DESCRIPTION

Bodrum’un Mezecisi

2010 yılında , Bodrum’un Bitez köyünde faaliyete başlayan BODRUM’UN MEZECİSİ, hergün 40 çeşit meze ve arasıcağı ile sizlere AL-­GÖTÜR (Take Away) hizmeti vermektedir.

Mezelerimiz günlüktür.
Sebzelerimiz, denetimli iyi tarım ürünüdür.
Yeşillikler sirkeli su ile yıkanır.
Ürünlerimizde katkı maddesi bulunmamaktadır.
Mezelerimiz, tüm hijyen koşullarına uyularak hazırlanmaktadır.
Domates soslarımızda salça kullanılmamaktadır.
Mezelerimizde, Kuzey Ege’nin zeytinyağları kullanılmaktadır.

Meze Kültürü
Yaşadığımız coğrafyanın, çok kültürlü tarihinin mirasıdır, meze kültürü. Ermeni usulü pilaki, Rum meyhanelerinin olmazsa olmazı tarama, İstanbul usulü fıstıklı, üzümlü dolma, Antakya usulü baharatlı çökelek, Ege topraklarında canbulan yabani ot kavurmaları, Urfa’nın, Antep’in paylaşamadığı çiğ köfte, Antakya’nın da, Beyrut’un da ismiyle anılan, Ortadoğu deyince akla gelen humus, Kafkas göçüyle kültürümüze giren çerkez tavuğu, Anadolu topraklarının binlerce yıllık mirası bulgurun envai çeşit lezzete bürünerek sofralara gelmesi, mezenin çok köklü bir kültür olduğunun ispatıdır

Bir meze sofrasında, lezzetten öte dostluk vardır, paylaşım ve samimiyet vardır. Tadımlık miktarlarda sofranın ortasına konulan mezeler, dostlarla paylaşılarak lezzetlenir. Miktarların az olmasına rağmen, paylaşılan meze mi, yapılan sohbet mi karın doyurur bilinmez ama her ahenkli meze sofrasının insanı şaşırtan kuralıdır bu.

Add Review

Your email is safe with us.
Quality
Atmosphere
Service
Price
3.0 Your Score
Add Photos

WORKING HOURS

Now Open UTC + 3
  • Monday Open all day
  • Tuesday Open all day
  • Wednesday Open all day
  • Thursday Open all day
  • Friday Open all day
  • Saturday Open all day
  • Sunday Open all day