Bodrum Koyları

EN GÜZEL BODRUM KOYLARI

Bodrum’a tatile gelenlerin çoğu Bodrum’un güzelliklerini görmeden evlerine dönüyor. Neresi olursa olsun, çoğu zaman insanlar tatilini geçirdiklerin yerlerin güzelliklerini farkına varamadan dönüyorlar evlerine. Otelinden çıkmadan tatillerini bitirenler dahi var Bodrum’da, bunu gözlemliyor, üzülüyoruz.

Bodrum yarımadasını çevreleyen birbirinden güzel sayısız koy bulunuyor. Bodrum koylarının çoğuna karayolu ile gitmek mümkün değil, çünkü çoğu koylar bir adada bulunuyor. Bu güzel Bodrum koylarını görmek istiyorsanız mutlaka bir tekne turu yapmalısınız. 

Bir tekne turu planlamak istiyorsanız konakladığınız otelin mutlaka anlaşmalı olduğu bir tekne turu şirketi vardır, sizi yönlendirirler. Eğer yoksa bile üzülmeyin; Bodrum merkezde konaklıyorsanız limanda sayısız tur tekneleri bulunur. Bu teknelerin önünde küçük standlar açmış yetkililer size uygun bir günlük tekne turu programı planlayacaklardır. Sadece Bodrum merkezde değil, Turgutreis, Gümbet, gibi merkezi yerlerin limanlarında da günlük tur tekneleri hizmet veriyor. 

Günlük bir tekne turu planlamadan önce Bodrum tekne turu hakkında bilmeniz gereken tüm detayları anlattığımız Bodrum Tekne Turu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN EN GÜZEL BODRUM KOYLARI

Aslında tüm Bodrum Koylarını görmenizi çok isteriz, lakin hepsini görmek için birkaç gününüzü ayırmanız lazım. Her beldeden kalkan tekne turları da farklı Bodrum koylarına uğruyor. Bodrum merkez ve Gümbet hemen hemen aynı koylara uğrar ama Turgutreis’ten kalkan tekne turları çok farklı Bodrum koylarına uğrar. Bunun sebebi, beldenin koylara olan uzaklığıdır.

Sohbet ettiğimiz tekne turu kaptanları ve Bodrum koylarını gezen tatilciler arasında cevap hemen hemen aynıydı. Mutlaka görmeniz gereken Bodrum koyları arasında ilk sırayı Orak Adası alıyor. Sonrasında Akvaryum koyu ve Karaada mutlaka görmeniz gereken Bodrum koyları listesini ilk sırasında yer alan koylardan. Bu üç sıradan sonra kişinin zevkine göre liste değişiyor. Şimdi en güzel Bodrum koylarını size kısaca anlatalım…


Akvaryum Koyu
Bu güzel Akvaryum Koyu’nun tadını çıkarın, koydan ayrılırken de elinize bir poşet alıp koydaki en ufak çöpü dahi toplayın.
DENİZİ EN GÜZEL BODRUM KOYU

AKVARYUM KOYU / ADABOĞAZI

Akvaryum Koyu’na Bitez sahilinden 30 – 40 dakikalık bir yürüme ile de gelebilmeniz mümkün. Yol trekking sevenler için ideal ama alışkın olmayanlar için belirtelim patika bir yolu yürümeniz gerekiyor bu bakir koya ulaşmanız için. Hele ki çocuklu aileler bu yolu hiç yürümeye kalkışmasın bizce.

İsminden de anlayacağınız üzere Akvaryum Koyu’nun denizi cam gibi berrak. Denizi en güzel Bodrum koylarından biri Akvaryum Koyu. Yüzmek için en güzel noktalardan biri olan koyu saklayan ağaçlar ise koya ayrı bir güzellik katıyor. Zaten bir koyun güzel olabilmesi için arkasında beton binalar değil yeşillikler olması gereklidir. Burası bakir bir koy koy demiştik; bu sebeple burada herhangi bir tesis yok. Eğer yürüyerek gelmeyi planlıyorsanız, alışverişinizi yapmayı unutmayın.

Akvaryum denilmesinin sebebi ise suyunun çok berrak olması. Kapalı bir göl gibi duran koy, Bodrum’un en sevilen koylarından. Denize ekmek veya yem attığınızda tüm balıkların çevrenizi sardığını görebilirsiniz, sanki bir akvaryum gibi!

