DESCRIPTION

MMK Yeldeğirmeni , Bodrum-Yalıkavak yolu üzerinde tepede bulunan tarihi yel değirmeni aslına uygun olarak restore edilerek hayat bulmuştur. Restoran, Dağbelen Köyü’nde yaşayan yöre halkından 15 kadın ile müşterilerine hizmet etmekte.

Sabah kahvaltısı ile güne merhaba diyen MMK Yeldeğirmeni, gün içinde yöreye ait malzemelerden hazırlanan gözlemeler, mantı, tost çeşitleri, omletler, menemen, sahanda sucuklu, pastırmalı yumurta, mıhlama gibi birçok lezzet sunmakta.

MMK Yeldeğirmeni’nde tüm yiyeceklerin tamamı organiktir. Dağdelen Köyü’nde yaşayan köylü kadınların kendi ürettikleri organik reçeller, güneşte kurutulmuş bulgurlar, ev yapımı salçalar, pul biberler, özel ev yapımı pekmezler, erişteler gibi birçok alternatifli yöresel lezzetleri satın alarak restoranında kullanan MMK Yeldeğirmeni işletmecileri, hem müşterilerine organik lezzetler sunarken, Dağbelen Köyü’nün kadınlarına da kazanç kapısı sağlıyor. Ayrıca MMK Yeldeğirmeni’ne ait çiftlikte meyve, sebze, arı kovanları, hayvan yetiştirilerek tecrübeli organik tarım çiftçiliği de yapılmakta. Burada yetiştirilen ürünleri kullanan işletme, ürünlerinin en doğal halini zengin bir damak tadıyla birleştirerek restoranında müşterilerinin damak zevkine sunuyor.

MMK Yel Değirmeni’nin en önemli ürünü olan unlar ise; 1850 yılında Karaibrahimoğlu Mehmet Efendi tarafından yaptırılmış sonrasında aslına uygun olarak restore edilen ve Bodrum Yarımadası’nda sadece tek olarak çalışan yel değirmeninde öğütülmektedir.

Sabah Kahvaltı ile güne merhaba diyen MMK Yeldeğirmeni akşam 20.00 kapılarını kapatmakta.

Add Review

Your email is safe with us.
Quality
Atmosphere
Service
Price
3.0 Your Score
Add Photos

WORKING HOURS

Now Closed UTC + 3
  • Monday 8:30 AM - 8:00 PM
  • Tuesday 8:30 AM - 8:00 PM
  • Wednesday 8:30 AM - 8:00 PM
  • Thursday 8:30 AM - 8:00 PM
  • Friday 8:30 AM - 8:00 PM
  • Saturday 8:30 AM - 8:00 PM
  • Sunday 8:30 AM - 8:00 PM