DESCRIPTION

Ginger Gümüşlük

Gümüşlük sahilinden köy içine doğru gittiğinizde, Gümüşlük köy içine girmeden solda Yalıkavak tabelasını göreceksiniz. İşte bu yol üç dakikalık bir araba yolculuğundan sonra sizi gizlenmiş, seçkin bir restorana götürecek; Ginger Gümüşlük.

Her ne kadar konum olarak biraz sapa bir yerde kalsa da Ginger Gümüşlük”ün popülaritesi kulaktan kulağa yayıldı. Ginger Gümüşlük kısa zamanda Gümüşlük’ün en özel mekanlarından biri oldu.

Asya mutfağını, ağırlıklı olarak Japon mutfağını, Akdeniz mutfağıyla harmanlayan bir menüsü bulunuyor. Asya mutfağı lezzetlerini Akdeniz mutfağından dokunuşlarla kendi ağız tadımıza biraz daha uygun hale getirmeye çalışıyorlar. Özetle Ginger Gümüşlük’ün füzyon bir mutfağı bulunuyor.

Asya mutfağını Akdeniz mutfağıyla harmanlarken lezzetlerin aslını çok bozmamaya özen gösteriyorlar. Örneğin Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti Humus’u Edamame’den yapıyorlar, Japonya’ya özgü yağlarla yapılan soslar ve Nori ile yapılan cipslerle servis ediliyor.

Bir diğer harmanalanan lezzet ise Güllaç. Güllaç yapımında normal süt kullanırken Ginger Gümüşlük Hindistan Cevizi Sütü kullanıyor. Yasemin aroması, Mango, Tropikal Meyveler ve Ceviz ile servis ediliyor.

Elbette geniş bir Sushi barı bulunuyor. Sushi yapımına pek dokunulmadığını aslına uygun yapıldığını belirtelim. Sadece batılı ağız tadına daha uygun bir hale getirdiklerini belirtiyorlar. Soslar, kıtır lezzetlerle Akdeniz insanının ağız tadına daha yakın birkaç dokunuş eklemişler.

Uzakdoğu mutfağınadan hoşlanmayanlar için de lezzetler bulunuyor. Suvi tekniğiyle pişirilen kuzu karski, mühürlenip servis ediliyor. Bonfile ve Balık yemeklerini de suvi tekniğiyle pişirdiklerini belirtelim.

Menülerinde aklımıza yer eden lezzetler arasında; Levrek Ceviche, Somon Teriyaki, Teriyaki Soslu Dana İlik, Sebzeli Noodle, Dinamit Soslu Karides Tempura, Kobu Jime Bonfile, Teriyaki Soslu Köfte, Kore Usulü Tavuk Kanat, Tobiko ve Botargalı Spagetti gibi lezzetler sizi Ginger Gümüşlük’ün müdavimi yapacak.

Ginger Gümüşlük bu yıl mekanın dekorasyonunda değişikliklere gitti. Mekanın ön tarafına bir bar eklendi. Bar bölümünde ‘Finger Food’ yemekler, mekanın asıl alanı olan arka tarafında da akşam yemekleri servis ediliyor.

Mekan misafirlerine rahat ve sıcak bir ambiyans sunuyor. Hem bar bölümünün hem de restoran bölümünün arkadaşlarınızla lezzetli yemekler yiyip, sohbet edebileceğiniz bir ortamı var. ‘Casual Dining’ konseptiyle hizmet veriyorlar dersek daha açıklayıcı olur sanırız.

Her türlü yerli ve yabancı alkollü içicek bulunuyor Ginger Gümüşlük’te. Bunlara ek olarak çok zengin bir barı ve bu barda çok özel kokteyller bulunuyor. Ayrıca yapay zeka uygulamasıyla sipariş verdiğiniz yemeğe uygun kokteyl önerisi de alabilirsiniz.

Ginger Gümüşlük’te bu yıl DJ performanslarında olacak. Genellikle Vintage Pop ve Vintage Slow tarzı yabancı müzikler dinleyeceğiniz bu özel mekanı hala deneyimlemediyseniz ilk fırsatta rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Ginger Gümüşlük sadece yaz aylarında hizmet veriyor. Saat 14:00 gibi hizmet vermeye başlayan mekan gece 01:00 saatine kadar hizmet veriyor.

Add Review

Your email is safe with us.
Kalite
Ambiyans
Servis
Fiyat
3.0 Your Score
Add Photos

WORKING HOURS

Now Closed UTC + 3
  • Monday 2:00 PM - 1:00 AM
  • Tuesday 2:00 PM - 1:00 AM
  • Wednesday 2:00 PM - 1:00 AM
  • Thursday 2:00 PM - 1:00 AM
  • Friday 2:00 PM - 1:00 AM
  • Saturday 2:00 PM - 1:00 AM
  • Sunday 2:00 PM - 1:00 AM