DESCRIPTION

 

Bodrum Kalesi giriş ücreti ne kadar?

1402’de Saint John Şövalyeleri tarafından inşa edilen kale ilçenin ev sahipliği yaptığı en önemli tarihi mekan. Kale oldukça büyük, tümünü tam anlamıyla gezmek için bir gün ayırmak bizce en makulü.

Bodrum Kalesi ziyaret saatleri yaz dönemi için 08:30 – 18:30, kış dönemi içinse 08:00-17:30. 2019 yılı için giriş ücreti 65 lira olan kalede müze kart da geçerli.

Kale’nin içinde aynı zamanda dünyanın en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden biri olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi de hizmet veriyor. Kaleyi gezerken Kraliçe Ada Odası, zindan, Fransız Kulesi, İngiliz Kulesi, Alman Kulesi, Cam Salonu, Doğu Roma Gemisi, Cam Batığı gibi bölümleri görebilirsiniz.

Bodrum Kalesi Nerede ve Nasıl Giderim?

Kale Bodrum’un merkezindedir. Bodrum’a arabayla yaklaştığınızda bile uzaktan güzelliğiyle gözünüze çarpacak olan Kale’ye gelmek için şehir içi minübüsleri kullanabilirsiniz. Bodrum Ulaşım Rehberi yazımız Bodrum’u gezerken size rehberlik edeceği gibi Kale’ye ulaşmak için de size yol gösterecektir. Hemen hemen tüm lokasyonlardan Bodrum Kalesi’ne minübüsler var, havaalanından ise Mutaş otobüsleriyle merkeze ulaşabilirsiniz.

Yakın zamanda yenilenin Bodrum Kalesi Açık Hava Sahnesi’nde özellikle yaz sezonunda konser, tiyatrolar ve festivallere de ev sahipliği yapıyor. Kale’de konser veya tiyatro etkinliklerine katılmanızı tavsiye ederiz, zira Bodrum Kalesi gibi bir yerde konser vaya tiyatro etkinlikleri her zamankinden daha da güzel olacaktır.

 

Add Review

Your email is safe with us.
Quality
Atmosphere
Service
Price
3.0 Your Score
Add Photos

WORKING HOURS

Now Closed UTC + 3
  • Monday 8:30 AM - 6:30 PM
  • Tuesday 8:30 AM - 6:30 PM
  • Wednesday 8:30 AM - 6:30 PM
  • Thursday 8:30 AM - 6:30 PM
  • Friday 8:30 AM - 6:30 PM
  • Saturday 8:30 AM - 6:30 PM
  • Sunday 8:30 AM - 6:30 PM