Yüzmek için de en ideal koylardan Akvaryum Koyu. Bu güzel koya geldiğiniz yapmanız gereken ilk şey kendinizi cam gibi berrak sular bırakmak olsun, son şey ise koydan ayrılırken sahili gözlemlemek ve sizin olmasa dahi en küçük çöpü bile toplamak. Unutmayın yetkililerin buraya gelip temizlik yapmasının imkanı yok. Burayı doğası, tertemiz denizi için sevdiyseniz, böyle kalması için çaba gösterin…

AKVARYUM KOYU NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Bitez limanından 30 – 40 dakikalı bir yürümeyle gidebilmeniz mümkün Akvaryum Koyu’na. Yarımada şeklindeki Adaboğazı olarak bilinen burnun ucunda yer alıyor Akvaryum Koyu.

Bodrum merkez ve Gümbet’ten kalkan tekne turlarının uğrak yeridir. Halk arasında da popüler olmaya başlayan bu bakir koy, zaman zaman kalabalık olabiliyor.

Akvaryum Koyu’na Nasıl Gidilir : googlemaps


Karaada
Bodrum tur teknelerinin en uğrak yeri Karaada’dır.
ADI KARA, AMA HER YER YEŞİL VE MAVİ

KARAADA

Bodrum merkezden gözle görülebilir uzaklıktaki ada, tur teknelerinin en uğrak yerlerindendir. Ada olanaklarıyla ve etrafını çevreleyen koylarla bir adım öne çıkıyor diğer adalardan. Karaada aynı zamanda dalış turizmi için de en popüler yerlerdendir.

Yüzerek girebileceğiniz sıcak su mağarası mutlaka görmeniz gereken bir yer adada. Kleopatra Mağarası olarak da bilinen bu sıcak su mağarasında su, deniz suyundan 5-6 derece daha sıcaktır. Suyun sıcak olmasının sebebi yer altından gelen bir kaynak suyu olmasındandır. Ilık bir su olduğu için de yüzmesi çok keyiflidir.

Yüzerek gezebileceğiniz sıcak su mağarasında ilginç bir deneyim yaşayacaksınız. Aynı zamanda bu sıcak su mağarasında çamur banyosu da yapılıyor. Burada yapacağınız çamur banyosunun cilde iyi geldiği söylenir halk arasında.

Karaada’daki bu mağaraya girdiğinizde kendinizi farklı bir dünyadaymışsınız gibi hissedeceksiniz. Sanki Bodrum’da bir koyda değil de yeni keşfedilen bir dünya giriyormuş hissine kapılacaksınız. Yalnız bu mağaranın giriş ücretlidir. Yazımızı revize ettiğimiz 2022 yılında giriş ücreti 30TL’ydi.

KARAADA NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Karaada Bodrum limanın karşısında, sol çaprazında yer alır. Gözle görülebilir uzaklıktaki adaya Bodrum merkezden kalkan tüm tur tekneleri uğrar. Adayı görmek istiyorsanız tek yapmanız gereken limandaki tekne turu yapan standlardan bir tur programına katılmak.

Karaada Nerede: googlemaps


Bodrum Koyları
Fotoğraftaki mavi alan meteorun düştüğü yer olarak bilinen alandır.
METEOR BİLE DÜŞECEĞİ YERİ BİLİYOR

METEOR ÇUKURU

Buraya Meteor Çukuru denmesinin sebebi; rivayete göre vakti zamanında buraya bir meteor düşmesi. Meteorun düştüğü yerde de 40 metrelik bir çukur oluşmuş, buranın adı bu sebeple Meteor Çukuru olarak bilinir.

Meteor Çukuru’nun çevresindeki derinlik bir buçuk, iki metre iken, Meteor Çukuru denilen alanın derinliği 40 metreye kadar çıkıyor. Tabii zamanla dalgaların kumları ve taşları çukura sürüklemesi sebebiyle çukur eski derinliğinde değil. 

Buraya gelen tatilciler çukurun bulunduğu alanın önündeki kayalıklardan denize atlayıp cesaretlerini gösteriyorlar. Suyu diğer koylar gibi tertemiz. Yüzmek için ideal bir koy olan Meteor Çukuru, Karaada’da bulunuyor. Bodrum’da rüzgar genellikle kuzeyden eser, bu sebele zaman zaman deniz hafif dalgalı olabiliyor.

Eski cazibesini yitirse de Meteor Çukuru da mutlaka görmeniz gereken bir yerdir tekne turlarınızda. Ama diğer koylardaki gibi çok fazla zaman geçirmek isteyeceğinizi düşünmüyoruz. Adaya çıkarken de deniz kestanelerine dikkat edin!

