09:00’da başlıyor, saat 14:00’da ise bitiyor. Mekan akşamları da kişiye özel bir meyhane konseptiyle hizmet veriyor, ilerleyen satırlarda kısaca değineceğiz.

Bahçe Gümüşlük’ün iki çeşit serpme kahvaltı menüsü bulunuyor. Serpme Kahvaltı ve Bahçe Kahvaltı ismini verdikleri bu iki farklı kahvaltısında Bahçe Kahvaltısı’nın ürün çeşitliliği daha fazla. Bahçe Kahvaltı’nın içinde Serpme Kahvaltı’daki ürünlere ilaveten; Mıhlama, Kavurmalı Yumurta, Sucuk Tava ve Pastırma bulunuyor. Önümüzdeki yıl Bahçe Kahvaltısında taze sıkılmış portakal suyu dahil edilecek. Bahçe Kahvaltı menüsü o kadar geniş ki dilerseniz altı kişi gelip, dört kişilik Bahçe Kahvaltısı da sipariş verebilirsiniz.

Bahçe Gümüşlük’ün ana giriş kapısı bazı aksaklıklardan dolayı kapalı. Mekana Gümüşlük’ün otoparkının sonundan, sol köşesindeki ikinci kapısından giriyorsunuz. Ayrıca rezervasyonsuz gitmemenizi tavsiye ediyoruz.

Bahçe Gümüşlük
Patates Kızartması’nın sıcak servis edilmesi bizi mutlu etti.
Bahçe Gümüşlük
Mekan bohem bir tarzda dekore edilmiş, önümüzdeki dönem bu bohem havayı bozmadan eklemeler yapılacak.

Bahçe Gümüşlük’ün Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Bahçe Gümüşlük’ün bu doyurucu serpme kahvaltısında; Peynir Tabağı, üç farlık Zeytin Tabağı, Bal ve Kaymak, dört çeşit reçel bulunuyor. Bu reçeller Karpuz Reçeli, Dut Reçeli, Portakal Reçeli ve Kayısı Marmelat’ından oluşuyor.

Yerken taze domatesin kokusunu alacağınız Domates ve Salatalık Tabağı, Pişi, Sigara Böreği ve çıtır çıtır, sıcak bir Patates Kızartması geliyor masanıza.

‘Yumurta yok mu?’ diye soracaksınız, elbette var. Yumurtanızı nasıl isterseniz öyle geliyor masanıza; Sahanda, Haşlama, Menemen, Omlet. Böyle farklı seçenekler sunulması çok hoşumuza gitti, siz de beğendiniz değil mi? 

Bunlara ek olarak sınırsız çayda, termos ile masanızın baş köşesine kuruluyor. Son olarak, karpuz ve üzümden oluşan bir Meyve Tabağı da bulunuyor serpme kahvaltılarında.

Patates Kızartması, Pişi ve Sigara Böreği masamıza o kadar sıcak geldi ki biraz soğumasını beklemek zorunda kaldık. Serpme kahvaltı doyurucu ve lezzetliydi. Unutmadan Türk Kahvesi’de Bahçe Gümüşlük’ün ikramı!

Bahçe Gümüşlük’ün dekorasyonu bohem bir tarzda dekore edilmiş. Mekanın dekorasyonunda henüz oturmayan eksiklikler gözümüze çarptı. Ama önümüzdeki sezon bu bohem havayı bozmadan daha şık bir mekanın bizi beklediğini öğrendik sohbetimizde. Önümüzdeki yıl bizi dekorasyonuyla, kahvaltısıyla, manzarasıyla muhteşem bir mekan bekliyor anlaşılan…

Ayrıca Bahçe Gümüşlük akşamları meyhane hizmeti veriyor. Ama kişiye özel bir meyhane gibi düşünün. Rezervasyonlu çalışıyorlar. Siz rezervasyon yaptırırken akşam meze ve yemek olarak ne yemek istediğiniz soruyorlar. Mezeler sizin isteğinize göre, o gün yapılıyor, her şey taze olarak servis ediliyor.

Yemek olarak da yemek istediklerinizi belirtiyorsunuz ; Et, Balık, Pirzola veya Köfte, ne isterseniz. Hepsi taze olarak sizin siparişiniz üzerine hazırlanıyor. Hiçir meze, ya da yemek bir önceki günden yapılmıyor. Ayrıca dilerseniz bu güzel manzarada peynir tabağı eşliğinde şarap keyfi de yapabilirsiniz.

