Sign In

DESCIRIPTION

Artemis Hotel – Bodrum’un en güzel koyu olan Kumbahçede 620 yıllık Bodrum Kalesi ve dünyaca ünlü Halikarnas Diskonun tam ortasında bulunan Artemis Pansiyon 1961 yılında Bodrum’da açılan ilk pansiyondur.
İlk açıldığı yıllarda 12 odası olan işletme, 80’li yıllarda 21 odaya çıkmıştır. 2015 yılında yenilenerek 24 odaya genişleyen otel, giriş katına eklenen şömineli ve çağdaş dekorlu kışlık salonunda restaurant hizmeti de vermektedir. Yarı klasik ve modern çizgilerin uyumlu dengesi ile yenilenen otelin odaları ve temel kullanım alanları, konukların beğenilerine sunulan orjinal-özgün sanatsal obje, yağlıboya resimler ve aynı sanatçıya ait yüksek kaliteli özgün baskı resim koleksiyonları ile dekore edilmiştir. Yaz sezonunda açık hava restaurantı, cafesi ve sahili ile hizmet veren özel konumlu tatil mekânı, günümüzde Artemiz Otel adını almış olarak keyifli bir konaklama imkanı sunmaktadır.

Artemis Pansiyon, zamanında Cevat Şakir Kabaağaçlı (Halikarnas Balıkçısı), Vehbi Koç gibi adını sayamayacağımız daha birçok değerli konuğunu yıllar boyunca misafir etmiştir. Otelin tercih edilme nedenlerinden birisi de, konumu itibari ile denize sıfır noktada bulunmasıdır. Özenle hazırlanmış 24 odanın içerisinde klima, TV, telefon, duş – tuvalet ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Otelin özel bir mekânı olarak hazırlanmış olan terasta konuklara muhteşem Bodrum manzarasını ve Ortaçağdan günümüze ulaşan eşsiz Bodrum Kalesini seyrederek kahvaltı yapmanın ayrıcalığı yaşatılmaktadır. Konuklar, otelin ön cephesinde bulunan açık hava soğutmalı Cafe – Coctail Bar mekanında dinlendirici müzik eşliğinde, sevdikleri ile beraber içkilerini yudumlarken, hemen önlerinden geçen insanların ve üzerindeki yakamozlarla eşsiz görüntüler oluşturan denizin unutulamayacak manzaraları sayesinde keyifli zaman geçirme imkanını yakalarlar. Artemis Otel, bu ayrıcalıkları, tecrübeli ve güler yüzlü kadrosuyla konuklarına en iyi şekilde ev sahipliği yaparak, mutlu ve unutulmaz anıların biriktirileceği bir tatil imkânı sunmayı garanti eder.

Add Review

Your email is safe with us.
Kalite
Konum
Servis
Fiyat
5.0 Your Score
Add Photos

WORKING HOURS

Now Open UTC + 3
  • Monday Open all day
  • Tuesday Open all day
  • Wednesday Open all day
  • Thursday Open all day
  • Friday Open all day
  • Saturday Open all day
  • Sunday Open all day