DESCRIPTION

Bahçe Gümüşlük

Manzarasıyla sizi kendine aşık edecek Bahçe Gümüşlük, bonkör kahvaltısıyla da sizi müdavimi yapacak bir mekan. Manzarası için sadece çay içmeye bile gelinir Bahçe Gümüşlük’e.

Tarihi bir alan üzerine kurulu mekan, bulunduğu tarihi alana zarar vermemek adına dekorasyonuna büyük özen göstermiş. Bahçe Gümüşlük’ün kahvaltı servisi sabah 09:00’da başlıyor, saat 14:00’da ise bitiyor. Mekan akşamları da kişiye özel bir meyhane konseptiyle hizmet veriyor, ilerleyen satırlarda kısaca değineceğiz.

Bahçe Gümüşlük’ün iki çeşit serpme kahvaltı menüsü bulunuyor. Serpme Kahvaltı ve Bahçe Kahvaltı ismini verdikleri bu iki farklı kahvaltısında Bahçe Kahvaltısı’nın ürün çeşitliliği daha fazla. Bahçe Kahvaltı’nın içinde Serpme Kahvaltı’daki ürünlere ilaveten; Mıhlama, Kavurmalı Yumurta, Sucuk Tava ve Pastırma bulunuyor. Önümüzdeki yıl Bahçe Kahvaltısında taze sıkılmış portakal suyu dahil edilecek. Bahçe Kahvaltı menüsü o kadar geniş ki dilerseniz altı kişi gelip, dört kişilik Bahçe Kahvaltısı da sipariş verebilirsiniz.

Bahçe Gümüşlük’ün ana giriş kapısı bazı aksaklıklardan dolayı kapalı. Mekana Gümüşlük’ün otoparkının sonundan, sol köşesindeki ikinci kapısından giriyorsunuz. Ayrıca rezervasyonsuz gitmemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Bahçe Gümüşlük’ün Serpme Kahvaltısında Neler Var?

Bahçe Gümüşlük’ün bu doyurucu serpme kahvaltısında; Peynir Tabağı, üç farlık Zeytin Tabağı, Bal ve Kaymak, dört çeşit reçel bulunuyor. Bu reçeller Karpuz Reçeli, Dut Reçeli, Portakal Reçeli ve Kayısı Marmelat’ından oluşuyor.

Yerken taze domatesin kokusunu alacağınız Domates ve Salatalık Tabağı, Pişi, Sigara Böreği ve çıtır çıtır, sıcak bir Patates Kızartması geliyor masanıza.

‘Yumurta yok mu?’ diye soracaksınız, elbette var. Yumurtanızı nasıl isterseniz öyle geliyor masanıza; Sahanda, Haşlama, Menemen, Omlet. Böyle farklı seçenekler sunulması çok hoşumuza gitti, siz de beğendiniz değil mi?

Bunlara ek olarak sınırsız çayda, termos ile masanızın baş köşesine kuruluyor. Son olarak, karpuz ve üzümden oluşan bir Meyve Tabağı da bulunuyor serpme kahvaltılarında.

Patates Kızartması, Pişi ve Sigara Böreği masamıza o kadar sıcak geldi ki biraz soğumasını beklemek zorunda kaldık. Serpme kahvaltı doyurucu ve lezzetliydi. Unutmadan Türk Kahvesi’de Bahçe Gümüşlük’ün ikramı!

Bahçe Gümüşlük’ün dekorasyonu bohem bir tarzda dekore edilmiş. Mekanın dekorasyonunda henüz oturmayan eksiklikler gözümüze çarptı. Ama önümüzdeki sezon bu bohem havayı bozmadan daha şık bir mekanın bizi beklediğini öğrendik sohbetimizde. Önümüzdeki yıl bizi dekorasyonuyla, kahvaltısıyla, manzarasıyla muhteşem bir mekan bekliyor anlaşılan…

Ayrıca Bahçe Gümüşlük akşamları meyhane hizmeti veriyor. Ama kişiye özel bir meyhane gibi düşünün. Rezervasyonlu çalışıyorlar. Siz rezervasyon yaptırırken akşam meze ve yemek olarak ne yemek istediğiniz soruyorlar. Mezeler sizin isteğinize göre, o gün yapılıyor, her şey taze olarak servis ediliyor.

Yemek olarak da yemek istediklerinizi belirtiyorsunuz ; Et, Balık, Pirzola veya Köfte, ne isterseniz. Hepsi taze olarak sizin siparişiniz üzerine hazırlanıyor. Hiçir meze, ya da yemek bir önceki günden yapılmıyor. Ayrıca dilerseniz bu güzel manzarada peynir tabağı eşliğinde şarap keyfi de yapabilirsiniz.

Add Review

Your email is safe with us.
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Your Score
Add Photos

WORKING HOURS

Now Open UTC + 3
  • Monday 8:30 AM - 2:00 AM
  • Tuesday 8:30 AM - 2:00 AM
  • Wednesday 8:30 AM - 2:00 AM
  • Thursday 8:30 AM - 2:00 AM
  • Friday 8:30 AM - 2:00 AM
  • Saturday 8:30 AM - 2:00 AM
  • Sunday 8:30 AM - 2:00 AM