Bahçe Gümüşlük Serpme Kahvaltı Fiyatı : 250 TL.
Bahçe Gümüşlük Bahçe Kahvaltı Fiyatı : 350 TL.
Bahçe Gümüşlük İletişim : 0541 113 48 48
Bahçe Gümüşlük Nerede : googlemaps


Sefte Bahçe Bodrum
Yalıkavak’ta bulunan Sefte Bahçe son yılların parlayan kahvaltı mekanlarından. Gözlerden uzak, ferah bir kahvaltı mekanı arıyorsanız Sefte Bahçe tam aradığınız yer.

SEFTE BAHÇE

Yalıkavak’a tepeden bakan bu ferah, sıcakkanlı mekana yürüyerek gitmek biraz zor, uzun bir yokuş çıkmak zorunda kalırsınız. Yalıkavak merkezden beş dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşabilirsiniz, en iyi seçenek de bu olur bizce! Taksi ile gidecekseniz, şoföre Sefte Bahçe’ye gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Yalıkavak merkezdeki tüm taksiler Sefte Bahçe’yi bilir.

Küçük bir aile işletmesi olan Sefte Bahçe’nin tüm çalışanları bir aile bireyi. Aile Kosova kökenli. Bu yüzdendir ki kahvaltılarında Kosova’dan dokunuşlar bulacaksınız.

Doğayla iç içe konumu, masalarının aralığı herkese bir rahatlık sağlıyor. Dört özel locası var Sefte Bahçe’nin, ama bu localarda oturmak istiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Çünkü çoğu misafirin tercihi bu localarda oturmak yönünde.

Mekana girer girmez sizi etkileyecek olan misafirperverlik, bizim de çok hoşumuza gitti. Bir kahvaltı mekanına değil de annenizin evine kahvaltıya gitmişsiniz gibi karşılıyorlar sizi, özellikle Fehmiye Anne’nin sıcakkanlı, samimi tavrı insana enerji veriyor.

Sefte Bahçe 2023 sezonundan itibaren yaz/kış hizmet verecek. Mekan, sabah 09:00’da açılıp 16:00’a kadar hizmet veriyor. Ayrıca Sefte Bahçe’ye rezervasyonsuz gitmemenizi tavsiye ediyoruz.

Sefte Bahçe Bodrum
Bu localarda oturmak istiyorsanız rezervasyon yaptırmalısınız.
Sefte Bahçe Bodrum
Çocuklar da düşünülmüş; Krep ve Pankek de var menülerinde.

Sefte Bahçe’nin Serpme Kahvaltısında Neler Var? 

Sefte Bahçe’nin serme kahvaltısında; Trakya bölgesinden getirttikleri üç çeşit Peynir, mevsimine göre değişen üç çeşit Reçel, Kosova’dan getirttikleri küçük bir kuru et dilimi, Domates ve Salatalık tabağı, Bal ve Kaymak ikilisi, Tereyağ, bir adet Yeşil Zeytin Tabağı, tercihinize göre Sahanda veya haşlama Yumurta, Lokum ( Pişinin küçüğü. Kosova dilinde lokum denirmiş. ), iki çeşit Börek ve masanın en lezzetlisi Patates Kızartması bulunuyor. 

Elbette kahvaltı masanıza oturur oturmaz büyük bir demlik çay. Çay çok lezzetliydi ve sürekli sıcak kalması için altında küçük bir ocak sistemi vardı. Çay gibi bir çay içtik diyebiliriz.

Kahvaltı masasına oturur oturmaz önce soğuk yiyecekler geliyor. Ardından kısa bir hazırlık süresinden sonra sıcaklar geliyor. Börekler, Lokum ve Patates Kızartması gibi ürünler sıcak servis ediliyor. Sefte Bahçe’nin börekleri sıcak, çıtır çıtırdı, yediğimiz en lezzetli böreklerdi. Lokma, yani Pişi de en sevdiğimiz ürünlerdendi kahvaltı masasında.

Patates Kızartmasına ayrı bir paragraf açalım istedik; son yıllarda yediğimiz en lezzetli Patates Kızartmasıydı. Sıcak, çıtır çıtır ve yağısızdı, buraya sadece Patates Kızartması yemek için bile gelebiliriz.