METEOR ÇUKURU NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Karaada’nın Bodrum’a bakan tarafında yer alıyor Meteor Çukuru. Gümbet ve Bodrum merkezden kalkan tekne turlarıyla buraya ulaşmanız mümkün.

Meteor Çukuru Nerede: googlemaps


Bodrum'un en güzel koyları
Poyraz Limanı, Karaada’nın arka tarafında kalır ve diğer koylara göre daha sakindir.
BODRUM’UN EN SESSİZ KOYU

POYRAZ LİMANI

Karaada’nın arka tarafında kalan Poyraz Limanı da görülmesi gerken Bodrum koylarındandır. Yine masmavi bir suya sahip bir yer olan Poyraz Limanı, diğer koylara göre daha tenhadır. 

Bodrum tur tekeneleri genellikle Karaada’nın ön tarafına demirlemeyi tercih eder. Bu sebeple adanın arka tarafı daha tenha olur. Denizi ve bulunduğu koyun doğası nedeniyle en seveceğiniz Bodrum koyları listenize almanıza sebep olacaktır.

POYRAZ LİMANI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Karaada’nın arka tarafında yer alan adaya, Bodrum merkezden kalkan tekne turlarıyla gitmeniz mümkün. Turgutreis’ten kalkan tekne turları buraya uğramaz.

Poyraz Limanı Nerede: googlemaps


En Güzel Bodrum Koyları
Tam Bodrum koylarında olduğu gibi Küçük Poyraz Koyu’nda deniz cam gibidir.
MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN BODRUM KOYU

KÜÇÜK POYRAZ

Karaada’nın arka tarafında kalan Küçük Poyraz Koyu da seveceğiniz bir diğer koy.  Bizim de favori koylarımız arasında olan Küçük Poyraz Koyu’nu mutlaka görmeniz gereken koylar listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Turkuaz rengindeki denizinde yüzmesi çok keyifli bir koy Küçük Poyraz Koyu. Altınızda size merhaba demek isteyen balıkları görmeniz mümkün. Koya gelirken maskenizi ya da şnorkelinizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

KÜÇÜK POYRAZ KOYU NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Turkuaz rengideki deniziyle mutla görmenizi önerdiğimiz bu koy, Karaada’nın arka tarafında bulunuyor. Adaya, Bodrum merkezden kalkan tekne turlarıyla gitmeniz mümkün. Turgutreis’ten kalkan tekne turları buraya uğramaz.

Küçük Poyraz Koyu Nerede: googlemaps


Orak Adası
Mutlaka görmeniz gereken Bodrum koylarının başında Orak Adası gelir. Orak Adası’nı görmeden tatilinizi bitirmeyin kesinlikle.
BODRUM’UN MALDİVLERİ

ORAK ADASI

Denizden hiç çıkmak istemeyeceğiniz Orak Adası’na elbette sadece tekneyle gidebilirsiniz. Bodrum merkez ve Gümbet’ten kalkan tüm tur tekneleri de mutlaka uğradığı ada, Kargıcak Koyu’nun tam karışısında bulunuyor. 

Tüm gününüzü bu cennet adada geçirmek isteyebilirsiniz, fakat tur tekneleri yaklaşık bir saatlik yüzme molası veriyor burada. Muhtemelen aşık olacağınız Orak Adası’nda daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız tavsiyemiz kişiye özel tekne turu planlayın.

Sadece mavi ve yeşilin tonlarını göreceğiniz Orak Adası hiçbir şekilde rüzgar almıyor. Turkuaz renkli denizi aynı zamanda berrak bir suya sahip. Deniz maskenizi ve şnorkelinizi yanınıza aldığınızdan emin olun!

Sığ bir denizi olmasından dolayı çocuklu ailelerin de gözdesi yapıyor burayı. Orak Adası yüzmek için en güzel Bodrum koylarından biri kesinlikle. Ayırca denizin tabanına serilen bembeyaz kum, kendinizi Maldivler deymişsiniz gibi hissettirecek.

Yerli, yabancı herkes tarafından sevilmesinden dolayı Orak Adası’ndaki mola sürelerini çoğu zaman uzatılır. Uyaralım Turgutreis’ten kalkan tekne turları Orak Adası’na uğramaz!

