DESCRIPTION

Avlu Bistro & Bar – Tarih boyunca önemli bir liman kenti olan Bodrum, özellikle 1990’lı yılların ikinci yarısından itibaren Türkiye’nin en önemli turizm noktalarından biri haline gelmiştir. Gerek doğal güzellikleri, gerekse işletmeleriyle misafirlerine unutulmaz anılar yaşatan Bodrum’a biz de hizmet etmek istedik ve Avlu Bistro Bar, 2013 yılının Kasım ayında bu düşünceyle doğdu. Samimi ve sıcak ortamlarda yaşanan ‘Slow Food’ deneyimi bizim her zaman hoşumuza giden bir şeydi ve kendi mekanımızı da bu konseptte oluşturmak istedik. 160 yıllık bir taş ev; orjinaline sadık kalınarak, sadece küçük düzenlemeler ve dokunuşlarla şu anki halini aldı. İç bölümdeki iki salon ve sokaktaki masalarla aynı anda 40 kişiye hizmet veren işletmemizde, sandalye sayısını sınırlı tutarak hem misafirlerimizin rahat etmesini hem de onlara sunacağımız hizmeti en üst seviyede tutmayı hedefledik.

Dünyanın en zengin ve özgün mutfaklarından olan Türk mutfağını, Akdeniz ve Dünya Mutfağı’nın öne çıkan parçalarıyla harmanladığımız menümüzde, yemeklerin lezzeti kadar porsiyon miktarları ve sunum da her zaman dikkat ettiğimiz konuların başındadır. Çok lezzetli olduğu halde tek lokmada biten tabaklar yerine bu keyfin zamana yayılmasını istedik. Rastgele bir tabakta, rastgele sunmak istemedik yemeklerimizi. En uyumlu garnitürler yanında, o tabaktaki yemeğin tadı kadar görüntüsünün de hafızanızda yer etmesini istedik. Biz bir yemeğin önce göze, sonra burna, ardından damağa hitap etmesi gerektiğine inanıyoruz. Aynı tariften çok farklı tatlar çıkabileceğini bilecek kadar tecrübeliyiz mutfakta. O yüzden kullandığımız malzemelerin tazelik ve kalitesi bizim için her şeyden önemlidir. Yerel üreticilerden en taze malzemeleri alarak yaptığımız yemeklerimiz, şefimizin kritik dokunuşlarıyla unutulmaz birer deneyime dönüşüyor.

Avlu Bistro Bar olarak siz misafirlerimize sadece yerli şaraplar sunarak Türkiye’den de ne kadar üst düzey şaraplar çıkabileceğini göstermek istiyoruz. Cabernet Sauvignon, Syrah, Pinot Noir yanında Öküzgözü, Boğazkere, Kalecik Karası gibi geniş bir segmentte, farklı damaklara hitap edebilme gücüne sahip kavımızla ve konusuna hakim personelimizle şarap keyfinizi en üst seviyeye taşımak için hazırız.

Add Review

Your email is safe with us.
Quality
Atmosphere
Service
Price
3.0 Your Score
Add Photos

WORKING HOURS

Now Closed UTC + 3
  • Monday 3:00 PM - 11:30 PM
  • Tuesday 3:00 PM - 11:30 PM
  • Wednesday 3:00 PM - 11:30 PM
  • Thursday 3:00 PM - 11:30 PM
  • Friday 3:00 PM - 11:30 PM
  • Saturday 3:00 PM - 11:30 PM
  • Sunday 3:00 PM - 11:30 PM