Bunların dışında ekstra olarak; Menemen, Sahanda Kosova Sucuğu, Sucuklu Yumurta, Kuru Etli Sucuk, beş çeşit peynirden yapılan Eritme ( Trabzon Mıhlama’sına benzese de çok farklı bir lezzet. ), Yumurtalı Ekmek, Akıtma ( Yani Krep. Çikolata, Bal ve Fındıkla servis ediliyor. ) ve Pankek’i ekstra olarak kahvaltı masanıza sipariş verebilirsiniz. Eritme, Fehmiye Anne’nin spesiyallerinden, mutlaka tatmanızı öneririz.

Kahvaltı masasında bizi mutsuz eden tek şey sadece beyaz ekmek servis edilmesiydi. Lakin ekmeğe hiç ihtiyaç duymadık. Çünkü Lokum, yani Pişi o kadar lezzetli ve çoktu ki ekmek sepetinin örtüsü bile açmadık.

Sefte Bahçe Serpme Kahvaltı Fiyatı : 300 TL.
Sefte Bahçe İletişim : 0533 507 90 48
Sefte Bahçe Nerede : googlemaps


Asmalı Çardak Kahvaltı Evi
Asmalı Çardak’ın Mandalina Reçeli ve Kabak Çiçeği Dolması misafirlerin en beğendiği lezzetlerden.

ASMALI ÇARDAK

Asmalı Çardak Kahvaltı Evi, Yalıkavak halkının ilk yerleşim yeri olan Sandıma Köyü yolu üzerinde bulunuyor. Bodrum merkezden yaklaşık 18 km uzaklıktaki Asmalı Çardak Kahvaltı Evi, eski bir köy evi bahçesinde, mandalina ve portakal ağaçları arasında doğayla iç içe bir mekan. Bodrum kahvaltı mekanları denince akla gelen ilk isimlerdendir Asmalı Çardak.

Bodrum’un bunaltan sıcağına rağmen ortam gayet serin. Bunun sebebi de etrafınızı saran ağaçlarlar ve çardaklar. Yerel ürünlerden, taze olarak sundukları kahvaltılarını serpe kahvaltı olarak servis ediyorlar. Siz aksini belirtmedikçe serpe kahvaltıyla dakikalar içinde masanızı donatılıyor.

bodrum kahvaltı mekanları 2
Asmalı Çardak’ın servisi çok hızlı. Saniyeler içinde masamız donatıldı.
bodrum kahvaltı mekanları 3
Mekandan içeri girer girmez Bodrum’un bunaltıcı sıcağının yerini serin bir hava alıyor.

Asmalı Çardak’ın Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Serpe kahvaltıda; mevsimine göre değişen 3-4 çeşit reçel, iki farklı Zeytin Tabağı, Patates Kızartması, Peynir Tabağı, lezzetine doyamayacağınız bir adet Pişi, bir dilim Börek, Gözleme, taze domates, biber ve salatalıklardan oluşan bir tabak, Kaymak, Bal, yine mevsimine göre Kabak Çiçeği Dolması geliyor. Ve elbette sizin tercihinize göre Haşlama veya Sahanda Yumurta.

Elbette çay var! Masanıza oturduğunuzda ilk olarak bir demlik çay geliyor. Serpe kahvaltı dışında vereceğiniz her türlü siparişiniz ekstraya giriyor. Amalı Çardak Kahvaltı Evi’nde Sucuk, Kavurma, Menemen, Omlet gibi daha birçok alternatifleriniz de bulunuyor.

Bodrum kahvaltı mekanları yazımızın başında kahvaltıda tadabileceğiniz özel lezzetlerden birinin Mandalin Reçeli olduğunu söylemiştik, işte bu mekanın en sevilen kahvaltılıkları arasında Mandalin Reçeli de yer alıyor. Ayrıca Asmalı Çardak’ın Bal Kabaklı Böreği de çok seviliyor.

Asmalı Çardak Serme Kahvaltı Fiyatı : 250 TL. Haziran ortasında serpme kahvaltı fiyatı 300 TL. olacak.
Asmalı Çardak İletişim : 0533 568 63 33
Asmalı Çardak Nerede : googlemaps


Dirmil Köy Kahvaltısı
Dirmil Köy Kahvaltısı adından da anlaşılacağı gibi tam bir köy kahvaltısı sunuyorlar sizlere

DİRMİL KÖY KAHVALTISI

Yalıkavak merkeze çok yakın olan Gökçebel Mahallesi’nde yer alıyor Dirmil Köy Kahvaltısı. Kendi oturdukları köy evinin bahçesinde yıllardır hizmet veren Dirmil Köy Kahvaltısı, Bodrum kahvaltı mekanları arasında en eski olanlardan. 