ORAK ADASI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Bodrum tur teknelerinin gözdesi Orak Adası, Kargıcık Koyu’nun karışısında bulunur. Bodrum’dan tekneyle yaklaşık bir saatlik yolculukla ulaşabilirsiniz buraya. Bodrum’un en popüler adası olan Orak Adası, yaz sezonunda biraz kalabalık olabilir ama görmeye değer bir yerdir. Adaya Bodrum merkez ve Gümbet’ten kalkan tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz.

Orak Adası Nerede: googlemaps


Pabuç Burnu, Alman Koyu
Pabuç Burnu da çok seveceğiniz Bodrum koyları arasında yerini alacak.
YÜZMEK İÇİN EN İDEAL BODRUM KOYU

ALMAN KOYU / PABUÇ BURNU

Yalıçiftliğe çok yakın olan Alman Koyu’na sadece tekne ile ulaşabilirsiniz. Alman Koyu denilmesinin sebebi, birinci dünya savaşında Alman savaş gemilerinin buraya demirlemiş olmaları. 

Yüzme molaların için ideal bir suya sahip Alman Koyu. Akvaryum Koyu’nu sevdiyseniz burayı da çok seveceksiniz. Küçük bir kum plajı da bulunan Alman Koyu, çok bilinmese de bizim sevdiğimiz koylardan biridir. Hem cam gibi denizini hem de kum plajını seveceğinizi düşünüyoruz. 

ALMAN KOYU NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Anakarayla bağlantısı olsa da karadan ulaşım yok Alman Koyu’na. Koy, Bodrum Park Resort otelinin içinde kalıyor. Bodrum merkezden kalkan tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz bu koya.

Alman Koyu’na Nasıl Gidilir: googlemaps


Kızılburun Koyu
Diğer Bodrum koyları kadar rağbet görmese de bizce mutlaka görmeniz gereken Bodrum koyları arasında ilk üçe girer.
ŞNORKEL VE MASKENİZİ MUTLAKA YANINIZA ALIN

KIZILBURUN KOYU

Karayolu ile ulaşımı olmayan koy, Yalıçiftlik’e çok yakın bir yerde konumlanıyor. Diğer koylar gibi denizi turkuaz renginde ve berrak. Bu koyda yüzmek ve denizin dibini gözlemlemek çok keyiflidir. 

Diğer Bodrum koyları kadar rağbet görmese de bulunduğu koyun güzelliği sizi etkileyecektir. Deniz maskenizi veya şnorkellerinizi yanınıza alın, çünkü balıklarla birlikte keyifli bir yüzme molası vereceksiniz bu koyda.

Kuzeyden esen rüzgarlar dolayısıyla zaman zaman koydaki deniz suyu diğer koylara göre daha serin olur. Soğuk bir deniz suyu arıyorsanız, kaptanın “denize girebilirsiniz” komutunu duyar duymaz atın kendinizi denize.

KIZILBURUN KOYU NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Anakaraya bağlantısı olsa da koya karadan ulaşmak çok zor! Yalıçiftlik’e çok yakın olan Kızılburun Koyu’na ancak tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz.

Kızılburun Koyu’na Nasıl Gidilir: googlemaps


KAMP YAPABİLECEĞİNİZ BODRUM KOYU

KİSSEBÜKÜ KOYU

Yalıçiftlik beldesini de geçip sizi sıradaki koyumuz Kissebükü Koyu’na götürüyoruz. Kissebükü Koyu’nda da deniz cam gibi berrak. Buna artı olarak durgun, dalgasız bir suyu var. Fakat yüzmek için ideal olan bu koyun çakıllı bir plajı var.

Buraya araç ile gelmek çok zahmetli olduğunun altını çizelim. Eğer araç ile gelecekseniz bari birkaç gün kamp yapın. Zira azimli kamp tutkunlarının çadırlarını veya karavanlarını bazen sahilin hemen arkasında görebilirsiniz.

KİSSEBÜKÜ KOYU NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Mazıköy beldesi sınırları içinde olan koya araba ile gitme imkanınız var. Ama yol sizi çok zorlar, eğer bir SUV aracınız yoksa! Kamp yapmayı düşünmüyorsanız en mantıklı tercih tur tekneleriyle birlikte gelmeniz. Bodrum merkezden kalkan tur tekneleri bu koya uğrar.

