bodrum meyhaneleri 1

BODRUM MEYHANELERİ

Meyhaneler kültürümüzün önemli bir parçası, bizler için meyhaneye gidip hoş sohbetler eşliğinde yemek yiyip içki içmek vazgeçilmez bir zevk. Bodrum meyhaneleri de tabi ki yarımadaya gelen ziyaretçilerin en fazla rağbet gösterdiği mekanlar arasında. Bodrum Meyhaneler Sokağı ismi ile bilinen ve onlarca meyhaneye ev sahipliği yapan bir sokak bile var ve bu sokak yalnızca yazın değil kışın da hem çok kalabalık hem de çok eğlenceli. Bodrum’a gelip de Bodrum meyhanelerinde yerel lezzetler yiyip rakı içmeden dönmek olmaz dedik ve sizler için Bodrum’un en iyi meyhaneleri derlemesi yaptık.


bodrum meyhaneleri 2
Müşkülpesent Bodrum lezzetli mezeleri bir yana konumu ve atmosferiyle de hoş bir mekan.

MÜŞKÜLPESENT BODRUM

Bodrum Milta Marina’nın tam karışısında yer alan Müşkülpesent Bodrum yaz-kış açık olan bir Bodrum meyhanesi.Müşkülpesent Bodrum, misafirlerini Cumhuriyet’in ilk yıllarının İstanbul mekanlarına götüren dekorasyonu ile de ilgi çekiyor.

Mekanın kendine özgü atmosferi, eski İstanbul meyhanelerinden esinlenerek dekore edilen ortamı meyhane keyfinizi benzersiz yapacak Bodrum’da. Mekanın lezzetli mezeleriyle demlenirken, nostaljik Türkçe şarkılarla da özüne uygun bir meyhane keyfi yaşayacaksınız.

Bir Fransız bistrosundan anımsayacağınız şık pirinç yuvarlak masalara ek olarak duvarları süsleyen tarihi resimler de mekanın atmosferini tamamlıyor. Meyhane mutfağı lezzetlerinin özüne sadık olarak sunulduğu Müşkülpesent Bodrum’da birçok ürün yerinden ve günlük olarak temin ediliyor.

Müşkülpesent Bodrum
Mezeleriyle sizi müdavimi yapacak mekanı en kısa zamanda deneyimleyin.
bodrum meyhaneleri 3
Mekana özgü spesiyallerin dahil olduğu bir tadım menüsü de sunuluyor.

Müşkülpesent’te sunulan başlangıçlardan Nikoda (limon soslu çiğ balık), Elmalı Atom, Tarçınlı Barbunya Pilaki, Yanık Soğanlı Fava ve Erikli Kuru Cacık orijinal mezeler olarak karşımıza çıkıyor. Ara sıcak olarak ise Yaprak Ciğer, Kağıtta Pastırma ve Ev Usulü Etli Yaprak Sarma menünün ön plana çıkanları arasında.

Meyhane geleneğinde ana yemek çok yer tutmasa da Müşkülpesent’in Kağıtta Levrek ve Meyhane Pilavlı Köftesi de denenmesi gereken özel lezzetlerden. Müşkülpesent’te a la carte menünün yanısıra, mekana özgü spesiyallerin dahil olduğu bir tadım menüsü de sunuluyor.

Ayrıca Müşkülpesent Bodrum’da DJ Ayhan’ın çaldığı nostaljik şarkıların notaları keyifli sohbetler ile karışırken Celil Nalçakan, Hande Dönmez, Sinan Erkoç, Bekir Ünlüater gibi ünlü sanatçılar ile gerçekleşen canlı performanslar Bodrum gecelerini renklendirmeye devam ediyor.

Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan Müşkülpesent Bodrum, hem lezzetli mezeleri hem çok beğendiğimiz atmosferiyle meyhane keyfi yaşamak isteyenler için hoş bir atmosfer sunuyor sizlere.

Rezervasyon : 0533 319 09 65
Harita: googlemaps


İki Sandal Meyhanesi
İki Sandal Meyhanesi’nde çok özel lezzetler tadacaksınız.

İKİ SANDAL MEYHANESİ

Kumbahçe Mahallesi’ndeki İki Sandal Meyhanesi’nde servis öğlen 12:00’da başlıyor. İki Sandal Bodrum meyhaneleri arasında menüsü ile en dikkat çekenlerden biri, zira meyhanenin özel tariflerle yaptığı birçok mezesi var.  İki Sandal Meyhanesi’nde tadabileceğiniz özel lezzetler arasında 1764 yılı tarifi balık turşusu, Ula kasabasına ait bir tarif olan kırmızı biber dolması, 1844 yılı tarifi Çerkez salatası, kendi yaptıkları balık pastırması, lakerda sayılabilir.