Adından da anlaşılacağı gibi tam bir köy kahvaltısı sunuyorlar sizlere. Yıllardır masa sayılarını bile değiştirmiyorlar. Çünkü büyümek, daha çok misafir ağırlamak gibi bir düşünceleri yok. “Daha çok masa, daha çok iş gücünü gerektirir ve beraberinde de hizmetimizin kalitesini düşürür” diyor işletmenin sahibi Mehmet Ali Bey. 

Köy evlerinin bahçesinde hizmet veren mekandan gösterişli bir ortam beklemeyin. Lakin temiz, samimi, ağaçların altında lezzetli ürünlerden oluşan zengin bir kahvaltı bekleyebilirsiniz. 

Sadece yaz sezonunda açık olan mekan, sabah 10:00’da hizmet vermeye başlıyor ve saat 14:00’a kadar bu hizmet devam ediyor. 10 Mayıs’ta yaz sezonunu açıyorlar, 25 Eylül’de de yaz sezonunu bitiriyorlar. Kış sezonunda ise sadece pazar günleri kahvaltı servisi veriyorlar.

Dirmil Köy Kahvaltısı
Dirmil Köy Kahvaltısı’nın serpme kahvaltısında tabaklar dolu dolu.
Dirmil Köy Kahvaltısı
Börekleri ve gözlemeleri bahçenin girişindeki iki abla yapıyor ve sıcak servis ediliyor.

Dirmil Köy Kahvaltısı’nın Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Zeytin çeşitleri, altı çeşit Reçel, Peynir Tabağı, Menemen, domates ve salatalıktan oluşan Yeşillik Tabağı, Peynirli Su Böreği, Kabak Böreği, Gözleme, Yaprak Sarma, Kabak Çiçeği Dolması, kendi yaptıkları Tam Buğday Ekmeği ve Yumurta. 

Elbete kahvaltı masanızın baş ucunda bir demlik çay. Anlayacağınız Dirmil Köy Kahvaltısı’nın serpme kahvaltısı çok zengin. Bu çeşitliliğe, bu tazeliğe ve bu lezzete kıyasla serpme kahvaltıları, Bodrum kahvaltı mekanlarının arasında en hesaplısı…

Çoğu Bodrum kahvaltı mekanında olan Pişi ve Patates Kızartması Dirmil Köy Kahvaltısı’nın menüsünde bulunmuyor. Bunun yerine Gözleme ve Menemen dahil edilmiş serpme kahvaltıya. Gözleme; ıspanak, pazı, maydanoz, taze soğan ve peynirli yapılıyor. Bahçenin hemen arkasındaki taş ocağın önünde iki abla oturuyor. Bu iki tatlı abla, Gözleme ve Böreklerinizi sıcak yemeniz için siz sipariş verir vermez hemen hazırlıyorlar.

Serpme kahvaltınızda yumurtanızı; sahanda, rafadan, haşlama ve omlet olarak sipariş verebilirsiniz. Yumurtalarını da köy evlerinin arka tarafındaki kendi tavuk kümeslerinden geldiğinin altını çizelim. Ekmeklerinde kullandıkları unu ise Mehmet Ali Bey kendi öğütüyor.

Serpme kahvaltının dışında Sucuk, Sucuklu Yumurta, Sıkma Portakal Suyu ve Türk Kahvesi, bu tatlı mekanda ekstra olarak tadabileceğiniz lezzetlerden. Son olarak mekanın Acı Biber Reçeli’ni özellikle tatmanızı tavsiye ediyoruz. 

Daha önce Bodrum Edition’da yediğimiz Limon Reçeli’nin tadını unutamamıştık. Unutamayacağımız reçeller arasına Dirmil Köy Kahvaltısı’nın acı Biber Reçeli’ni de ekledik. Bu arada gerçek bir köy kahvaltısı tatmak istiyorsanız gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Unutmadan Dirmil Köy Kahvaltısı kredi kartı ile ödeme kabul etmiyor, sadece nakit ödeme kabul ediyorlar.