Kissebükü Koyu’na Nasıl Gidilir: googlemaps


Çatal Adası
Turgutreis’teki Çatal Adası Bodrum merkeze uzak olduğu için ismi Orak Adası kadar bilinmez ama Çatal Adası da tüm günü keyifle geçirebileceğiniz bir yerdir.
MANZARASI EN GÜZEL ADA

ÇATAL ADASI

Sadece Turgutreis’ten kalkan tekne turlarının uğradığı bu doğa harikası ada, Turgutreis D-Marin Marina’nın tam karşısında bulunuyor. Çatal Adası’nı Turgutreis merkezden çıplak gözle görebilirsiniz. Çatal Adası’na uzaktan baktığınızda, iki büyük tepe görünür. Gördüğünüz bu iki ayrı tepe, düz bir alanla birleşiyor. Turgutreis tur tekneleri de en çok bu düz alana demirliyor.

Bu düz alana çıkabilir, ağaçların altında oturabilirsiniz. Hatta adanın diğer tarafına da yürüme şansınız da var.  Turgutreis tur teknelerinin uğradığı en keyifli koylardan biridir Çatal Adası. Adanın Turgutreis’e bakan tarafında denize girmek daha keyiflidir, çünkü adanın diğer tarafı çoğu zaman rüzgar alır.

Buraya özel teknelerle piknik yapmaya bile gelebilirsiniz. Ufak bir anekdot da ekleyelim; eğer özel bir tekne ile anlaşırsanız burada akşam partileri bile verebilirsiniz. Evlilik teklifi gibi sürpriz partiler için çok uygun bir alan. Zaman zaman romantik aşıklar böyle etkinlikler düzenliyor Çatal Adası’nda. Belki bu sözlerimizden sıkılacaksınız ama, burayı ve gezdiğiniz tüm koylara en ufak çöp dahi atmayın lütfen!

ÇATAL ADASI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Çatal Adası Turgutreis merkezin tam karşısında bulunur. Ada, merkezden çıplak gözle görülebilirsiniz. Çatal Adası’na sadece Turgutreis tur tekneleri uğrar. Bodrum merkez ve Gümbet’ten kalkan tur tekneleri mesafenin uzak olmasından dolayı Çatal Adası’na uğramaz.

Çatal Adası’na Nasıl Gidilir: googlemaps


Bodrum Camel Beach
Bodrum’un en popüler sahillerinden Camel Beach.
BODRUM’UN EN POPÜLER SAHİLİ

KARGI KOYU / CAMEL BEACH

Bodrum’a tatile gelirken aklınızın ucundan geçmezdi değil mi bir deveye binmek. Camel Beach’in denizin güzelliği bir yana, deveye binip küçük bir gezintiye çıkabileceğiniz bir yer bulunuyor.

Camel Beach, Bodrum’un en popüler yerlerinden biridir, bu sebeple yaz döneminde kalabalık olur. Bu kalabalığın sebebi de tabii ki denizinin ve kum plajının güzelliğinden. Plaj dalgasız, berrak bir suya sahip. Hem yüzmesi keyifli olur, hem de denizin dibini gözlemlemek…

CAMEL BEACH NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Camel Beach, Ortakentyahşi Mahallesi’nde yer alıyor. Karayolu ile de gidebileceğiniz bu harika sahile Turgutreis ve Gümbet’ten kalkan tur tekneleri uğrar.

Camel Beach’e Nasıl Gidilir: googlemaps


BODRUM’A GELDİN VE BİR DİLEK HAKKIN VAR!

DİLEK MAĞARASI

Camel Beach’e yakın bir konumda bulunan Dilek Mağarası, Bağla Koyu’nun girişindeki burunda bulunur. Eğer batıl inancınız varsa, Turgutreis’ten kalkan teknelerinin uğradığı Dilek Mağarası’na mutlaka gitmelisiniz. Çok popüler bir yer olan Dilek Mağarası’na gelen tatilciler, 10-15 metre uzunluğundaki mağaraya yüzerek girip, bozuk para atıp dilekte bulunurlar.

Geçmişten gelen bu inanış, hem yerli halk, hem de tatilciler arasında popüler bir gelenektir. Bunun dışında, elbette temiz denizi yüzmek için ideal bir yer yapar Dilek Mağarası’nı. Burası rüzgar almadığı için tur teknelerinin de uğrak yerlerindendir.

DİLEK MAĞARASI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Camel Beach’e yakın bir konumda bulunuyor Dilek Mağarası. Bağla Koyu’nun girişinde bulunan Dilek Mağarası’na sadece Turgutreis’ten kalkan tur tekneleri uğruyor. Anakara ile bağlantısı olan Dilek Mağarası’na araç ile de gelebilirsiniz, lakin bu biraz meşakkatli olacaktır!