Ayrıca meyhanenin topiği de çok beğeniliyor, öyle ki yiyenlerin “Türkiye’nin en iyi topiği” yorumunu yaptıklarını söylemeliyiz. Meyhanede sakatat yemek de mümkün, Sefarad mutfağından beyin tava, Ermeni mutfağından dalak dolması, Tire kasabasına özgü taze kekikte pişmiş böbrek sote, kuzu ciğerinden Arnavut ciğeri gibi farklı sakatat yemekleri de mekanın menüsünde yer alıyor.

Mekan deniz ürünlerinde de iddialı, meyhanenin en çok tercih edilen deniz ürünleri yemekleri tereyağlı karides, ahtapot ızgara ve kalamar tava. Ana yemek olarak da et ve balık seçenekleri sunuluyor. Özellikle kömür ızgarasında pişen kılıç şişi tavsiye edebiliriz. Mekanda çiftlik balığı kesinlikle kullanılmıyor ve en çok tercih edilen balıksa kaya barbunu. Etlere gelince kuzu pirzola, kuzu kıymasından yapılan köfte, sac kavurma, karidesli bonfile gibi seçenekler sunuluyor.

Mekan tahmin edebileceğiniz gibi tatlı konusunda da farkını ortaya koyuyor, meyhanenin Yanyalı tatlısı ile 15. Yüzyıl tarifi limon peltesi en beğenilen tatlıları. Meyhanede canlı müzik yok, sesi çok yüksek olmayan şekilde taş plak kayıtlarından Behiye Aksoy, Zeki Müren, Tanju Okan gibi isimlerin tam rakılık şarkılarını çalıyorlar.

Rezervasyon : 0252 367 14 44
Harita: googlemaps


Koyver Meyhane
Adliye sokoktaki Koyver Meyhane’ye içkiyle aranız olmasa dahi gidin deriz, çünkü mezeleri çok lezetli.

KOYVER MEYHANE

Koyver Meyhanesi’nde servis akşamüstü 16:00 – 17:00 civarında başlıyor ve gece 00:00 – 02:00 gibi bitiyor, yeri ise tabi ki Bodrum barlar sokağının parelelindeki Adliye Sokak’ta. Çok güzel bir bahçesi olan meyhanenin bahçesinde zeytin, limon ve nar ağaçları var. Bu ağaçların altında rakı içip leziz yemekler yemek tabi ki çok keyifli. Meyhanede, muhtemelen daha önce hiç tatmadığınız, zerdeçallı, kuru kayısılı fava, pancarlı kuskus, karamelize soğanlı mantar gibi mezeler servis ediliyor.

Meyhanenin ara sıcakları arasında en çok tercih edilenlerse hellimli sıcak patlıcan, tereyağlı işkembe, yürek kavurma, yaprak ciğer, isli peynirle yapılan isli börek ve pastırmalı karides. Ara sıcaklardan da anlaşıldığı üzere Koyver Meyhanesi rakıyı sakatatla birlikte içmeyi sevenler için adeta bir cennet. Mekanda daha çok mezeler ve ara sıcaklar tercih edildiğinden ana yemek olarak köfte ve özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeken mantı seçenekleri var.  Tatlıdaysa çıtır helva ile damakları şenlendiriyor Koyver Meyhanesi.

Rezervasyon : 0530 481 87 06
Harita: googlemaps


Marmaram Meyhanesi
Marmaram Meyhanesi yemeklerinde kesinlikle donmuş balık kullanmıyor.

MARMARAM MEYHANESİ

Marmaram Meyhanesi’nde servis gündüz 14:30’da başlıyor ve en geç gece 01:00’da bitiyor. Mekanda daha çok acılı ezme, şakşuka, köpoğlu, havuç tarator gibi klasik mezeler tercih ediliyor. Karidesli mantar, kalamar, ahtapot, beğendili karides de Marmaram Meyhanesi’nin sevilen lezzetlerinden. Meyhanede kesinlikle donmuş balık kullanılmıyor, mevsim balıklarını günlük olarak alıp pişiriyorlar.

Genellikle Yunan müzikleri çalınan meyhanenin en önemli artılarından biri, Bodrum merkezdeki meyhanelere kıyasla neredeyse üçte bir oranında daha uygun fiyatlı olması. Mekanın işletmecisi bunun sebebinin Konacık’ta kiraların merkeze göre daha uygun olması olduğunu belirtiyor ve “biz de bunu fiyatlarımıza yansıtarak müşterilerimize daha düşük fiyatlarla meyhane keyfi yaşatıyoruz” diye ekliyor. Marmaram Meyhanesi’nin diğer bir artısı da “rakını al gel” konsepti ile de hizmet vermesi. Yani bu meyhaneye kendi rakınızla gidebiliyorsunuz.

Rezervasyon : 0537 631 02 00
Harita: googlemaps


Bodrum Müdavim
Bodrum Müdavim bir meyaheneden fazlası, manzarasıyla da sizi mest edecek mekan çok özel bir yer Bodrum’da.