Dirmil Köy Kahvaltısı Serpme Kahvaltı Fiyatı : Kişi başı 225 TL.
Dirmil Köy Kahvaltısı İletişim : 0544 418 25 49
Dirmil Köy Kahvaltısı Nerede : googlemaps


Nar Çiçeği Kahvaltı Evi
Ertan ve Feriştah çiftinin işlettiği bu huzur dolu mekanda çocuklu aileler için minik bir de park bulunuyor.

NAR ÇİÇEĞİ KAHVALTI EVİ

Yalıkavak’ta halk arasında Kahvaltıcılar Caddesi olarak bilinen Kayacık Caddesi üzerinde yer alıyor Nar Çiçeği Kahvaltı Evi. Birçok Bodrum kahvaltı mekanın olduğu bu caddenin en eski kahvaltı mekanlarındandır Nar Çiçeği Kahvaltı Evi. Ertan ve Feriştah çiftinin işlettiği bu huzur dolu mekanda çocuklu aileler için minik bir de park bulunuyor.

Mandalina bahçesi içerisindeki Nar Çiçeği Kahvaltı Evi çocuklu aileler için ideal bir mekan. Yerel ürünler, Feriştah Hanım’ın kendi elleriyle hazırladığı börekler, pişi, bazlama ekmeği ve reçeller kahvaltının lezzetine lezzet katıyor.

Nar Çiçeği Kahvaltı Evi
Yaprak Sarma ve Kabak Çiçeği Dolması mekanın en sevilen lezzetlerinden.
Bodrum Kahvaltı Mekanları
Nar çiçeği Kahvaltı Evi Bodrum bunaltıcı sıcağına rağmen serin bir mekan.

Nar Çiçeği Kahvaltı Evi’nin Serpme Kahvaltısında Neler Var? 

Serpme kahvaltı konseptiyle hizmet veren Nar Çiçeği Kahvaltı Evi’nin kahvaltısında; iki çeşit Börek, Pişi, Sarma, Peynir çeşitleri, Yeşil Zeytin, Kabak Çiçeği Dolması veya kızartması bulunuyor. Bunlara ek olarak kendi yaptıkları dört çeşit Reçel ve taze Bazlama Ekmeği de servis ediliyor. Serpe kahvaltı konsepti dışında vereceğiniz siparişler ekstraya giriyor bunu hatırlatalım!

Mevsimine göre ufak değişiklikler oluyor serpe kahvaltılarında, örneğin reçeller ve börek çeşitleri mevsimine uygun içerikle yapmaya özen gösteriyorlar. Mevsimine göre değişse de börekler genellikle ıspanaklı veya kabaklı oluyor.

Yaz-kış açık olan mekanda her gün saat 16:00’a kadar kahvaltı servisi bulunuyor. Nar Çiçeği Kahvaltı Evi, 110 misafir kapasitesine sahip rahat bir mekan. Masa aralarının geniş olmasına, gelen misafirlerinin mutlu ayrılmasına özen gösterdikleri verdikleri hizmetten belli oluyor.

Nar Çiçeği Kahvaltı Evi Serpme Kahvaltı Fiyatı: Kişi başı 225 TL.
Nar Çiçeği Kahvaltı Evi İletişim : 0532 764 22 50
Nar Çiçeği Kahvaltı Evi Nerede : googlemaps


Bodrum Kahvaltı Mekanları
Kozalak Kahvaltı Evi çok büyük bir alanda hizmet veriyor. Ayrıca kış sezonunda kapalı bölümlerinde hizmet veriyorlar.

KOZALAK KAHVALTI EVİ

Bodrum kahvaltı mekanları arasında ferah, ve doğayla iç içe bir makan arıyorsanız Kozalak Kahvaltı Evi’ni sevebilirsiniz. Dağbelen Mahallesi’nde, Bodrum’a tepeden bakan bir alanda yer alıyor Kozalak Bodrum. Tepede bir alanda yer aldığı için hafif bir rüzgar esiyor. Bodrum aşırı sıcak olsa da rüzgar ortamı daha serin bir hale getiriyor.

Yaz/kış açık olan Kozalak Bodrum’da kahvaltı sabah 09:00’da başlıyor, 15:30’a kadar da kahvaltı servisi devam ediyor. Kışın kapalı bölümlerinde soba eşliğinde kahvaltı yapma imkanınız var mekanda. Mekan kış döneminde pazartesi günleri kapalı!