Dilek Mağarası’na Nasıl Gidilir: googlemaps


Cennet Koyu
Adı kadar güzel Cennet Koyu, umarız gözünü para hırsı bürümüş müteahhitler tarafından betonlaştırılmaz.
CENNET KOYU BETON KOY OLMASIN!

CENNET KOYU

Bodrum’un en güzel koylarından biridir Cennet Koyu. Adını koyun güzelliğinden alır. Cennet Koyu, Göltürkbükü’ne üç kilometrelik bir mesafede bulunur. Anakarayla bağlantısı olan koya aracınızla da gidebilirsiniz.

Gelelim kinayeli başlığımıza; bu güzel koya yapılması planlana bir inşaat projesi hepimizi öfkelendirdi. Doğa gönüllülerinin bu projeye büyük tepkisi oldu. Lakin gönüllülerin büyük bir desteğe ihtiyaç duyduklarını da belirtelim.

Cennet Koyu’nun güzelliği sadece denizinden değil, arkasındaki ağaçlar ve yeşilliklerle dolu doğasından gelir. Cennet Koyu’nun arkasındaki güzelliği yok ettiğinizde Cennet Koyu’nun ne cennetliği kalacak, ne koyluğu. Buraya bit otel yapıldığında büyükşehirlerdeki villaların birindeki yüzme havuzundan farkı kalmayacak. Umarız bu büyük hatadan vazgeçilir, Cennet Koyu hep böyle cennet gibi kalır. 

Koyun denizi yüzmek ve sakinlik isteyenler için idealdir. Yemyeşil bir doğayla sarıp sarmalanmış koyda, deniz tam anlamıyla çarşaf gibi ve berraktır. Mutlaka göremeniz gereken koylarda ilk sıralara alabilirsiniz Cennet Koyu’nu.

CENNET KOYU NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Cennet Koyu, Göltürkübükü’ne yaklaşık üç kilometre uzaklıktadır. Buraya aracınızla ya da Göltürkbükü’nden uzun bir yürüyüşle gidebilirsiniz. Lakin Cennet Koyu hiçbir tur teknesinin programında bulunmuyor. Bunun sebebi son zamanlarda herkesin tepkisini çeken inşaat projesi ve bu durumun yarattığı engellemeler. Ama siz kendi imkanlarınızla ya da özel bir tekne turuyla gidebilirsiniz buraya.

Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir: googlemaps


Bodrum ve çevresinde birbirinden güzel daha birçok koy bulunuyor. Biz en güzel Bodrum koylarını tanıtmaya çalıştık sizlere. Umarız Bodrum koylarını size yeteri kadar tanıtabilmişizdir. Bodrum’da mutlaka yapmanız gerekenlerden biri Bodrum koylarını gezmektir, bir diğeri ise Bodrum kahvaltı mekanlarından birinde dillere destan bir Bodrum kahvaltısı yapmaktır. Bodrum’un En İyi Kahvaltı Mekanları yazımızı okuyarak kendinize bir kahvaltı mekanı seçmeyi unutmayın.

Bodrum’un bu güzel koylarına gittiğinizde biliyoruz ki çok etkileneceksiniz. Hatta arkadaşlarınıza bu koyların güzelliğini öve öve bitiremeyeceksiniz. Bodrum koylarının keyfini çıkarın, ama temiz tumaya da lütfen aşırı özen gösterin.

Unutmayın bu koylara gelmenizin sebebi; doğası, denizinin berraklığı, temizliği vb. Eğer bir sonraki gelişinizde bu güzelliği tekrar bulmak istiyorsanız, başkasının attığı ufak bir sigara izmariti dahi görürseniz bizim için toplayın.

Doğayı koruyan, kollayan, sahip çıkan, bir sigara izmaritini bile yere atmamak için saatlerce cebinde taşıyan zihniyeti seviyoruz, iyi ki varsınız.

Her günü bir öncekinden daha güzel bir Bodrum tatili geçirmeniz dileğiyle…

Bodrum'da Hediye Nereden Alınır Önceki Yazı
BODRUM HEDİYESİ REHBERİ – BODRUM’DA NE HEDİYE ALINIR?
Bodrum'da Ne yapılır Sonraki Yazı
BODRUM’DA NE YAPILIR? BODRUM’DA YAPILACAK AKTİVİTELER

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!