BODRUM MÜDAVİM

Cumhuriyet Caddesi yani Barlar Sokağı’ndaki Bodrum Müdavim meyhanesi özel bir mekan, zira meyhanenin binası dünyanın çevresini teknesiyle dolaşan ilk Türk olan Sadun Boro’nun evi. Meyhanenin üst katında Sadun Boro’nun odası muhafaza edilmiş, bu odada Boro’nun fotoğrafları, kişisel eşyaları yer alıyor. Meyhanenin işletmecisi birçok kişinin efsane denizcinin evini görmek için meyhanelerine geldiğinin altını çiziyor ki bizce de Bodrum Müdavim, Sadun Boro’nun evinde hizmet vermesi sebebiyle mutlaka gidilmesi gereken bir mekan. Meyhanede servis öğlen 12:00 gibi başlıyor, yazın gece 02:00 03:00’a dek sürüyor kışında gece saat 01:00’da bitiyor, yani Müdavim kışın da açık.

Kışın yöresel yemekler de yapılan mekanın menüsünde zeytinyağlılar, vişneli yaprak sarması, kabak çiçeği dolması, taze rezene, yeşil elmalı İzmir güzeli, tahinli mütebbel, ciğer gibi tatlar var. Ayrıca Bodrum Müdavim’de yerel küçük balıklar da servis ediliyor. Mekanın tatlılarıysa belki de daha önce hiç tatmadığınız tahin pekmezli cheesecake ve ceviz tatlısı. Kısacası Bodrum Müdavim hem mekanıyla, hem atmosferi hem de sunduğu muhteşem lezzetleriyle Bodrum Meyhaneleri arasında müstesna bir meyhane.

Rezervasyon : 0544 316 84 88
Harita: googlemaps


Latife Hanım Meyhanesi
Latife Hanım Meyhanesi’nin kapısından girdiğinizde ortam sizi eskiye götürecek!

LATİFE HANIM MEYHANESİ

Bodrum’un en güzel yerlerinden biri olan Yalıkavak’taki Latife Hanım Meyhanesi ismi ile uyumlu bir dekorasyona sahip. Erken cumhuriyet döneminden esintiler taşıyan dekorasyonu ile hoş bir atmosferi olan meyhanede servis öğlen saat 13:00’da başlıyor. Menüsünde levrek simit, kadayıfa sarılı karides, asma yaprağında levrek, hellim peynirli ızgara kalamar gibi tatlar bulunan mekanda tatlı olaraksa dondurmalı irmik sunuluyor. Canlı müzik olmayan meyhanede Türk sanat müziği çalınıyor. Nostaljik bir atmosferde içki içip sohbet etmek için Latife Hanım Meyhanesi’ni tercih edebilirsiniz.

Rezervasyon : 0252 385 27 33
Harita: googlemaps


Trata Meyhanesi
Bodrum Meyhaneler Sokağı’nın en popüler meyhanelerinden Trata Meyhanesi.

TRATA MEYHANESİ

Yazımızın başında Bodrum merkezde, Bodrum Meyhaneler Sokağı olarak bilinen bir sokak olduğundan bahsetmiştik, işte Trata Meyhanesi de bu sokakta ve Bodrum’un en bilinen meyhanelerinden biri. Bodrum Meyhaneler sokağı sadece meyhanelerden oluşuyor, mekanların sokaktaki masalarıyla eşsiz bir atmosfere sahip olan sokak Bodrum’a gelen herkesin uğraması gereken bir yer. Trata Meyhanesi’nde servis akşam 19:00 – 20:00 gibi başlıyor.

Mekanın menüsünde kalamar ızgara, tereyağlı karides, ahtapot ızgara, kalamar dolması gibi deniz ürünlerinin yanı sıra yaprak ciğer gibi alternatifler de yer alıyor. Tatlı olarak dondurmalı irmik sunulan mekanda canlı müzik yok ancak Bodrum Meyhaneler Sokağı’nın ayrılmaz parçası olan sokak çalgıcılarını masanıza davet edip istek parça çaldırma şansına sahipsiniz. Çalgıcıların çok da neşeli ve içten insanlar olduğunu da söylemeden geçmeyelim 🙂 .

Rezervasyon : 0252 316 58 61
Harita: googlemaps


Umuyoruz Bodrum’da leziz ve keyifli meyhane akşamları yaşamanıza yardımcı olabilmişizdir. Bodrum meyhaneler sokağı veya diğer tavsiyelerimizden mutlaka birin seçip Bodrum meyhaneleri deneyimi yaşamanızı öneriniz, deneyimlerinizi de bu yazının altındaki yorum bölümünde bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

Bu yazımızı beğendiyseniz Bodrum’da Ne Yenir yazımızı da çok beğeneceğinizi düşünüyoruz, okumanızı tavsiye ederiz…

bodrum meyhaneleri 4 Önceki Yazı
MÜDAVİMİ OLACAĞINIZ BODRUM BALIK RESTORANLARI
bodrum meyhaneleri 5 Sonraki Yazı
BODRUM’DA ÇÖKERTME KEBABI NEREDE YENİR?

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!