Kahvaltıları doyurucu ve lezzetli. Mekan da çok geniş ve ferah. Kahvaltı masalarının arkasında çocuklar için de küçük bir oyun alanı bulunuyor.

Kozalak Kahvaltı Evi
Kozalak Kahvaltı Evi’nin tek kişilik serpme kahvaltısı fotoğrafımıza bile sığmadı…
Kozalak Kahvaltı Evi
Sigara Böreği ve Pişi lezzetli ve sıcaktı.

Kozalak Bodrum’un Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Serpme kahvaltı masaya geldiğinde masada yer kalmıyor desek yeridir. Serpme kahvaltılarında;  Kayısı Reçeli, Çıtır Bal Kabağı Reçeli ve Acı Biber Reçelinden oluşan üç çeşit reçel bulunuyor. Acı Biber Reçeli ve Çıtır Bal Kabağı bizim favorimiz.

Göz doyuran lezzetli bir Peynir Tabağı, biri ızgara olmak üzere üç çeşit Zeytin, Acuka, hafif acı bir Domates Kurusu Tabağı, iki adet Yaprak Sarma, Çökelek, Tereyağ, Bal, Kaymak, Domates ve Salatalık, Krep, Çokokrem, Patates Kızartması, Sahanda Yumurta, Pişi ve Sigara Böreği bulunuyor serpme kahvaltılarında. Elbette bir termos çay kahvaltı başlamadan masanızın baş ucunda yerini alıyor.

Kavurma, Menemen, Sucuk, yazın taze sıkılmış Portakal Suyu, kışın ise Nar Suyu ekstra olarak sipariş verebileceğiniz lezzetlerden.

Bu doyurucu kahvaltıda zeytinler ve Peynir Tabağı lezzetliydi. Antepten getirttikleri elde ezme Antep salçasından yapılan Acuka kahvaltının en beğendiğimiz lezzetlerindendi. Pişi ve Sigara Böreği de sıcak servis edilmesi beklediğimiz bir ayrıntıydı bizim için. 

Ayrıca serpme kahvaltılarında Krep ve Çokokrem olması çocuklu aileleri memnun edecektir. Bizi üzen tek şey Patates Kızartması’nın kıvamıydı, çıtır çıtır bir patates kızartması beklerdik, ama bunun zaman zaman bir aksilik olduğunu öğrendik. Belki siz gittiğiniz zaman sıcak sıcak, çıtır bir Patates Kızartması gelir bile masanıza, bize haber edin mutlaka!

Kozalak Kahvaltı Evi Serpme Kahvaltı Fiyatı: Kişi başı 250 TL.
Kozalak Kahvaltı Evi İletişim : 0252 386 44 40
Kozalak Kahvaltı Evi Nerede : googlemaps


Greta Gümüşülük
Bodrum kahvaltı mekanları arasında menüsüyle öne çıkan Greta Gümüşlük’ün manzarası çok güzel.

GRETA GÜMÜŞLÜK

Assolistler sahneye en son çıkar! Bodrum kahvaltı mekanları tavsiyelerimiz arasında, konseptiyle sizi çok farklı bir yere götürüyoruz; Greta Gümüşlük.

Greta Gümüşlük sadece Gümüşlük’ün değil Bodrum’un en özel mekanlarından biri oldu çok kısa zaman içinde. 2021 yılında açılan mekan, konseptleriyle, menüleriyle, zarif ve şık dekorasyonuyla, ve eşsiz manzarasıyla özel bir yer.

Greta Gümüşlük, Gümüşlük Köy İçi dediğimiz bölgenin tepesinde bir yerde yer alıyor. Tüm Gümüşlük, yakın adalar ve uçsuz bucaksız bir deniz manzarası var Greta Gümüşlük’ün. Uyaralım bu tepeye yürüyerek çıkmak pek akıllıca olmaz, kesinlikle araçla gitmelisiniz.

Kapıdan içeri girer girmez çalışanların zerafet dolu karşılaması ve ardından servisin kalitesi Greta Gümüşlük’ü daha da özel bir yer yapıyor. Bu anlattıklarımızı ancak Bodrum’un ultra lüks restoranlarında bulabilirsiniz, lakin Greta Gümüşlük’ün menülerine göz gezdirdiğimizde lüks bir restoranın fiyatlarını göremeyeceksiniz, lakin lüks bir restoranın hizmetiyle karşılacaksınız. Fiyatlar çoğu Bodrum restoranın altında desek yanlış olmaz.

Kapalı bülümde oturma alanları olduğu gibi çok geniş, bakımlı bir açık alanları da bulunuyor. Greta Gümüşlük’ü Bodrum kahvaltı mekanları tasviyesiyle ekledik bu yazımıza ama mekanın bir konseptle sınırlandıramayız. Restoran, Kafe, Bar, kafa dinlemek için kuytu bir mekan, arkadaşlarınızla sohbet edip bir şeyler içebileceğiniz nezih bir ortam. Herkese hitap ediyor Greta Gümüşlük. Bunları yaparken de tüm konseptlere özen gösterdiklerini hemen anlıyorsunuz.

Çok geniş bir kahvaltı menüsü bulunuyor Greta Gümüşlük’ün. Kahvaltı menülerine şöyle bir göz attığımızda Bodrum’da hiçbir restoranda bulmayacağınız hem yöresel hem de uluslar arası mutfaklardan lezzetler eklemişler. Zaten yerli halk arasında kahvaltı için popüler bir mekan Greta Gümüşlük.

Gerta Gümüşlük
Greta’nın kahvaltısı Gümüşlük’te çok popüler.
Gerta Gümüşlük
Kahvaltıda pizza yemek mi? Neden olmasın…

Greta Gümüşlük’ün Kahvaltısında Neler Var?

Her şeyden önce Greta Gümüşlük ‘serpme kahvaltı’ sözü pek sevmiyor. Bunun yerine ‘Tek Kişilik Kahvaltı’ ve ‘Çift Kişilik Kahvaltı’ diye isimlendiriyorlar.

Tek ve Çift Kişilik Kahvaltı, Domuz Sosis kahvaltı, Yumurtalı Ekmek, Pancake, Sahanda Sucuk, Sahanda yumurta, Pişi Kahvaltı, Granola, Tost çeşitleri, Omlet çeşitleri, Çılbır, Eggs Benedict, Gözleme, Detoks Mix diye uzuyor kahvaltı menüleri. Ayrıca ekmeklerini de kendileri yapıyorlar, hatta bazı oteller ekmeklerini Greta Gümüşlük’ten temin ediyorlar. Her zevke göre bir şeyler bulabilirsiniz anlayacağınız üzere.

Tek Kişilik Kahvaltı’da; Peynir çeşitleri, Tereyağı, Bal, Kaymak, Reçel, Zeytin, Domates, Salatalık, Sahanda Yumurta, Dana Sosis, Pişi, Simit ve Börek bulunuyor. Çift Kişilik Kahvaltı da aynı içeriklerle oranlar artırılarak servis ediliyor. Bunların yanına kendi fırınlarından taze ekmek ve çay.

Greta Gümüşlük’a sadece keyifli barı içinde gelebilirsiniz, romantik ber akşam yemeği için de, sabah kahvaltısı için de. Mekan her kitleye sevebilecekleri ortamı, menüyü sunuyor. Hatta dilerseniz bilgisayarınızı alıp, köşe bir masaya kurulup hem çalışıp hem de Greta Gümüşlük’ün keyfini çıkarabilirsiniz.

Greta Gümüşlük Tek Kişilik Kahvaltı Fiyatı: 250 TL.
Greta Gümüşlük İki Kişilik Kahvaltı Fiyatı: 480 TL.
Greta Gümüşlük İletişim : 0532 171 49 74
Greta Gümüşlük Nerede : googlemaps


BODRUM’DA KAHVALTI FİYATLARI

Bu yazımızı her yıl yeniden derlemeye çalışıyoruz, bu sebeple Bodrum kahvaltı mekanları fiyatlarını da bir başlık altında toplayıp bir ortalama fiyat yazmak istedik. Yazımızda yer alan Bodrum kahvaltı mekanlarının 2023 yılına aittir. Her yıl Bodrum kahvaltı mekanlarını arayıp fiyatları güncelleyeceğiz. Bu fiyatlar serpme kahvaltının fiyatlarıdır. Serpme kahvaltı dışında vereceğiniz siparişler ekstra olarak ücretlendirilir bunu hatırlatalım.

Mekanlardan kahvaltı fiyatlarını haziran ayında aldığımızı bilmenizi isteriz. Ülkemizdeki ekonomik dalgalanmadan dolayı ücretler her ay değişiklik gösterebiliyor. Verdiğimiz rakamlardan ufak değişiklikler olabilir, lütfen bunu unutmayın…

Bodrum kahvaltı mekanları kahvaltılarını öyle güzel sunuyorlar ki bizce Bodrum’daki oteller Oda-Kahvaltı konseptini değiştirip Oda+Akşam Yemeği konsepti yapmalılar. Bodrum Kahvaltı mekanlarıyla yarışmak çok zor.

Yazının başında dediğimiz gibi güzel bir kahvaltı güne iyi başlamak için olmazsa olmaz. Bu kahvaltı mekanları bizim önerilerimizdi. Bodrum’daki tüm kahvaltı mekanlarını görmek isterseniz Bodrum Rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ufak bir de ricamız var; Facebook veya Instagram hesaplarımızı takip ederek bize katkıda bulunur musunuz? Sosyal medya hesaplarımızda yaz sezonu boyunca mekan tavsiyeleri, otel önerileri, gezi tüyoları vb. gibi paylaşımlar yapıyoruz. Sosyal medya hesaplarımızı da ilgiyle takip edeceğinizi düşünüyoruz.

Vedalaşmadan önce size mutlaka okumanız gerken bir yazımızı önerelim; Bodrum Tekne Turu Rehberi. Bu yazımızda günlük tekne turuyla ilgili aklınızdaki tüm sorulara cevap bulacaksınız.

Şimdiden herkese afiyet olsun…

bodrum kahvaltı mekanları 4 Önceki Yazı
BODRUM’DA NE YENİR? BODRUM’UN EN MEŞHUR LEZZETLERİ
bodrum kahvaltı mekanları 5 Sonraki Yazı
MÜDAVİMİ OLACAĞINIZ BODRUM BALIK RESTORANLARI

Yorumlar - 7

Tuna

Tuna

Neden masayı zengin göstermek için yenmeyen sağlıksız reçellerle donatırlar. Açık konuşayım hiç hoşuma gitmiyor bodrum kahvaltı evleri .

bodrumfinder

Merhaba,

Yazımızda yer verdiğimiz kahvaltı mekanlarının çoğu reçellerini kendi üretiyor, bu yüzden sağlıksız demek haksızlık olur. Sadece iki kahvaltı mekanı reçellerini özel bir üreticiden alıyor, marketten alınan ürünler bile değil.
Beğenmeyebilirsiniz, lakin sizden ricamız işletmelere zarar verecek yorumlar yapmaktan kaçınmanızdır.

Her günün sabahında sizi mutlu edecek, hoşunuza gidecek kahvaltılar dileriz.

Nevın

Nevın

https://instagram.com/bodrumhayatkahvaltievi?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Lütfen HAYAT kahvaltı evını de listenize ekleyın yıyecekler harıka servıs süper küçük ama çok sevımlı bır mekan çok memnun kalacaksınız. Her gıttığimde çok memnun kaldım.

Şener TEOMAN

Şener TEOMAN

Yalıkavak daki SEFTE BAHÇE yide bu gruba alabilirsiniz çok güzel bir mekan tavsiye ederim.

bodrumfinder

Şener Bey merhaba,

Öncelike vakit ayırıp bu önerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Bu sezon birçok kahvaltı mekanı deneyimlemeyi planlıyoruz. Önümüzdeki sezon ise Bodrum Kahvaltı Mekanları Tavsiyleri yazımıza birçok mekan ekleyeceğiz, belki de çıkaracaklarımız olacak. Sefte Bahçeyi de en kısa zamanda deneyimleyeceğimizden şüpheniz olmasın.

Size mutlu günler dileriz…

Gunsu

Gunsu

Limon Gümüşlük bu sene itibariyle kahvaltıyı kaldırdı gumuslukte Bahce Gümüşlüğü denemenizi tavsiye ederim

bodrumfinder

Gunsu Hanım merhaba,

öncelikle vakit ayırıp bize bu hatırlatmayı yaptığınız için çok teşekkür ederiz. Arkadaşlarımız en kısa zamanda bilgileri güncelleyecektir…

Mutlu günler dileriz…

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!